Aktuálne

Priame prenosy zo zasadnutí poslancov sa skončili vo februári. (Jozef Vojčiniak)

Závratné novinky v utrácaní peňazí z mestskej kasy

Tamajkov nevyberavý boj s médiami, ktoré otvorene informujú o kauzách na piešťanskej radnici počas jeho primátorovania, má svoje pokračovanie a s blížiacimi sa voľbami naberá na intenzite. Najnovšie si na mušku zobral regionálnu televíziu a odmietol s ňou podpísať zmluvu na zabezpečenie priamych prenosov zo zastupiteľstiev z dôvodu, že takúto službu ide pre mesto zabezpečiť verejnou obchodnou súťažou. To však nie je prvýkrát, čo primátor Miloš Tamajka zneužíva na trestanie nepohodlných médií ekonomické sankcie. Na jar roku 2015 takýto nástroj zneužitia svojej moci použil voči Piešťanskému týždňu.

11. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dopravu pred evakuovaným Okresným súdom Piešťany riadi polícia. (am)

Okresný súd evakuovali pre bombu

Piešťanskí hasiči vyrážali v pondelok 10. apríla na Nálepkovu ulicu k Okresnému súdu v Piešťanoch, aby pomohli príslušníkom policajného zboru evakuovať budovu, a to ako prevenciu pred možným ohrozením výbušninou. Už pred pol desiatou bol súd vyprázdnený.

10. 04. 2017 10:02  |  Piešťany / Aktuálne
Pieskovisko na Staničnej ulici má od marca nový piesok. (vd)

Čistia pieskoviská v meste, navážajú nový piesok

Služby mesta Piešťany sa pustili aj do čistenia pieskovísk. Svojou rozlohou jedno z najväčších v Piešťanoch sa nachádza v blízkosti materskej školy na Staničnej ulici. Toto pieskovisko prečisťovali koncom marca pracovníci údržby. V novom piesku sa môžu deti dosýta vyhrať.

07. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
K. Duffek bol dlhoročný šéfredaktor Revue Piešťany. (jv)

Kornel Duffek: Hynek je len karierista

Po vydaní nevydareného turistického sprievodcu s honosným názvom Revue Piešťany a po odpore, ktorý táto tlačovina vyvolala na sociálnych sieťach, ma ako bývalého šéfredaktora požiadali o vyjadrenie najskôr Piešťany TV a vzápätí Piešťanský týždeň. Myslel som, že po zaujatí stanoviska pre obe médiá sa pre mňa celá záležitosť skončila a nebudem sa musieť k nej už vracať. Našlo sa však niekoľko poslancov, ktorí, keď schvaľovali rozpočet na rok 2016 pre Revue Piešťany, nepredstavovali si, že mesto nakoniec vydá takýto paškvil, ktorý už na titulnej strane má nesprávny nemecký preklad. Adriana Drahovská podala interpeláciu, Jozef Beňačka vyjadril svoje sklamanie na Facebooku a Iveta Babičová na mestskej rade priamo povedala, že poslanci boli podvedení pri schvaľovaní rozpočtu.

07. 04. 2017 08:02  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (am)

O peniaze požiadala len Sloboda zvierat

Minulý týždeň sa okrem poslancov piešťanského mestského zastupiteľstva stretli aj členovia komisie pre životné prostredie. Environmentalisti pod vedením predsedu a poslanca Petra Jančoviča rozdeľovali dotácie. Tento rok však mali ľahkú úlohu, čo pripisujú slabej propagácii možnosti žiadať o mestské peniaze.

06. 04. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Umelecký súbor Lúčnica dostal na prevádzku Domu umenia 400 eur. (am)

Komisia školstva rozdelila 5270 z možných 6640 eur

Komisia školstva a mládeže Mestského zastupiteľstva v Piešťanoch mohla v tomto roku prerozdeliť sumu vo výške 6640 eur. O dotácie ju požiadalo osem žiadateľov. Až na jeden projekt vyhoveli všetkým. Rozdali však iba časť dotácií, uvítali by ďalšie kolo výziev.

06. 04. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanským vodákom z TJ Sĺňava poslanci odsúhlasili 2000 eur. (ilustr. foto: archív VK Sĺňava)

Medzi športové kluby rozdelia 15-tisíc

Na aktivity v oblasti telovýchovy, športu a rekreácie žiadalo 23 subjektov dotácie v celkovej sume 30 499 eur, pričom v mestskom rozpočte je na tento účel vyčlenených 15-tisíc. O tom, ako piešťanská mestská komisia pre šport a rekreáciu navrhla prerozdeliť financie, nás informoval jej predseda a poslanec Jozef Drahovský.

06. 04. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na zastupiteľstve poslanci odsúhlasili dotácie tak, ako boli Tamajkom navrhnuté. (Jozef Vojčiniak)

Radnica rozdávala dotácie v sociálnej oblasti, kultúre či športe

Na piešťanskom mestskom zastupiteľstve vo štvrtok 30. marca schvaľovali i dotácie pre organizácie pôsobiace v oblasti kultúry, sociálnej či športu. Žiadosti jednotlivých subjektov posudzovali mestské komisie podľa ich pôsobnosti. Konečné slovo však mal primátor Miloš Tamajka, ktorý sa s odporúčaním komisií vo viacerých prípadoch nestotožnil a výšku dotácií upravil podľa seba.

06. 04. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Toto nie je húsenková dráha, ale žalostný stav železnice v úseku Trebatice-Krakovany. (archív MsÚ Vrbové)

Piešťany sa pripojili k združeniu Zelená cesta

Piešťany sú o krok bližšie k výstavbe cyklochodníka do Vrbového cez Trebatice a Krakovany. Na minulotýždňovom zastupiteľstve schválili vstup kúpeľného mesta do združenia miest a obcí s názvom Zelená cesta. Tento proces sa však rodil i v búrlivej diskusii najmä odporcov vedenia cyklochodníka v telese od roku 1978 nepoužívanej železnice. Názory proti stavaniu cyklistickej cesty týmto spôsobom zastupoval najmä piešťanský poslanec Petr Veverka.

06. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nové sedačky namontujú počas letných prázdninových mesiacov. (archív MsKS)

Kino Fontána zmodernizuje svoje hľadisko

Piešťanské kino Fontána vybavia modernými a pohodlnými sedadlami. Vynovenie interiéru bude i vďaka príspevku od štátu, nakoľko polovicu zo sumy 62-tisíc eur uhradí dotácia, o ktorú sa mestské kultúrne stredisko (MsKS) uchádza. Ďalších 21-tisíc eur zaplatí MsKS z vlastných prostriedkov a desiatimi tisícmi prispeje radnica z rozpočtu mesta.

05. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 31 - 40 z 12640
Lekáreň Regia

Anketa