Hudobný tip: Demolácie nielen v podaní Miley Cyrus

Sobota 12. 08. 2017 13:00  | Kultúra / Rádio Piešťany  | Autor: M. Papcun

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme alebo neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

Hudobný tip na tento týždeň.

Hudobný tip na tento týždeň. (Autor: red)

Americká speváčka Miley Cyrus nedávno vrátila na scénu svoju milú, nekonfliktnú popovú verziu piesne Malibu. Nenájdeme v nej miligram kontroverzie, ktorou bola nasýtená jej azda najznámejšia skladba Wrecking Ball. V klipe sedí nahá na hompláľajúcej sa demolačnej guli. Klip zdvihol vlnu pohoršenia. Spomienka naň vyvoláva otázku, čo bolo naozajstnou demolačnou guľou v kariére speváčky? Rozhodne jej album Miley Cyrus & Her Dead Petz z roku 2015.

„Mŕtvi Miláčikovia“ totiž zdemolovali zažité predstavy o podobe popového albumu. Majú 90-minútovú stopáž, neobsahujú vykalkulované do cieľovky sa presne triafajúce piesne. Skladby ako divoká Doo it, excentrická BB Talk alebo kozmická Space Boots sú priesečníkmi vplyvov, schopností a podôb kontroverznej speváčky. V piesni Twinkle Song sa spieva o Davidovi Bowiem učiacom skejtovanie, vykradnutí hudobnín či ukradnutej helikoptére... Miley sa pýta: „Čo všetky tie veci vlastne znamenajú?“ Dead Petz je každopádne príliš drzý, zložitý a odvážny na jednoduché odpovede.

 

Hudobné sety Adama Kvasnicu

Poslucháčov Rádia Piešťany a milovníkov hudby opäť pozývam počúvať moje hudobné sety, ktoré sú vysielané na vlnách rádia každý deň o 20.00 h. Okrem Rádia Piešťany si ich môžete kedykoľvek vypočuť na stránke mixcloud.com, ktorá funguje ako internetové rádio pre ľudí z celého sveta. Pod mojím menom tam nájdete viac ako 400 hodín mixovanej hudby rôznych žánrov.

Dopočutia na frekvencii 90,2 MHz!

Adam Kvasnica

 

 

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa