Prítomnosť času Ladislava Sulíka

Štvrtok 03. 11. 2016 14:30  | Kultúra / Výstavy  | Autor: vd/mv

V Galérii Fontána môžete v týchto dňoch zhliadnuť výstavu obrazov a plastík akademického sochára Ladislava Sulíka z Piešťan. Výstava s názvom Prítomnosť času potrvá do 6. novembra.

Akademický sochár Ladislav Sulík so svojou manželkou Evou.

Akademický sochár Ladislav Sulík so svojou manželkou Evou. (Autor: V. Hank)

Vo svojej umeleckej tvorbe sa venuje maliarskej a sochárskej tvorbe. Realizoval viacero diel do interiérov administratívnych kultúrno-spoločenských a zdravotníckych budov. „Jeho diela sa nachádzajú tiež v súkromných zbierkach doma i v zahraničí, napríklad v Taliansku, Nemecku, USA či v Belgicku,“ uviedol galerista Martin Valo.

L. Sulík je členom Slovenskej výtvarnej únie - spoločnosť voľných výtvarných umelcov. Pri príležitosti životného jubilea sa v roku 2006 uskutočnila výstava jeho diel v KSC Fontána. V roku 1998 vo foyeri domova mládeže Hotelovej akadémie Ľ. Wintera odhalili jeho obraz zakladateľa slávy piešťanských kúpeľov, Ľudovíta Wintera. V roku 2011 pri príležitosti umelcových 65. narodenín sa v Múzeu vo Svätom Antone konala jeho autorská výstava obrazov pod názvom Tajomstvá prírody.

V Piešťanoch je autorom výtvarného riešenia a osadenia pamätníka Ivana Stodolu (1992). Svoje diela vystavoval viackrát na Soche piešťanských parkov. Umelec nachádza počas celého života veľkú podporu v rodine, jeho manželka Eva je mu nielen oporou v živote, ale aj v profesionálnej tvorbe, pretože má výtvarné vzdelanie, a toto umenie šírila i ako učiteľka a neskôr ako profesionálna návrhárka.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 44, ktoré je v predaji od 31. októbra.GARGO
Regal Burger

Anketa