GEFCO

Tanec

Tanečnice zo základnej umeleckej školy zvládali aj náročné baletné prvky. (am)

Nádejní tanečníci predviedli náročné kúsky

Tradičné vianočné vystúpenie tanečníkov zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch ako každoročne zaplnilo Dom umenia. So svojím programom sa viac než tristo detí predviedlo na doskách, ktoré znamenajú svet, v úvode minulého týždňa. Na pódium vystúpili celkom trikrát, raz v pondelok 5. decembra a dvakrát v utorok 6. decembra.

14. 12. 2016 13:41  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Brušné tanečnice skupiny Shams
uviedli v Elektrárni Piešťany veľkolepú
tanečnú šou Čaro Orientu. (vd)

Presila pôvabu a tanca - Čaro Orientu

Brušné tanečnice skupiny Shams uviedli v Elektrárni Piešťany veľkolepú tanečnú šou Čaro Orientu. Uskutočnila sa v sobotu 26. novembra už po siedmy raz, tentokrát aj za účasti profesionálnej ruskej baletky Iriny Petrovej.

06. 12. 2016 15:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Folkloristi zo Slnečnice navštívili aj pamätihodnosti Paríža. (archív súboru)

Slnečnica na slovenských hodoch v Paríži

Po účinkovaní na medzinárodnom festivale v talianskom Alberobello sa piešťanský folklórny súbor Slnečnica vybral na slovenské hody do hlavného mesta Francúzska - Paríža.

02. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec

Vyhrajte vstupenky na 5DOORS!

Päť dverí, jedna nezabudnuteľná tanečná a svetelná show! V piatok 2. decembra o 19.00 h sa v Dome umenia predvedie 12 tanečníkov v svetovom predstavení s názvom 5Doors. Na javisku sú v polkruhu umiestnené dvere, ktorých rám zakrývajú LED pásiky s tisíckami malých svetielok. Prakticky sa dá s nimi dosiahnuť všetko, oheň, voda, aj tajomná atmosféra.

28. 11. 2016 14:07  |  Kultúra / Tanec
Usmiate Lúčničiarky potešili oči divákov v piešťanskom Dome umenia. (am)

V Piešťanoch ocenili Štefana Nosáľa

Najznámejšie tance, úžasné výkony a úsmevy na tvárach. To všetko sa odohralo v stredu 16. novembra na pódiu Domu umenia v Piešťanoch v podaní umeleckého súboru Lúčnica. Predstavenie si z hľadiska užil aj otec súboru, profesor Štefan Nosáľ, ktorému predseda Trnavského samosprávneho kraja odovzdal i plaketu za celoživotný prínos.

23. 11. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Predpremiéry sa zúčastnil aj (zľava) Marián Turner, Ivan Tásler a Miro Tásler. (am)

Na predpremiéru do Piešťan prišiel aj Tásler

Dom umenia Piešťany už dlhšie obdobie spadá pod umelecký súbor Lúčnica. V jeho priestoroch sa preto pripravoval aj výnimočný projekt, ktorý si pozrelo 110-tisíc divákov, a to IMT Smile a Lúčnica. Živých vystúpení sa už publikum pravdepodobne nedočká, avšak tvorcovia sa postarali o vznik dokumentu zachytávajúceho projekt s názvom IMT Smile a Lúčnica - Made in Slovakia. Predpremiéra sa uskutočnila v piešťanskom kultúrnom stánku v stredu 9. novembra.

17. 11. 2016 13:00  |  Kultúra / Hudba

Čaro Orientu

Brušné tanečnice SHAMS srdečne pozývajú na siedmy ročník multižánrovej tanečnej šou Čaro Orientu, ktorá sa uskutoční v priestoroch Elektrárne Piešťany, Staničná 51, v sobotu 26. novembra o 18.00 h.

16. 11. 2016 08:14  |  Kultúra / Tanec
FS Máj z Piešťan reprezentujúci slovenský folklór a tradície sa umiestnil na druhom mieste. (archív FS Máj)

Bali, aké zažijete iba raz. Folklórny súbor Máj spoznával Áziu

Krátko potom, ako folklórny súbor Máj pôsobiaci pri Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch oslávil 20. výročie svojho založenia, sa jeho členovia vybrali na cestu do ďalekej Indonézie. Bali, exotický ostrov s rozlohou o niečo väčší ako Slovensko, spoznávali celé dva týždne.

12. 11. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec
Tanečníkov salsy si pozreli domáci obyvatelia aj turisti. (am)

Pešia zóna ožila tancom

Slnečné popoludnie vylákalo mnoho obyvateľov a turistov v Piešťanoch na príjemnú sobotňajšiu prechádzku. Prvý októbrový deň ožila aj pešia zóna, uprostred ktorej sa objavili približne dve desiatky tanečníkov. Na podujatí s názvom Rueda Flash Mob predvádzali okoloidúcim temperamentnú latinskoamerickú salsu. Návštevníci si tanečníkov nahrávali a podporovali ich potleskom.

06. 10. 2016 15:00  |  Kultúra / Tanec
Piešťanské tanečníčky zo skupiny Shams zvíťazili s originálnym irackým tancom. (archív Shams)

„Shamsky“ získali zlato v medzinárodnej konkurencii

Na medzinárodnej tanečnej súťaži v orientálnom tanci Pressburg Dance Fest v Bratislave, ktorá sa konala v polovici septembra, získali piešťanské tanečníčky zo skupiny Shams v konkurencii súborov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska i Izraela kolekciu medailí. Najcennejšie bolo zlato v kategórii profesionálov, no prvenstvo si odniesli aj žiačky.

06. 10. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec
Články 21 - 30 z 123
GARGO
Regal Burger

Anketa