GEFCO

Tanec

Tanečníci z FS Krakovienka na výlete pri Ochridskom jazere. (archív FS Krakovienka)

Krakovienka v Macedónsku

Členovia folklórneho súboru Krakovienka z Krakovian plánujú každoročne okrem domácich festivalov vystúpiť aj v zahraničí. V auguste sa zúčastnili prehliadky tradičných kultúr Macedónske slnko a Macedónske vlny v Ochride.

17. 09. 2015 15:00  |  Kultúra / Tanec
Tanečníci zo Strieborničky krepčili v televíznom štúdiu. (archív Strieborničky)

Striebornička budila celé Slovensko tancom i spevom

Členovia detského folklórneho súboru Striebornička z Piešťan zaplnili televízne štúdium markizáckej relácie Teleráno. Tancom i spevom budili na konci prázdnin celé Slovensko. Vysielanie naživo si od nich vyžiadalo disciplínu.

16. 09. 2015 16:00  |  Kultúra / Tanec

DUBVISION po PRVÝ KRÁT na SLOVENSKU

Už 22. augusta 2015 sa vám po prvý krát otvoria brány nového klubu na Slovensku ! ONEXPLOSION ! Piešťany. Hneď na úvod sme si pre Vás nachystali obrovskú tanečnú bombu.

17. 08. 2015 08:30  |  Kultúra / Tanec
Piešťanská tančiareň sa stretla s veľkým záujmom. (am)

Na parkete si zaswingovali desiatky nôh

Elegantné obdobie 20. rokov minulého storočia, typické motýlikmi na mužských krkoch, lakovanými topánkami a vyfintenými dámami v sukniach, sa prenieslo priamo do Piešťan. Minulý piatok sa na Lodenici vo veľkom zabávalo na prvej Swingovej tančiarni.

05. 08. 2015 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ján Kubriczký so svojou partnerkou naučia Piešťancov tancovať swing. (mh)

Prvá piešťanská tančiareň v štýle swingu

Piešťany sa na jeden večer prenesú do éry swingu. Atmosféru dávno minulých rokov, keď sa hral na žiarivých večierkoch hot jazz a swing, môžu našinci zažiť už 31. júla na prvej piešťanskej swingovej tančiarni.

23. 07. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Tancujúce Malé labute pozná takmer každý. (A. Mathiasová)

M. Radačovský: Počas chemoterapie som videl labute

Dievčenské sny sú rôznorodé. Jedna chce byť speváčkou, iná lekárkou, no gracióznosť tancujúcej baleríny na javisku mimovoľne podnieti túžbu v každej romantickej dušičke - byť na jej mieste. Niektoré to vzdajú, ešte kým po prvý raz okúsia bolesť prstov v špičkách, iné sa vytancujú „v krúžku“ či neúspešne našliapnu na profesionálnu dráhu. Labuťami sa stanú len tie najlepšie. Balet. Mužmi zatracovaný, ženami obdivovaný, vznešený a elegantný. Napriek úpadku kultúrneho povedomia spoločnosti známe inscenácie prežili už stovky rokov.

05. 07. 2015 15:00  |  Kultúra / Tanec
Spojenie IMT Smile a Lúčnica zaujalo takmer všetkých v areáli letiska. (ed)

Pri Tublatanke ožilo najviac muzikantov

Posledný deň najväčšieho rockového festivalu na Slovensku otvoril na hlavnom pódiu Gladiator. Vo svojej domovine nesmelo chýbať Slniečko, ktorému sa nakoniec naozaj podarilo rozohnať mraky. Ine kafe zahralo zopár známych pesničiek zo starých albumov a dav kričal s nimi. No druhú polovicu koncertu odspievalo už len publikum...

04. 07. 2015 15:00  |  Kultúra / Hudba
Umelecký súbor Lúčnica. (ip)

Lúčnica s reprezentačným programom v Dome umenia

Umelecký súbor Lúčnica so svojím reprezentačným programom vás pozýva 23. mája o 19.00 hod. do Domu umenia na takmer dvojhodinový maratón spevu, tanca, hudby a najúspešnejších choreografií, pod ktoré sa režijne podpísal Štefan Nosáľ.

14. 05. 2015 15:02  |  Kultúra / Tanec obsahuje video
Tanec smutných labutí v podaní žiakov Základnej umeleckej školy v Piešťanoch.
 (vd)

Galaprogram skupiny Bella vyvrcholil Labutím jazerom

Účinkovanie tanečníčok skupiny Bella zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch, ktoré sa prezentovali galaprogramom v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána, vyvrcholilo baletom Labutie jazero.

25. 03. 2015 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Efektné scénické tance predviedlo asi tridsať tanečníkov. (vd)

Napriek chrípke spustili kozáci paľbu výskokov a otočiek

Piesne do skoku aj s údernými vojenskými pochodmi, delo na pódiu, fascinujúce folklórne tance, akrobacie, súboje so šabľami, pri ktorých lietali v povetrí iskry. To je len chabý výpočet toho, čo predviedli Ruskí kozáci v piešťanskom Dome umenia. Dve sobotné vystúpenia v sobotu 28. februára boli vypredané.

04. 03. 2015 13:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Články 61 - 70 z 123
GARGO
Regal Burger

Anketa