Topfest

Tanec

Súťaž v moderných tancoch žiakov základných škôl sa konala v kine Fontána. (archív MsKS)

Deviaty ročník tanečnej súťaže: Latka išla vyššie

Tanec pre mnohé deti znamená všetko. Pre tie, čo tancujú každý deň a postupne sa zoznamujú na hodinách tanca nielen s pohybovou, ale aj scénickou kultúrou, sa tanec stáva životným štýlom. Poskytuje im voľnosť, slobodu. Posúva ich bližšie k publiku, ale aj k sebe samému. Zbližuje ich bez dlhých debát aj poznania cudzích rečí. Sú takí, čo sa pravidelne zúčastňujú tanečnej súťaže, i takí, čo v stredu 15. februára prišli do piešťanského kina Fontána na deviaty ročník Súťaže v moderných tancoch žiakov základných škôl prvýkrát.

22. 02. 2017 10:28  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video
„Otec“ Lúčnice Štefan Nosáľ vychoval niekoľko generácií umelcov. (am)

Narodeniny Š. Nosáľa si pripomenuli aj v Piešťanoch

Jedna z najvýznamnejších osobností kultúrneho života na Slovensku dovŕšila životné jubileum. Profesor Štefan Nosáľ, umelecký vedúci a choreograf Lúčnice, oslávil v piatok 20. januára krásnych 90 rokov. Dom umenia Piešťany, ako domovská scéna Lúčnice, si pre jeho obdivovateľov pripravil v deň profesorových narodenín program.

27. 01. 2017 13:00  |  Kultúra / Tanec
Cisársky a kráľovský dychový orchester sa lúčil v kúpeľoch so starým rokom. (vd)

Vojenský orchester hral, dámy vyhadzovali nôžky

V Kongresovom centre Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany sa diváci rozlúčili so starým a privítali nový rok koncertom Cisárskeho a kráľovského dychového orchestra z Bratislavy. Hudobníci vyparádení v dobových belasých vojenských kabátcoch hrali pochody, vojenské piesne i valčíky rakúsko-uhorskej monarchie. O pastvu pre oči sa postarali noblesné dámy z brnianskeho Spolku elegantních dam.

11. 01. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Škôlkari hrali na gitarách do vianočnej pesničky od Tublatanky. (am)

Tancovali aj hrali divadlo

Tradičná Vianočná akadémia Základnej školy s materskou školou v Rakoviciach dala mladým umelcom opäť šancu prejaviť sa. V sobotu 17. decembra sa v školskej telocvični spievalo, tancovalo, hralo a, samozrejme, tiež tlieskalo.

23. 12. 2016 14:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Malí čertíci si zatancovali pekelne dobrý tanec. (am)

Tancovali s tamburínami aj s čertovskými vidlami

Žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli, čo sa za tri mesiace na krúžkoch naučili. V stredu 14. decembra vystúpili na javisko Domu umenia a predviedli spev, tanec aj hru na hudobných nástrojoch.

23. 12. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečnice z piešťanskej Slnečnice potešili divákov umením aj úsmevmi. (am)

Slnečničiari majú za sebou úspešný rok

Milovníkom ľudového umenia sa so sviatočným programom predstavili členovia piešťanského folklórneho súboru Slnečnica. Vianočný koncert v ich podaní a za sprievodu hudby Michala Pagáča zaplnil hľadisko Domu umenia v utorok 13. decembra.

21. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečníci v battloch porušovali zákony gravitácie. (am)

Súťažili v breaku a hiphope

Štvrtý ročník breakdancovo-hiphopovej súťaže Jahoda DŽEM prilákal viac súťažiacich ako po minulé roky. V sobotu 10. decembra v telocvični Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch bojovalo o víťazstvo 90 tanečníkov.

16. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečnice zo základnej umeleckej školy zvládali aj náročné baletné prvky. (am)

Nádejní tanečníci predviedli náročné kúsky

Tradičné vianočné vystúpenie tanečníkov zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch ako každoročne zaplnilo Dom umenia. So svojím programom sa viac než tristo detí predviedlo na doskách, ktoré znamenajú svet, v úvode minulého týždňa. Na pódium vystúpili celkom trikrát, raz v pondelok 5. decembra a dvakrát v utorok 6. decembra.

14. 12. 2016 13:41  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Brušné tanečnice skupiny Shams
uviedli v Elektrárni Piešťany veľkolepú
tanečnú šou Čaro Orientu. (vd)

Presila pôvabu a tanca - Čaro Orientu

Brušné tanečnice skupiny Shams uviedli v Elektrárni Piešťany veľkolepú tanečnú šou Čaro Orientu. Uskutočnila sa v sobotu 26. novembra už po siedmy raz, tentokrát aj za účasti profesionálnej ruskej baletky Iriny Petrovej.

06. 12. 2016 15:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Folkloristi zo Slnečnice navštívili aj pamätihodnosti Paríža. (archív súboru)

Slnečnica na slovenských hodoch v Paríži

Po účinkovaní na medzinárodnom festivale v talianskom Alberobello sa piešťanský folklórny súbor Slnečnica vybral na slovenské hody do hlavného mesta Francúzska - Paríža.

02. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec
Články 1 - 10 z 110
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa