Aktuálne

Niektorí vodiči si zrejme nevšimli dopravné značenie, ich auto bránilo zametaciemu vyčistiť komunikáciu od štrku. (pg)

Vodiči, uvoľnite parkovacie plochy!

Vo štvrtok 16. marca chceli Služby mesta Piešťany v spolupráci s mestskou políciou vykonať čistenie komunikácie na Ulici A. Trajana. Vodičov, ktorí tam parkujú upozorňovali na upratovanie prenosné dopravné značky inštalované priamo na ceste. Čo urobili vodiči? Niektorí si ich zrejme ani nevšimli. Polícia apeluje na Piešťancov: „Uvoľnite parkovacie plochy!“

16. 03. 2017 09:20  |  Piešťany / Aktuálne
Objekt už ani zďaleka nepripomína základnú školu. (am)

Škola na sídlisku A. Trajan je v čoraz horšom stave

Píše sa rok 2000 a do štvorročného štúdia na VIII. základnej škole v Piešťanoch nastupujú jedni z posledných prváčikov, bývajúcich na najväčšom a najľudnatejšom sídlisku Adam Trajan. Tridsiatka detí spolu so svojimi rodičmi si ešte vôbec nepripúšťa, že by „osmičku“ jedného dňa zavreli a viac jej brány pre žiakov neotvorili.

16. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Detské ihrisko Žihadielko by malo vyrásť na Vážskej ulici. (archív Lidl)

Žihadielko bude na Vážskej

Obyvatelia Piešťan sa spojili pre dobrú vec a usilovným hlasovaním vyhrali nové ihrisko pre deti. S počtom hlasov 84 130 skončilo kúpeľné mesto na prvej priečke v kategórii miest do 35-tisíc obyvateľov, približne o tisíc hlasov menej získali druhé Levice. Radnica prostredníctvom sociálnej siete informovala, že ihrisko Žihadielko vyrastie na Vážskej ulici. Spoločnosť by ho mala postaviť v letných mesiacoch.

15. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ak to s letiskom dobre dopadne, v Piešťanoch si opäť užijeme vzdušnú akrobaciu. (Viazo)

Návrat leteckých dní na piešťanské letisko

Ak letisková spoločnosť prežije do jesene, obyvatelia Piešťan sa môžu tešiť na veľkolepú leteckú šou. Oslavu lietania, ako zatiaľ pracovne organizátori letecký deň nazvali, ozdobia vojenské stíhačky MiG-29, ale aj ich predchodcovia, legendy stíhacieho letectva z obdobia druhej svetovej vojny. Podujatie na letisku doplnia vystúpenia vzdušných kaskadérov či individuálna a skupinová letecká akrobacia.

15. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na poslednej mestskej rade Tamajka opäť odmietol dosah poslancov na bytový podnik. (Jozef Vojčiniak)

Bytový podnik nejdú privatizovať, iba v ňom míňať eurofondy

Jeden z verejne prezentovaných dôvodov, pre ktoré primátor Miloš Tamajka urobil počas Vianoc zmeny vo vedení piešťanského mestského bytového podniku, je údajne predražené parkovisko, ktoré malo vzniknúť vedľa mestskej knižnice na Školskej ulici a realizovať ho mal bytový podnik. Jeho nový konateľ Pavol Vermeš o tejto údajnej predraženosti verejne šíri i ľahko vyvrátiteľné klamstvá. Ako napríklad, že výstavbu tohto parkoviska mal bytový podnik pod vedením Evy Kollárikovej vysúťažiť v hodnote 170-tisíc eur.

14. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pri pohľade na nepoškodený hotel Lipa sa mnohým vynárajú spomienky. (Eva Drobná, Balneologické múzeum)

Model hotela Lipa pripomína už historické časy

Piešťanec Roman Sékeľ pred časom opäť potešil obyvateľov kúpeľného mesta. Po zhotovení modelu hotela Slovan sa rozhodol vytvoriť aj hotel Lipa. Zhorenú a schátranú stavbu, v súvislosti s ktorou si mnohí vybavia tancovačky a iné príjemné chvíle, si teraz môžu pamätníci pripomenúť vďaka 3D modelu.

11. 03. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Začiatkom leta by malo na Lide pribudnúť viac podobných objektov. (Anna Horčinová)

Diskutovali na tému Lido

Vážsky ostrov, známy pod názvom Lido, je opäť v centre pozornosti. Vo štvrtok 2. marca sa totiž v piešťanskej mestskej knižnici uskutočnila diskusia, ktorá mala objasniť, ako by mala táto časť mesta vyzerať.

10. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nevyhnutné ošetrovanie mestského parku, aby ostal pekný aj pre ďalšie generácie. (vd)

Arboristi makajú: Ošetrili 350 stromov a 700 kríkov

Ulice boli ešte na niektorých miestach uspaté zimou, no pracovníci Služieb mesta Piešťany (SMP) už behali s traktormi i pílami po parku či trávnatých plochách. Tam, kde bol starý strom, ktorého konáre nebezpečne prevísali nad chodník či cestu, haluzinu odstránili, strom presvetlili, obnovili. Ešte predtým, na jeseň, však mnohé nebezpečné stromy vypílili a dvojnásobné množstvo vysadili. O starostlivosti, plánoch i aktuálnej situácii sme sa porozprávali s vedúcim Strediska zelene SMP, Petrom Tekulom.

10. 03. 2017 10:10  |  Piešťany / Aktuálne
Primátor Miloš Tamajka zvolal na piatok 10. marca mimoriadne zasadnutie mestskej rady. (Jozef Vojčiniak)

Tamajka naďalej odmieta rešpektovať mestské zastupiteľstvo

Piešťanský primátor Miloš Tamajka svoje snaženie o odstavenie mestských poslancov o spolurozhodovaní v bytovom podniku nevzdáva. Na piatok 10. marca zvolal mimoriadne zasadnutie mestskej rady, kde ako jeden z bodov programu figuruje oznam o pozastavení výkonu poslaneckých uznesení z posledného zastupiteľstva konaného 28. februára.

09. 03. 2017 14:51  |  Piešťany / Aktuálne
V Piešťanoch postavia polozapustené kontajnery v pilotnom projekte. (piestany.sk)

Radnica chce testovať do zeme zapustené kontajnery na odpad

V Piešťanoch chcú testovať polopodzemné kontajnery na odpad. Kontajnery zapustené do zeme majú množstvo výhod, má ich však byť menej ako klasických nádob na odpad. Radnica si v pilotnom projekte chce overiť, či sú ľudia ochotní akceptovať dlhšiu vzdialenosť z bytu ku kontajneru. Poslanec Peter Jančovič však vedenie mesta nabáda i k opatrnosti, nakoľko pri nepremyslení dôsledkov tejto aktivity by vývoz odpadu po ukončení pilotného projektu mohol pre piešťanské domácnosti výrazne zdražieť.

09. 03. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 21 - 30 z 12579
Lekáreň Regia

Anketa