Topfest

Aktuálne

Najlepší rečníci Trnavského kraja postupujú na celoslovenskú súťaž do Zvolena. (Nataša Pažitná)

Štúrove a Hollého rétorické Drahovce už po ôsmy raz

V Základnej škole v Drahovciach sa v piatok 5. mája uskutočnil už ôsmy ročník krajského kola súťaže s názvom Štúrove a Hollého rétorické Drahovce.

10. 05. 2017 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Kuchári varili štvorchodové menu, museli mať aj vlastné libreto. (vd)

Všetci kuchári aj čašníci na „mojmírke“ zmaturovali

Praktickú maturitu zvládli úspešne všetci kuchári aj čašníci Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Piešťanoch. Nielen Semafor, ale aj hotel Grand v kúpeľoch či ďalšie dve piešťanské reštaurácie boli dejiskom skúšky, ktorá preverila schopnosti štvrtákov odetých v kuchárskych rondonoch i čašníckych odevoch. Pripravili hosťom také lahôdky, o akých sa iba sníva. Mlsné jazýčky si prišli na svoje. Aj servírovanie bolo v gala štýle. Témy si každý študent vyžreboval. V utorok 2. mája a v stredu 3. mája zmaturovalo spolu dvadsať kuchárov a dvanásť čašníkov.

10. 05. 2017 13:44  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Program bude na Sĺňave chrániť najmä rybára riečneho, čajku čiernohlavú a čajku sivú. (vd)

Do vtáčieho územia na Sĺňave „nalejú“ pol milióna eur

Vláda schválila programy starostlivosti o päť chránených vtáčích území (CHVÚ) na obdobie ďalších tridsať rokov z dielne ministerstva životného prostredia. Do uvedených programov zahrnula aj ochranu vtáčieho územia piešťanskej Sĺňavy. Pre tento účel použijú až do roka 2046 prostriedky vo výške viac ako pol milióna eur.

10. 05. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Most vandali posprejovali počas víkendu. (am)

Kolonádový most postriekali sprejeri

Viacerí Piešťanci majú ešte v čerstvej pamäti posprejovanie nového náteru Vily dr. Lisku vo februári tohto roka. Uplynulo len niekoľko mesiacov a tentoraz si vandali vzali na mušku Kolonádový most a modrým sprejom postriekali jeho steny, ale i repliky leptov skiel zhotovené podľa originálov od Martina Benku.

10. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Moderátor Peter Varinský (vľavo) s oceneným ornitológom Erichom Kubicom. (am)

Poznáme najvýznamnejšie osobnosti mesta Piešťany

Dlho pripravovaný galavečer odovzdávania cien primátora s názvom Osobnosť mesta Piešťany už pozná svojich laureátov. V sobotu 6. mája na pódium Domu umenia vystúpili významní obyvatelia kúpeľného mesta, aby si z rúk primátora Miloša Tamajku prevzali ocenenia, ktoré sú vďakou za ich dlhoročné pracovné úsilie a pozitívnu reprezentáciu Piešťan.

09. 05. 2017 10:53  |  Piešťany / Aktuálne
Na stretnutie s domovými dôverníkmi ich prišlo niečo málo nad dvadsať. (Jozef Vojčiniak)

Amaterizmus pri riadení bytového podniku naberá na intenzite

Konateľ mestskej eseročky Bytový podnik Piešťany, Pavol Vermeš, zorganizoval stretnutie dôverníkov bytových domov, v ktorých táto spoločnosť vykonáva správcovskú činnosť, za účelom predstavenia novej počítačovej aplikácie, ktorá má odľahčiť administratívu bytového podniku. Aplikácia má zároveň maximálne sprehľadniť činnosti, ktoré svojim zákazníkom bytový podnik poskytuje, a informácie o nich priniesť až do ich domácností. Stretnutie sa uskutočnilo v stredu 3. mája v mestskej knižnici a dopadlo fiaskom. Z celkového počtu viac ako sto domových dôverníkov sa tohto stretnutia zúčastnili len zhruba dve desiatky.

09. 05. 2017 08:43  |  Piešťany / Aktuálne
Prvé kolo kosenia majú piešťanskí kosci za sebou. (P. Tekula)

Celé kúpeľné mesto je už pokosené, centrum dvakrát

Trávnaté plochy na sídliskách, ale i v centre mesta, ba i v jeho odľahlých častiach sú už pokosené. Pracovníci Služieb mesta Piešťany to stihli urobiť v rekordnom čase - za necelé štyri týždne. Ako im to išlo?

05. 05. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Organizátori zo Slovenskej basketbalovej asociácie, Miloš Drgoň (vľavo)
a Martin Struhár, prezentovali európsky šampionát aj pred poslancami. (jv)

Mesto podporí európsky šampionát v basketbale 30-tisíc eurami

Piešťany budú spolu s Bratislavou na prelome júla a augusta tohto roku dejiskom Majstrovstiev Európy v basketbale chlapcov do 18 rokov. Keďže pôjde o podujatie medzinárodného významu, Slovenská basketbalová asociácia (SBA) požiadala predstaviteľov mesta Piešťany o podporu v peňažnej i nepeňažnej forme vo výške 30-tisíc eur. Žiadosť predstavitelia mesta predložili zastupiteľstvu, ktoré na svojom stredajšom zasadnutí schválilo uznesenie o zvýšení rozpočtovej položky členské v Oblastnej organizácii cestovného ruchu Rezort Piešťany na Propagáciu a cestovný ruch o sumu 30-tisíc eur, teda na celkových 180-tisíc. Práve uvedenými 30 tisíckami by malo Mesto Piešťany prispieť na organizáciu európskeho šampionátu.

05. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Franco Denti bol s manželkou na Slovensku prvýkrát, Piešťanmi boli nadšení. (vd)

Prezident lekárskeho zväzu a člen švajčiarskeho parlamentu: V Piešťanoch sa cítim ako v nebi

Dobré vzťahy sú pilierom úspešných dohôd. V tomto kontexte sa niesla priateľská pracovná návšteva prezidenta lekárskeho zväzu a člena veľkej rady parlamentu Švajčiarska, Franca Dentiho, v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany (SLKP). Po taliansky hovoriaci politik navštívil Piešťany v dňoch 24. až 28. apríla.

05. 05. 2017 08:30  |  Piešťany / Aktuálne
Obnovu vozovky napokon spomalil minulotýždňový dážď. (am)

Rekonštruujú Kuzmányho ulicu pri parku

Okrem dvoch aktuálne sa uskutočňujúcich rekonštrukcií ulíc v Piešťanoch sa od minulého týždňa vodiči stretávajú i s ďalším obmedzením v doprave. Mesto sa rozhodlo vylepšiť prístup k futbalovému štadiónu a basketbalovej hale a zrekonštruovať povrch Kuzmányho ulice.

04. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 21 - 30 z 12686
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Majáles 2017
CITYFEST 2017

Anketa