Tanec

Malí čertíci si zatancovali pekelne dobrý tanec. (am)

Tancovali s tamburínami aj s čertovskými vidlami

Žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli, čo sa za tri mesiace na krúžkoch naučili. V stredu 14. decembra vystúpili na javisko Domu umenia a predviedli spev, tanec aj hru na hudobných nástrojoch.

23. 12. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečnice z piešťanskej Slnečnice potešili divákov umením aj úsmevmi. (am)

Slnečničiari majú za sebou úspešný rok

Milovníkom ľudového umenia sa so sviatočným programom predstavili členovia piešťanského folklórneho súboru Slnečnica. Vianočný koncert v ich podaní a za sprievodu hudby Michala Pagáča zaplnil hľadisko Domu umenia v utorok 13. decembra.

21. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečníci v battloch porušovali zákony gravitácie. (am)

Súťažili v breaku a hiphope

Štvrtý ročník breakdancovo-hiphopovej súťaže Jahoda DŽEM prilákal viac súťažiacich ako po minulé roky. V sobotu 10. decembra v telocvični Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch bojovalo o víťazstvo 90 tanečníkov.

16. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečnice zo základnej umeleckej školy zvládali aj náročné baletné prvky. (am)

Nádejní tanečníci predviedli náročné kúsky

Tradičné vianočné vystúpenie tanečníkov zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch ako každoročne zaplnilo Dom umenia. So svojím programom sa viac než tristo detí predviedlo na doskách, ktoré znamenajú svet, v úvode minulého týždňa. Na pódium vystúpili celkom trikrát, raz v pondelok 5. decembra a dvakrát v utorok 6. decembra.

14. 12. 2016 13:41  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Brušné tanečnice skupiny Shams
uviedli v Elektrárni Piešťany veľkolepú
tanečnú šou Čaro Orientu. (vd)

Presila pôvabu a tanca - Čaro Orientu

Brušné tanečnice skupiny Shams uviedli v Elektrárni Piešťany veľkolepú tanečnú šou Čaro Orientu. Uskutočnila sa v sobotu 26. novembra už po siedmy raz, tentokrát aj za účasti profesionálnej ruskej baletky Iriny Petrovej.

06. 12. 2016 15:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Folkloristi zo Slnečnice navštívili aj pamätihodnosti Paríža. (archív súboru)

Slnečnica na slovenských hodoch v Paríži

Po účinkovaní na medzinárodnom festivale v talianskom Alberobello sa piešťanský folklórny súbor Slnečnica vybral na slovenské hody do hlavného mesta Francúzska - Paríža.

02. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec

Vyhrajte vstupenky na 5DOORS!

Päť dverí, jedna nezabudnuteľná tanečná a svetelná show! V piatok 2. decembra o 19.00 h sa v Dome umenia predvedie 12 tanečníkov v svetovom predstavení s názvom 5Doors. Na javisku sú v polkruhu umiestnené dvere, ktorých rám zakrývajú LED pásiky s tisíckami malých svetielok. Prakticky sa dá s nimi dosiahnuť všetko, oheň, voda, aj tajomná atmosféra.

28. 11. 2016 14:07  |  Kultúra / Tanec
Usmiate Lúčničiarky potešili oči divákov v piešťanskom Dome umenia. (am)

V Piešťanoch ocenili Štefana Nosáľa

Najznámejšie tance, úžasné výkony a úsmevy na tvárach. To všetko sa odohralo v stredu 16. novembra na pódiu Domu umenia v Piešťanoch v podaní umeleckého súboru Lúčnica. Predstavenie si z hľadiska užil aj otec súboru, profesor Štefan Nosáľ, ktorému predseda Trnavského samosprávneho kraja odovzdal i plaketu za celoživotný prínos.

23. 11. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Predpremiéry sa zúčastnil aj (zľava) Marián Turner, Ivan Tásler a Miro Tásler. (am)

Na predpremiéru do Piešťan prišiel aj Tásler

Dom umenia Piešťany už dlhšie obdobie spadá pod umelecký súbor Lúčnica. V jeho priestoroch sa preto pripravoval aj výnimočný projekt, ktorý si pozrelo 110-tisíc divákov, a to IMT Smile a Lúčnica. Živých vystúpení sa už publikum pravdepodobne nedočká, avšak tvorcovia sa postarali o vznik dokumentu zachytávajúceho projekt s názvom IMT Smile a Lúčnica - Made in Slovakia. Predpremiéra sa uskutočnila v piešťanskom kultúrnom stánku v stredu 9. novembra.

17. 11. 2016 13:00  |  Kultúra / Hudba

Čaro Orientu

Brušné tanečnice SHAMS srdečne pozývajú na siedmy ročník multižánrovej tanečnej šou Čaro Orientu, ktorá sa uskutoční v priestoroch Elektrárne Piešťany, Staničná 51, v sobotu 26. novembra o 18.00 h.

16. 11. 2016 08:14  |  Kultúra / Tanec
Články 21 - 30 z 126
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa