Prváci dostali prvé vysvedčenia

Pondelok 05. 02. 2018 16:00  | Mladí dnes / Školstvo  | Autor: am

V slovenských školách nastala v stredu 31. januára veľká sláva. Žiaci i študenti si z rúk triednych učiteľov prevzali výpisy vysvedčení. Rovnako tomu bolo i na Základnej škole Holubyho v Piešťanoch, kde tamojších prvákov hodnotili v polroku po prvý raz.

Radosť z prvého vysvedčenia v živote bola veľká, hoci bolo len polročné.

Radosť z prvého vysvedčenia v živote bola veľká, hoci bolo len polročné. (Autor: am)

Triedna učiteľka 1. A Ingrid Baková svojich zverencov pochválila za to, koľko sa stihli za prvých päť mesiacov školy naučiť. Postupne si privolala žiakov podľa abecedy a odovzdala im výpis vysvedčenia s polročným hodnotením. Podaktorí dostali samé výborné, no našli sa i žiaci s horším hodnotením.

Triedna učiteľka 1.A Ingrid Baková pri odovzdávaní hodnotení polročného úsilia.Triedna učiteľka 1.A Ingrid Baková pri odovzdávaní hodnotení polročného úsilia. (Autor: am)

„Žiaci boli veľmi snaživí. Krásne kreslia, píšu, počítajú i čítajú a nádherne spievajú. Ide im aj telesná výchova. Sú to veľmi podnikavé a tvorivé deti,“ pochválila „svoje deti“ I. Baková. Zo všetkého najťažšie je pre nich však čítanie a písanie. „Ešte by mohli byť na hodinách trošku pozornejší, tichší a mohli by sa viac hlásiť,“ skonštatovala pedagogička.

Trieda je zložená z detí viacerých národností. „Máme tu žiakov z Talianska, Ukrajiny, Kosova. Aj tieto deti to však výborne zvládli, hoci je tam rečová bariéra,“ dodala učiteľka.

Kto sa poctivo učil, usmieval sa.Kto sa poctivo učil, usmieval sa. (Autor: am)

K vysvedčeniu mali čo povedať i deti. Nikolka sa pochválila, že školu miluje a všetko ju baví. Lilien a Valentínku najviac baví hudobná, Sašu najviac baví matematika. Výtvarná učarovala Karinke. Lukovi sa zasa páči dopravná výchova.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa