Tanec

K výborným choreografiám patria aj dômyselné kostýmy. (Nikola Gelingerová)

Siluett takmer majsterkami v tanci

Tanečná skupina Siluett zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch má za sebou úspešnú účasť na majstrovstvách Slovenska. Mladšie i staršie dievčatá bojovali so súperkami v rôznych kategóriách. Hoci na prvé miesto nedosiahli, medzi tanečníčkami prevládala radosť.

25. 05. 2018 11:00  |  Kultúra / Tanec
Najlepšie choreografie pôjdu žiaci Základnej umeleckej školy v Piešťanoch prezentovať do Prahy. (archív ZUŠ)

Medailová žatva tanečníkov ZUŠ

Žiaci tanečného odboru Základnej umeleckej školy v Piešťanoch bodovali na Majstrovstvách Slovenska vo výrazových tancoch. Získali sedemnásť zlatých medailí, osem strieborných, štyri bronzové a jedno piate miesto. Majstrovstvá sa konali v dňoch 11.-13. mája v Leviciach.

24. 05. 2018 16:00  |  Kultúra / Tanec
Dievčatá zo skupiny Flawless sa úspechu veľmi potešili. (archív L. Danišovej)

Pôjdu na svetové finále

Opäť sa potvrdilo, že v Piešťanoch žije mnoho talentovaných detí. V sobotu 10. a v nedeľu 11. marca sa v Nitre uskutočnilo slovenské kolo svetovej tanečnej súťaže DanceStar, kde zahviezdili umelci z miestnej súkromnej základnej umeleckej školy. Vďaka veľkému úspechu teraz vystúpia vo svetovom finále súťaže v Chorvátsku.

31. 03. 2018 17:00  |  Kultúra / Tanec
Tanečná skupina Siluett chce titul majsteriek Slovenska obhájiť. (archív N. Gelingerovej)

Majsterky Slovenska tancujú v Siluett

Súkromná základná umelecká škola v Piešťanoch tento rok organizovala svoj prvý deň otvorených dverí. Do školy v Zavretom kúte sa ponáhľali nielen rodičia nádejných tanečníkov či maliarov, ale aj budúci noví žiaci.

19. 03. 2018 14:00  |  Kultúra / Tanec
Deti predviedli nielen prepracované tanečné choreografie, ale aj tematické kostýmy, falošné tetovania či krkolomné gymnastické prvky. (dan)

Chrípka poznačila aj tanečnú súťaž

V uplynulom týždni sa v kine Fontána konal už desiaty ročník tanečnej akcie pre deti, Súťaž v moderných tancoch. Tanečnej veselice sa zúčastnili žiaci, ktorí reprezentovali svoje základné školy z Piešťan i z okolitých obcí.

06. 03. 2018 13:00  |  Kultúra / Tanec
Karička, vystúpenie počas sprievodu. (archív Slnečnice)

Slnečnica žiarila v Taliansku

Folklórny súbor Slnečnica pôsobiaci pri Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch ani toto leto nezaháľal.

09. 09. 2017 18:00  |  Kultúra / Tanec
Za predvedené choreografie si Krakovienka odniesla mnoho diplomov a ocenení. (archív FS Krakovienka)

Krakovienka s titulom majstra Európy

Z osemtisíc evidovaných umeleckých telies si organizátori deviateho ročníka European Championship of Folklore „Euro Folk 2017“ v Bulharsku vybrali medzi súťažiacich práve Folklórny súbor Krakovienka. Ten slovenské farby hájil ako jediný reprezentant. A že sa folkloristom darilo! Domov si priviezli niekoľko ocenení, medzi inými aj titul majstrov Európy v kategórii autentický folklór a odporúčanie na majstrovstvá sveta.

22. 07. 2017 12:00  |  Kultúra / Tanec
Učiteľka tanca Dagmar Kuběnová s úspešnými žiakmi krátko po ocenení choreografie Slnovrat. (archív tanečných skupín)

Z ôsmich tancov „zušky“ sedem umiestnení

Prišli, zatancovali a zvíťazili. Tak by sa dala v skratke zhrnúť aktivita tanečníkov Základnej umeleckej školy v Piešťanoch na Majstrovstvách Európy vo výrazových tancoch v Budapešti - Dance & Song European Championship. Z ôsmich choreografií, ktorými sa nominovali, si domov doniesli sedem pódiových umiestnení.

15. 07. 2017 14:30  |  Kultúra / Tanec

Queen v Dome umenia

Tanečná show Moravského divadla Olomouc zaplní Dom umenia Piešťany tónmi legendárnej hudby. V sobotu 22. septembra sa o 19.00 h tanečníci predvedú v šou Queen The show must go on. Šou musí pokračovať ďalej! Veta, ktorá inšpirovala šéfa baletu Moravského divadla v Olomouci, známeho choreografa Roberta Balogha k veľkolepej tanečnej oslave Freddieho Mercuryho a skupiny Queen. Na pomoc si prizval samotného Petra Freestona – Mercuryho osobného sekretára, ktorý dohliadal na to, aby príbeh predstavenia ostal verný osobnosti tohto geniálneho speváka.

14. 07. 2017 15:50  |  Kultúra / Tanec obsahuje video
Tanečníčky zo skupiny Flawless úspešne reprezentovali mesto Piešťany. (archív L. Danišovej)

Tanečníci uspeli na majstrovstvách Európy

Minulý týždeň bol pre tanečníkov zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch výnimočný. Od stredy do piatka predvádzali svoj talent na Majstrovstvách Európy vo výrazových tancoch v Budapešti. A podarilo sa im uspieť!

06. 07. 2017 14:30  |  Kultúra / Tanec
Články 1 - 10 z 126
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa