Téma týždňa: V meste bicyklov jazdí stále viac motorových vozidiel

Štvrtok 11. 09. 2014 10:00  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: ip

Piešťany považuje väčšina obyvateľov a aj návštevníkov za mesto cyklistov. S autom by sme sa však chceli dostať čo najbližšie, či už do obchodu, na kultúrne podujatie, alebo ho mať zaparkované pod oknami bytovky alebo domu. Stačí momentálny počet parkovacích miest v centre a v meste? Je ich naozaj dostatok, aby boli všetci spokojní? Nebolo by vhodné začať uvažovať o rozšírení pešej zóny a vyčlenení aut z centra? Veď bicykel je vraj najlepší priateľ Piešťanca.

Po Rázusovej ulici už niekoľko rokov jazdia automobily v oboch smeroch.

Po Rázusovej ulici už niekoľko rokov jazdia automobily v oboch smeroch. (Autor: ip)

Krajinná architektka Eva Wernerová pre Piešťanský týždeň porozprávala nielen o tom, že svetovým trendom je vypúšťanie automobilovej dopravy z centier. „Všetko súvisí s vôľou púšťať autá do centra. Väčšina európskych miest ide politikou vypustenia tejto dopravy zo stredu mesta. Nás to čaká skôr či neskôr, aj keď teraz ideme viac opačným smerom. Ak chceme mať turistov v centre, nemôžeme tadiaľ púšťať dopravu. Zabúdame na človeka a podporujeme autá, malo by to byť opačne. Kde však ubúdajú parkovacie miesta, tam pribúda zeleň a miesto pre ľudí. Možno by bolo vhodné znovu uzavrieť Rázusovu ulicu a tým začať celý proces,“ povedala E. Wernerová.
Po Rázusovej ulici, ktorá susedí s Námestím slobody a Winterovou, znovu začali jazdiť vozidlá počas rekonštrukcie Teplickej a komunikácia zostala od leta 2011 otvorená.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 37, ktoré je v predaji od 9. septembra.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa