Aktuálne

Vodičke sa napriek snahe už stretu s cyklistkou nepodarilo zabrániť. (KR PZ)

Na Trajane zrážka auta so 14-ročnou cyklistkou

Iba štrnásťročná dievčina na skladacom bicykli chcela prejsť na druhú stranu cesty, no dostatočne sa nepresvedčila či je cesta voľná. Vošla do jazdnej dráhy osobnému autu Renault Clio. Vodičke sa napriek snahe už stretu s cyklistkou nepodarilo zabrániť. Stalo sa to v stredu 12. apríla o 18.00 h na sídlisku A. Trajan v Piešťanoch.

13. 04. 2017 13:38  |  Krimi / Na hrane zákona
Budúci prváčikovia sa do školy tešili. (am)

Pri výbere školy zavážila vzdialenosť i referencie

Akoby to bolo včera, keď súčasní prváci po prvý raz zasadli do školských lavíc. Rok však rýchlo utiekol a o štúdium sa hlásia nové tváre. Piešťanské základné školy zapisovali nové deti do prvých ročníkov v piatok 7. a v sobotu 8. apríla. Piešťanský týždeň tento rok nazrel na zápis do Základnej školy Brezová.

13. 04. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prvá investičná akcia za požičané peniaze je rekonštrukcia Ulice A. Hlinku. (Jozef Vojčiniak)

Predvolebná kampaň sa začala vyrábaním dlhov

Mesto Piešťany v poslednom období ohlasuje začiatky rozsiahlych rekonštrukcií. Kto by však uvažoval, že investície vznikli na základe vynikajúceho hospodárenia mesta v tomto volebnom období, ostane sklamaný. Všetko, čo mesto už robiť začalo, prípadne začiatky rekonštrukčných prác, a to hlavne dopravných tepien kúpeľného mesta, idú na úkor zadlžovania všetkých obyvateľov Piešťan. Tento dlh sa v rámci už začatej predvolebnej kampane súčasného vedenia radnice začína šplhať do závratných výšok.

13. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
V hypermarkete Tesco bol tento silný tím dobrovoľníkov. (vd)

Deň narcisov: Vyzbierali viac ako 21 500 eur

Na 21. ročníku Dňa narcisov rozdávalo žlté kvety nádeje takmer dvesto dobrovoľníkov piešťanskej pobočky Ligy proti rakovine. Do pokladničiek označených logom verejnej zbierky vyzbierali v piatok 7. apríla od ľudí v uliciach, úradoch, školách i obchodoch viac ako 21 500 eur. Zbierku vykonávali v Piešťanoch, vo Vrbovom a tiež v dvadsiatich obciach regiónu.

12. 04. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
K členom folklórneho súboru Žito sa v nedeľu pridali stovky obyvateľov. (am)

Upálenú Morenu zhodili z Kolonádového mosta

Folklórny súbor Žito sa i tento rok postaral o to, aby z Piešťan odišli všetky choroby a zima. V nedeľu 9. apríla na Námestí slobody dievčatá urobili Morenu, za spevu a tanca ju v sprievode stoviek Piešťancov preniesli až na Kolonádový most, kde ju upálili a hodili do Váhu.

12. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Nové pôsobisko Sociálnej poisťovne má vchod z boku budovy bývalého Siemensu. (vd)

Sociálnu poisťovňu nájdete na Sládkovičovej ulici

Piešťanská pobočka Sociálnej poisťovne sa presťahovala z budovy Daňového úradu na Sládkovičovu ulicu do budovy bývalého Siemensu. Vchod je z bočnej strany budovy, klientov tam zavedie šípka s popiskou. Sťahovanie sa uskutočnilo na začiatku apríla, všetky pracoviská poisťovne sú už v prevádzke.

12. 04. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
P. Vermeš mal do bytového podniku vniesť zákonný stav, deje sa však pravý opak. (Supa)

Zmeny v bytovom podniku - snaha o jeho ovládnutie!

Jeden z hlavných dôvodov, pre ktorý piešťanský primátor Miloš Tamajka dosadil do vedenia mestského bytového podniku Pavla Vermeša, sa pod ťarchou argumentov rozplynul ako mydlová bublina. Podľa tvrdení Tamajku pred mestskými poslancami Vermeša konateľom bytového podniku urobil hlavne z dôvodu, že chce čerpať eurofondy na rekonštrukciu tepelných rozvodov, no taká výzva na predkladanie projektov na schválenie, ktorej podmienky by kúpeľné mesto spĺňalo, nejestvuje.

12. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nové obchodné centrum Domoss privíta zákazníkov už v piatok 21. apríla o 10.00 hodine. (archív Domoss)

DOMOSS otvára v Piešťanoch nové obchodné centrum

Nákupná horúčka vypukne v piatok 21. apríla o 10.00 hodine. Zákazníkov v tento deň čaká obrovské množstvo zliav a uvádzacích cien. Práčky od 159 eur, Kávovary Dolce Gusto za 29,90 alebo benzínovú kosačku za 219 € a mnoho ďalších spotrebičov. Nakupovať môžete aj na splátky s 0 % akontáciou a 0% úrokom až na 25 mesiacov.

11. 04. 2017 14:16  |  Piešťany / Aktuálne
Tulipány, krokusy a narcisy tešia obyvateľov v parku. (am)

Hlavnú alej v mestskom parku vyfarbili pestré kvety

Po minulom roku, keď meter široký a 230 metrov dlhý pás rôznofarebných kvetov pohladil oči všetkých obyvateľov, idúcich hlavnou alejou v mestskom parku v Piešťanoch, rozkvitli zazimované cibuľky opäť. Tulipány, krokusy a narcisy už sa týčia takmer v plnej kráse.

11. 04. 2017 12:38  |  Piešťany / Aktuálne
Hostí z Českej republiky očakávali na piešťanskom letisku najmä novinári. (Jozef Vojčiniak)

Český Airbus na letisku ako prvé „privítali“ poľné zajace

Piešťanské letisko zažilo v stredu 5. apríla veľkú slávu, no radovať sa, že pristátie dopravného lietadla Airbus A319 českého národného prepravcu je začiatok obnovy výraznejšej leteckej prepravy v kúpeľnom meste, je však viac ako predčasné. No i napriek tomu si toto pristátie lietadla pri príležitosti 80. výročia zavedenia prvej civilnej dopravnej linky z Prahy do Piešťan nenechali ujsť desiatky zvedavcov a novinárov. Lietadlo však ako prvé privítali na leteckú prevádzku neprivyknuté a vystrašené poľné zajace.

11. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Články 21 - 30 z 12640
Lekáreň Regia

Anketa