Pohár Ľ. Wintera ostal doma - na hotelke!

Utorok 18. 04. 2017 16:00  | Mladí dnes / Školstvo  | Autor: vd

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera (HAĽW) v Piešťanoch už po osemnástykrát hostila mladé somelierske nádeje zo Slovenska i zahraničia. Niekdajšia súťaž s názvom Mladý somelier sa tento rok preobliekla do nového šatu, študenti hotelových škôl bojovali o Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera. Získali ho Piešťanci, pohár ostal na „hotelke“.

Radosť z výhry bola obrovská! Asi taká veľká ako samotný pohár, ktorý drží v ruke riaditeľ školy Ladislav Blaškovič.

Radosť z výhry bola obrovská! Asi taká veľká ako samotný pohár, ktorý drží v ruke riaditeľ školy Ladislav Blaškovič. (Autor: archív HAĽW)

V tomto školskom roku si okrem zručností Mladého someliera svoje schopnosti vyskúšali aj študenti v disciplínach Slovak Barista Cup Junior, Junior Tea Tender a Junior Chocolatier. „Pohár zostáva doma na hotelke - sme absolútnym víťazom. V každej disciplíne sme bodovali. Získali sme prvé miesto v Mladom somelierovi, stala sa ním Nikola Krahulcová, ďalej v kategórii Junior Tea Tender sme obsadili druhú a tretiu priečku, patria Natálii Domonkošovej a Denise Tolarovičovej. A uspeli sme aj ako Junior Chocolatier. Tu získali prvé a tretie miesta Andrea Lukáčová a Terka Varšavová. Najlepší kávový nápoj namiešala Terka Valjentová,“ uviedol riaditeľ HAĽW Ladislav Blaškovič. „Gratulujem a veľmi sa teším! Mám dobrý pocit, výborná práca,“ tešil sa z úspechu riaditeľ.

GARGO
Regal Burger

Anketa