Tanec

Na javisku Domu umenia sa predviedli deti všetkých generácií, od začínajúcich tanečných hviezd až po absolventov školy. (am)

Talentované deti zo ZUŠky boli na jednom pódiu s Pražanmi

Výsledok medzinárodnej spolupráce Základnej umeleckej školy (ZUŠ) v Piešťanoch a ZUŠ Stodůlky v Prahe deti predviedli na pôde piešťanského Domu umenia. Vo štvrtok 15. októbra sa žiaci predstavili s hudobnými, tanečnými, ale i hudobno-dramatickými číslami.

21. 10. 2015 10:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Lúčničiari v Piešťanoch
otvárali 35. divadelnú sezónu. (am)

Lúčnica: Publikum si vytlieskalo prídavok

Klobúky, kroje, valašky a mašle vo vlasoch. Hľadisko Domu umenia sa v piatok 25. septembra zaplnilo do posledného miesta milovníkmi folklóru a svetoznámej tanečnej skupiny, už desaťročia šíriacej slovenskú kultúru do rôznych kútov zemegule. Lúčničiari v Piešťanoch otvárali 35. divadelnú sezónu.

29. 09. 2015 10:43  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Umelecký súbor Lúčnica. (ip)

Lúčnica otvorí sezónu v Dome umenia

Už 35. umeleckú sezónu v piešťanskom Dome umenia slávnostne otvorí umelecký súbor Lúčnica. Reprezentačný program tohto telesa môžu Piešťanci zažiť v piatok 25. septembra o 19. hodine.

21. 09. 2015 14:19  |  Kultúra / Tanec obsahuje video
Tanečníci z FS Krakovienka na výlete pri Ochridskom jazere. (archív FS Krakovienka)

Krakovienka v Macedónsku

Členovia folklórneho súboru Krakovienka z Krakovian plánujú každoročne okrem domácich festivalov vystúpiť aj v zahraničí. V auguste sa zúčastnili prehliadky tradičných kultúr Macedónske slnko a Macedónske vlny v Ochride.

17. 09. 2015 15:00  |  Kultúra / Tanec
Tanečníci zo Strieborničky krepčili v televíznom štúdiu. (archív Strieborničky)

Striebornička budila celé Slovensko tancom i spevom

Členovia detského folklórneho súboru Striebornička z Piešťan zaplnili televízne štúdium markizáckej relácie Teleráno. Tancom i spevom budili na konci prázdnin celé Slovensko. Vysielanie naživo si od nich vyžiadalo disciplínu.

16. 09. 2015 16:00  |  Kultúra / Tanec

DUBVISION po PRVÝ KRÁT na SLOVENSKU

Už 22. augusta 2015 sa vám po prvý krát otvoria brány nového klubu na Slovensku ! ONEXPLOSION ! Piešťany. Hneď na úvod sme si pre Vás nachystali obrovskú tanečnú bombu.

17. 08. 2015 08:30  |  Kultúra / Tanec
Piešťanská tančiareň sa stretla s veľkým záujmom. (am)

Na parkete si zaswingovali desiatky nôh

Elegantné obdobie 20. rokov minulého storočia, typické motýlikmi na mužských krkoch, lakovanými topánkami a vyfintenými dámami v sukniach, sa prenieslo priamo do Piešťan. Minulý piatok sa na Lodenici vo veľkom zabávalo na prvej Swingovej tančiarni.

05. 08. 2015 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ján Kubriczký so svojou partnerkou naučia Piešťancov tancovať swing. (mh)

Prvá piešťanská tančiareň v štýle swingu

Piešťany sa na jeden večer prenesú do éry swingu. Atmosféru dávno minulých rokov, keď sa hral na žiarivých večierkoch hot jazz a swing, môžu našinci zažiť už 31. júla na prvej piešťanskej swingovej tančiarni.

23. 07. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Tancujúce Malé labute pozná takmer každý. (A. Mathiasová)

M. Radačovský: Počas chemoterapie som videl labute

Dievčenské sny sú rôznorodé. Jedna chce byť speváčkou, iná lekárkou, no gracióznosť tancujúcej baleríny na javisku mimovoľne podnieti túžbu v každej romantickej dušičke - byť na jej mieste. Niektoré to vzdajú, ešte kým po prvý raz okúsia bolesť prstov v špičkách, iné sa vytancujú „v krúžku“ či neúspešne našliapnu na profesionálnu dráhu. Labuťami sa stanú len tie najlepšie. Balet. Mužmi zatracovaný, ženami obdivovaný, vznešený a elegantný. Napriek úpadku kultúrneho povedomia spoločnosti známe inscenácie prežili už stovky rokov.

05. 07. 2015 15:00  |  Kultúra / Tanec
Spojenie IMT Smile a Lúčnica zaujalo takmer všetkých v areáli letiska. (ed)

Pri Tublatanke ožilo najviac muzikantov

Posledný deň najväčšieho rockového festivalu na Slovensku otvoril na hlavnom pódiu Gladiator. Vo svojej domovine nesmelo chýbať Slniečko, ktorému sa nakoniec naozaj podarilo rozohnať mraky. Ine kafe zahralo zopár známych pesničiek zo starých albumov a dav kričal s nimi. No druhú polovicu koncertu odspievalo už len publikum...

04. 07. 2015 15:00  |  Kultúra / Hudba
Články 61 - 70 z 126
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa