Piešťanské kultúrno-spoločenské naj: október 2017

Streda 10. 01. 2018 15:00  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: am

Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o novinkách zo sveta kultúry a spoločenského diania. V nasledujúcom seriáli vás preto postupne prevedieme celým rokom. Dnes si zaspomíname, čím Piešťany žili v októbri.

(foto: vd)

(foto: vd)

Ocenili dobrovoľníctvo a aktivity seniorov

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším si v piešťanskom kine Fontána v utorok 10. októbra prevzali ocenenia i kytice vďaky za dlhoročnú aktívnu prácu v spoločenských a pacientských organizáciách piati najaktívnejší členovia. Pozvaným seniorom na dobrú náladu a príjemné posedenie hrala dychová kapela Krojovanka. Spolu s kapelou spievali najobľúbenejšie sklady nielen z „repeťáckeho“ balíčka, ale aj ľudovky či aktuálne hity.

(foto: vd)(foto: vd)

Odvolaného primára podporili tisícky ľudí petíciou

Riaditeľ Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch Štefan Kóňa odvolal 12. septembra z funkcie primára chirurgického oddelenia Ľudovíta Šalgoviča. Urobil tak listom bez udania dôvodu. Na tento krok reagovali pracovníci chirurgie i nemocnice masívnou podporou charizmatického chirurga, odborníka i šéfa, pod ktorého vedením oddelenie vykazuje zisky a pacienti tu nájdu príkladnú starostlivosť. Zorganizovali petičnú akciu, ktorú do piatka 6. októbra podpísalo 1875 ľudí z celého okresu Piešťany.

GARGO
Regal Burger

Anketa