Topfest

Aktuálne

Iveta Babičová je poslankyňou krajského, ale i mestského zastupiteľstva. (Jozef Vojčiniak)

I. Babičová: Len hlupák si myslí, že všetko vie

Jeden z najdiskutovanejších bodov programu posledného piešťanského mestského zastupiteľstva bola úprava mestského rozpočtu aj za účelom zvýšenia príspevku do Rezortu Piešťany o sumu 30-tisíc eur z dôvodu podpory mládežníckych majstrovstiev Európy v basketbale, ktoré sa v kúpeľnom meste uskutočnia v lete tohto roka. Na túto tému i všeobecne o podpore športu zo strany Mesta Piešťany nám na naše otázky odpovedala poslankyňa Iveta Babičová.

04. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prepadávajúcu sa cestu v Kocuriciach spevňuje len štrk. (am)

Kocuričanov trápi rozpadnutá cesta aj nepozametaný štrk

Mestská časť Piešťan s názvom Kocurice je podľa jej obyvateľov v dlhodobom nezáujme vedení radnice. Jedinou investičnou akciou v poslednom čase sa stala rekonštrukcia chodníka, ktorá však núti človeka zdvihnúť nad konečnou realizáciou obočie. Piešťanský týždeň teda zaujímalo, na čo sa v najbližšom období môžu Kocuričania tešiť.

03. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
(I.B.)

Pomôžte nájsť stratené ovečky

Už viac než štyri dni obyvateľka obce Ratnovce hľadá svoje tri stratené biele ovečky. Ak ste trojicu huňatých štvornohých zvierat videli, prípadne máte akékoľvek bližšie informácie, kontaktovať môžete majiteľku na telefónnom čísle 0908 124 150.

03. 05. 2017 12:53  |  Región / Aktuálne
Zle pripravené materiály do mestského zastupiteľstva rokovania neúmerne predlžujú. (Jozef Vojčiniak)

Na zastupiteľstve o plytvaní aj utajovaní kontroly

Minulotýždňové piešťanské mestské zastupiteľstvo, ktorého zvolanie mimo plánu primátor Miloš Tamajka avizoval ešte v marci, sa nieslo najmä v znamení nedostatočnej pripravenosti podkladov zo strany vedenia mesta. Až v rámci samotného rokovania sa poslanci dozvedali podstatné informácie, na ktoré neboli dopredu pripravení. Okrem iného sa to týkalo vyčlenenia 30-tisíc eur na dotovanie basketbalového šampionátu, ale i informácie o tom, že vedenie mesta bez ich súhlasu ide rekonštruovať Kuzmányho ulicu. Zistili tiež, že radnicu kontroloval Najvyšší kontrolný úrad a výsledok vedenie mesta nechce prezradiť.

03. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Najnižšia miera nezamestnanosti v marci bola v našom okrese

Najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku bola minulý mesiac v Piešťanskom okrese. Z celkového počtu ekonomicky aktívnych osôb bolo u nás 2,74 percent disponibilných nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce. Nasledoval okres Trnava s 2,80 % a okres Galanta s 2,88 %. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

02. 05. 2017 15:42  |  Piešťany / Aktuálne
Škrt cez rozpočet spôsobilo významné poškodenie podkladovej vrstvy asfaltu. (am)

Oprava A. Hlinku bude stáť viac

Rekonštrukcia Ulice A. Hlinku v Piešťanoch, ktorá sa začala 23. marca, sa pomaly, ale isto blíži ku koncu. Autá už jazdia po novom asfalte, stavebníci dolaďujú posledné úseky. Pre komplikácie sa však obnova predraží o takmer 15-tisíc eur. Napriek tomu, že rekonštrukcia komunikácie A. Hlinku ide naďalej podľa plánov, vyskytli sa neočakávané udalosti.

02. 05. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Zvýšená hladina a prietok na Váhu. (ip)

Hladiny riek dosiahli maximum, ich hladina kulminuje

Vplyvom intenzívnych zrážok došlo v uplynulých dňoch ku zvýšeniu hladiny vodných tokov. Ako informoval hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Pavel Machava, na viacerých miestach boli vyhlásené zvýšené stupne povodňovej aktivity v pôsobnosti Odštepných závodov Banská Bystrica a Piešťany.

29. 04. 2017 20:03  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Už na prvý pohľad je jasné, že toto nie je konvalinka, ale cesnak medvedí. (vd)

Rozdiely: Cesnak medvedí zapácha a kvitne skôr ako konvalinka

Jarný zber cesnaku medvedieho sa v našich končinách už predbežne skončil, pretože v týchto dňoch zázračná bylina, ktorá prinavracia zdravie nielen medveďom, je v plnom kvete, keď sa už listy nezbierajú. Zbiera sa však aj neskôr, preto si pripomeňme, ako si ho nepomýliť s konvalinkou.

29. 04. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Martin Valo sa stane od 1. mája novým viceprimátorom. (Jozef Vojčiniak)

Poslanec Martin Valo sa stal viceprimátorom

Piešťany majú od posledných komunálnych volieb v roku 2014 v poradí už tretieho viceprimátora.

28. 04. 2017 09:37  |  Piešťany / Aktuálne
Doteraz získaná čiastka umožní vytvoriť hlinený model Ľ. Wintera a lukoprénovú formu v mierke 1:1. (vizualizácia: ProWinter)

Na sochu Ľudovíta Wintera vyzbierali už 20-tisíc eur

Na plánovanú sochu budovateľa piešťanských kúpeľov Ľudovíta Wintera vyzbierali mladí ľudia z občianskeho združenia ProWinter viac ako 20-tisíc eur. Umožní im to rozbehnúť prvé práce, na celé dielo však potrebujú takmer 50-tisíc. Jeho autor Roman Hrčka chce bronzového Wintera posadiť na lavičku na Kolonádovom moste v Piešťanoch.

28. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 31 - 40 z 12686
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Majáles 2017
CITYFEST 2017

Anketa