GEFCO

Tanec

Tanečná skupina Siluett chce titul majsteriek Slovenska obhájiť. (archív N. Gelingerovej)

Majsterky Slovenska tancujú v Siluett

Súkromná základná umelecká škola v Piešťanoch tento rok organizovala svoj prvý deň otvorených dverí. Do školy v Zavretom kúte sa ponáhľali nielen rodičia nádejných tanečníkov či maliarov, ale aj budúci noví žiaci.

19. 03. 2018 14:00  |  Kultúra / Tanec
Deti predviedli nielen prepracované tanečné choreografie, ale aj tematické kostýmy, falošné tetovania či krkolomné gymnastické prvky. (dan)

Chrípka poznačila aj tanečnú súťaž

V uplynulom týždni sa v kine Fontána konal už desiaty ročník tanečnej akcie pre deti, Súťaž v moderných tancoch. Tanečnej veselice sa zúčastnili žiaci, ktorí reprezentovali svoje základné školy z Piešťan i z okolitých obcí.

06. 03. 2018 13:00  |  Kultúra / Tanec
Karička, vystúpenie počas sprievodu. (archív Slnečnice)

Slnečnica žiarila v Taliansku

Folklórny súbor Slnečnica pôsobiaci pri Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch ani toto leto nezaháľal.

09. 09. 2017 18:00  |  Kultúra / Tanec
Za predvedené choreografie si Krakovienka odniesla mnoho diplomov a ocenení. (archív FS Krakovienka)

Krakovienka s titulom majstra Európy

Z osemtisíc evidovaných umeleckých telies si organizátori deviateho ročníka European Championship of Folklore „Euro Folk 2017“ v Bulharsku vybrali medzi súťažiacich práve Folklórny súbor Krakovienka. Ten slovenské farby hájil ako jediný reprezentant. A že sa folkloristom darilo! Domov si priviezli niekoľko ocenení, medzi inými aj titul majstrov Európy v kategórii autentický folklór a odporúčanie na majstrovstvá sveta.

22. 07. 2017 12:00  |  Kultúra / Tanec
Učiteľka tanca Dagmar Kuběnová s úspešnými žiakmi krátko po ocenení choreografie Slnovrat. (archív tanečných skupín)

Z ôsmich tancov „zušky“ sedem umiestnení

Prišli, zatancovali a zvíťazili. Tak by sa dala v skratke zhrnúť aktivita tanečníkov Základnej umeleckej školy v Piešťanoch na Majstrovstvách Európy vo výrazových tancoch v Budapešti - Dance & Song European Championship. Z ôsmich choreografií, ktorými sa nominovali, si domov doniesli sedem pódiových umiestnení.

15. 07. 2017 14:30  |  Kultúra / Tanec

Queen v Dome umenia

Tanečná show Moravského divadla Olomouc zaplní Dom umenia Piešťany tónmi legendárnej hudby. V sobotu 22. septembra sa o 19.00 h tanečníci predvedú v šou Queen The show must go on. Šou musí pokračovať ďalej! Veta, ktorá inšpirovala šéfa baletu Moravského divadla v Olomouci, známeho choreografa Roberta Balogha k veľkolepej tanečnej oslave Freddieho Mercuryho a skupiny Queen. Na pomoc si prizval samotného Petra Freestona – Mercuryho osobného sekretára, ktorý dohliadal na to, aby príbeh predstavenia ostal verný osobnosti tohto geniálneho speváka.

14. 07. 2017 15:50  |  Kultúra / Tanec obsahuje video
Tanečníčky zo skupiny Flawless úspešne reprezentovali mesto Piešťany. (archív L. Danišovej)

Tanečníci uspeli na majstrovstvách Európy

Minulý týždeň bol pre tanečníkov zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch výnimočný. Od stredy do piatka predvádzali svoj talent na Majstrovstvách Európy vo výrazových tancoch v Budapešti. A podarilo sa im uspieť!

06. 07. 2017 14:30  |  Kultúra / Tanec
Tanečnice predvádzali efektné kreácie. (am)

Lúčnica roztancovala srdcia stoviek divákov

Reprezentačný tanečno-hudobný program Umeleckého súboru Lúčnica opäť prilákal do piešťanského Domu umenia milovníkov folklóru, aby sa v utorok 27. júna potešili pohľadom na krásne tanečnice a junákov.

05. 07. 2017 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Už viac ako polstoročie Krakovany tancujú (Peter Seitler)

Už viac ako polstoročie Krakovany tancujú

V Krakovanoch sa už po 51. raz zišli milovníci folklóru, aby spevom, tancom, muzikou, výtvarným prejavom i ukážkami remeselnej výroby vzdali hold umeniu našich predkov. V dedine, kde takmer každý druhý obyvateľ pôsobí v niektorom z folklórnych telies, podporil festival aj Trnavský samosprávny kraj. A tak sa slávnosti pred jedenástimi rokmi stali súčasťou Župného festivalu kultúry. Tento rok podujatie vo veľkom štýle otvoril dychový orchester Brass Band Auw zo Švajčiarska. Na pozauny hrali mladé, pohľadné Švajčiarky, a tak sa bolo aj na čo dívať.

30. 06. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ohromným výkonom tlieskali rodičia i spolužiaci (am)

Ohromným výkonom tlieskali rodičia i spolužiaci

Predposledný školský týždeň sa pre tanečníkov zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch niesol v znamení predvádzania svojich zručností a talentu. V utorok 20. a v stredu 21. júna sa deti postavili na pódium Domu umenia a ukázali divákom, čo sa za posledný polrok naučili.

27. 06. 2017 15:24  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 1 - 10 z 123
GARGO
Regal Burger

Anketa