Topfest

Aktuálne

Deviataci v kraji neprekonali celoslovenský priemer. (ilustr. foto: vd)

V matematike deviataci z Piešťan pohoreli

Celoslovenské testovanie žiakov deviateho ročníka základných škôl (Testovanie 9-2017) sa uskutočnilo 5. apríla na 1437 základných školách. Testy z matematiky, slovenčiny, maďarčiny či ukrajinčiny písalo spolu 36 535 žiakov.

15. 06. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Žiaci prímy vyzdobili seba i triedu farbami talianskej trikolóry. (Roman Ondrejka)

Európsky deň D na gymnáziu

Pre Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch bol 6. jún veľkým dňom, Európskym dňom D. Škola sa zapojila do projektu Ambasádorských škôl Európskeho parlamentu (EPAS), ktorého hlavným cieľom je zvýšiť povedomie študentov o Európskej únii.

14. 06. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Na Sládkovičovej ulici bol už v piatok asfalt až po vjazd do Chalupkovej. (vd)

Druhú etapu rekonštrukcie stihli skôr

Práce im idú od ruky. Druhú zo štyroch etáp kompletnej rekonštrukcie Sládkovičovej ulice, od Hollého popri Záhradnej až po Chalupkovu ulicu, stavbári asfaltovali v piatok 9. júna. Hotové boli priľahlé chodníky, nájazdy aj obrubníky. Dovtedy rozbitá piešťanská ulica sa zmenila na nepoznanie. Chybou krásy sú už len ponechané stĺpy elektrického vedenia s káblami ťahanými vo vzduchu.

14. 06. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Iveta Babičová (vpravo) namietala úpravu rozpočtu na tento rok. (Jozef Vojčiniak)

Mestské organizácie trápia nízke platy zamestnancov a malý rozpočet

Na mestských komisiách sa v uplynulom týždni rokovalo najmä o hospodárení piešťanskej radnice, ale i mestom zriadených organizácií v roku 2016. A k tejto oblasti mala čo najviac hovoriť mestská komisia pre financie a podnikanie pod vedením poslankyne Zity Brunckovej.

14. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Teplická ulica: Na hracom prvku sú len drobné nedostatky. (am)

Detské ihriská potrebujú komplexnú obnovu

Prázdniny sú tu čo nevidieť a čoraz viac budú zaplnené aj ihriská pre najmenších. Na čo sa teda piešťanské deti môžu spolu s rodičmi tešiť, sme zisťovali na mestskom úrade.

14. 06. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Deti sa do tričiek s veselými motívmi obliekajú rady. (archív Kids Fashion)

Obľúbené postavičky potešia deti i rodičov

Motivovať malé deti, aby pekne jedli, bez problémov sa prezliekli či mali záujem napríklad o kreslenie, môže byť niekedy veľmi náročné. Rodičom pritom môžu výchovu uľahčiť aj animovaní kamaráti - obľúbené Disney postavičky.

14. 06. 2017 08:12  |  Piešťany / Aktuálne
Futbalisti PFK Piešťany vyhrali všetkých 27 stretnutí v sezóne a môžu sa tešiť z postupu do siedmej ligy. (archív PFK)

Piešťanci vyhrali ôsmu ligu bez straty bodu!

Futbalisti PFK Piešťany dokončili sezónu 2016/2017 v ôsmej lige 27. víťazstvom, keď porazili Trhovište 6:0 a celou súťažou prešli bez straty bodu. Piešťanci si v nasledujúcej sezóne zahrajú siedmu ligu.

13. 06. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
Deti súťažili v parku napriek mrakom a dažďu (am)

Deti súťažili v parku napriek mrakom a dažďu

Jedno z najobľúbenejších podujatí pre najmenších z dielne Materského centra Úsmev - Prechádzka rozprávkovým parkom - opäť prilákalo do piešťanského parku stovky detí. Napriek tomu, že sa v sobotu 10. júna prebudili do sychravého rána, najmenších to od súťaženia neodradilo.

13. 06. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Pred slávnostným defilé pokrstili knihu o histórii podujatia. (am)

Veterány zanechali stopy na cestách i v knihe

Jubilejný 25. ročník Piešťanských zlatých stúh i pripomienka na rok 1932, keď po prvý raz v Piešťanoch hostili účastníkov podujatia Concours d’Élégance, boli hlavnými lákadlami garantujúcimi nevšedný víkendový zážitok návštevníkom Kúpeľného ostrova i obyvateľom mesta a širokého okolia. Obdivovať mohli takmer stovku strojov na kolesách, ktoré približovali vývoj motorizmu od jeho začiatkov až po dnešok, ulahodili oku poľnohospodárov či nadšencov vojenskej techniky. Trojdňový program vyplnený propagačnými jazdami vyvrcholil sobotňajším slávnostným defilé a ohňostrojom.

13. 06. 2017 08:42  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Posádka Peugeotu s troma Srbmi havarovala pri Drahovciach. (KR HaZZ)

Pri Drahovciach dostalo šmyk auto s troma Srbmi, prevrátili sa na strechu

Smrteľná nehoda na železnici, mydlová škvrna v potoku, havária motocyklistu, horiace auto a ďalšie prevrátené na streche, starenka, ktorej prišlo zle, psík padnutý v bazéne – to je výpočet hasičských výjazdov v uplynulom týždni.

12. 06. 2017 11:14  |  Krimi / Doprava
Články 21 - 30 z 12770

Anketa