Umelci podali pomocnú ruku

Utorok 17. 10. 2017 20:00  | Kultúra / Výstavy  | Autor: Juraj Machovič

V Magna Gallery v Piešťanoch sa v piatok 13. októbra uskutočnila predaukčná vernisáž výtvarných diel slovenských autorov organizovaná občianskym združením Asociácia pomoci postihnutým APPA. Do priestorov galérie si našli cestu ľudia s nadšením pre výtvarné umenie a s cieľom pomôcť druhým.

Licitátorka Nina Gažovičová komentovala predaukčnú vernisáž v Magna Gallery.

Licitátorka Nina Gažovičová komentovala predaukčnú vernisáž v Magna Gallery. (Autor: jm)

Na vernisáži bola prítomná i predsedníčka asociácie Miriam Juhanesovičová, ktorá komentovanú prehliadku začala odpočtom práce občianskeho združenia: „Od svojho vzniku v roku 2009 pomáhame deťom a dospelým s telesným postihnutím. Do konca roka 2016 sme im poskytli sumu 4,5 miliónov eur, čo nás radí medzi najväčšie občianske združenia a charitatívne organizácie na Slovensku.“

Charitatívny aukčný salón je jednou z nosných činností a aktivít združenia. „Keď sme pred siedmimi rokmi začínali, asi len málokto veril, že sa dožije viac ako jedného pokračovania. Pri tejto príležitosti ďakujem predovšetkým výtvarníkom. S mnohými nás už spája vzájomné puto, dôvera a som veľmi rada, že každý rok k nim pribúdajú ďalší noví autori, ktorí sa rozhodnú myšlienku pomoci a umenia podporiť. Bez nich by sa charitatívna aukcia nikdy nemohla uskutočniť,“ dodala M. Juhanesovičová a zároveň poďakovala aj Magna Gallery, s ktorou spolupracujú už piaty rok.

Po nej dostala slovo Nina Gažovičová, licitátorka z aukčného domu SOGA, ktorá priblížila hosťom jednotlivé výtvarné diela: „Zastúpení autori sú špičkou slovenského výtvarného umenia. Nájdete tu široký prierez rôznych techník - grafiku, sklo, maľbu. Umelci sú rešpektovaní, sleduje ich domáca kritika a majú potenciál rásť do budúcna.“

Robert Bielik - Dievčatko s ovečkou. Olej na plátne.Robert Bielik - Dievčatko s ovečkou. Olej na plátne. (Autor: jm)

Steny galérie sú vyplnené maľbami a výtvormi rôznych autorov. Tí, čo ste nestihli komentovanú prehliadku v piatok a chcete sa dozvedieť viac o dielach, máte možnosť pozrieť si výstavu do 17. októbra. Po nej bude nasledovať 19. októbra o 19:30 v Kursalone charitatívna aukcia, na ktorú sa treba prihlásiť. Bližšie informácie získate na webovej stránke www.appa.sk alebo v Magna Gallery.

GARGO
Regal Burger

Anketa