GEFCO

Z PIEŠŤANY OPEN MIC sa stáva festival domácej hudobnej tvorby

Štvrtok 15. 02. 2018 19:00  | Kultúra / Hudba  | Autor: ts

Druhý ročník koncertov kapiel a pesničkárov s vlastnou hudobnou tvorbou PIEŠŤANY OPEN MIC - voľný mikrofón LIVE SHOW 2018 sa uskutočnil v sobotu 3. februára.

Z účinkujúcich kapiel a hudobníkov išla pozitívna energia.

Z účinkujúcich kapiel a hudobníkov išla pozitívna energia. (Autor: Emerald Music House)

Príjemné komunitné prostredie klubu ŽiWell a kozmopolitné Piešťany prispeli, podľa slov účinkujúcich, k skvelej atmosfére podujatia a dvaja z nich sa už stihli zabookovať na augustový Piešťany Street Art Festival.

Z účinkujúcich kapiel a hudobníkov išla pozitívna energia a všetci zahrali svoje skladby s maximálnou hudobnou profesionalitou, „dark funková“ formácia Vytrvalci zo Starej Turej dokonca vo fašiangovom outfite.

Ako kapela na ceste k minimálne celoslovenskej popularite sa na podujatí predstavili rock-funkoví Random Choices z Trenčína, ktorí zahrali piesne v duchu 60. rokov so slovenskými textami, moderným zvukom a mladíckou energiou.

Hlohovskú folkovú scénu okolo bratov Selnekovičovcov prezentovala kapela Hlboká plytčina s výborným saxofonistom a klarinetistom Martinom Proxom.

Írsky bard Graeme Mark, žijúci na Slovensku, ktorý hral aj na Piešťany Street Art Festivale 2017, zahral skladby s írskou melanchóliou a popritom stihol v perfektnej slovenčine povedať príbehy zo svojho hrania na ulici v Piešťanoch.

Vrcholom PIEŠŤANY OPEN MIC 2018 bol Marek Martinkovič alias Mustage z Vrbového. Ten svojím „live loopingom“ uzavrel jedno z podujatí, ktoré sa uskutočnilo vďaka nadšeniu organizátorov rozšíriť v Piešťanoch ponuku živej hudby so zameraním na vlastnú tvorbu, v duchu „DIY“ (do-it-yourself).

GARGO
Regal Burger

Anketa