Podoby džezu perom Jana Babiča

Piatok 08. 09. 2017 11:00  | Kultúra / Hudba  | Autor: jb

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, sledujem správy zo sveta. Hurikán Harvey spôsobil záplavy, zahynulo 50 ľudí, škody rastú na stá miliárd dolárov.

V piešťanskom Kursalone zahrá v piatok slovenský kontrabasista Robert Ragan Jr. so svojím projektom.

V piešťanskom Kursalone zahrá v piatok slovenský kontrabasista Robert Ragan Jr. so svojím projektom. (Autor: jazz.sk)

V Afrike zomiera každú minútu dieťa od hladu. V Stredozemnom mori zachraňujú dobrovoľníci denne stovky topiacich sa ľudí, utekajúcich pred vojnou a prenasledovaním. Obrázok smejúceho sa človeka v obkľúčení ďalších vytešených mužov v uniformách nad kovovou kapsulou... Otras zeme v intenzite zemetrasenia spôsobila „úspešná“ skúška vodíkovej bomby, prevedená na území Severnej Kórey. Sila a um človeka dokáže prenášať hory, lietať do vesmíru, prekonávať hranice ľudských možností... Horšie je to so záchranou života. Tam je záujem o poznanie menší.

Podoby džezu na Rádiu Piešťany prešli na ich zabehnutý režim. Ich obsahom sú novinky na džezovom trhu, informácie o koncertoch a festivaloch. Aj v budúcej relácii spomenieme jubilantov. Pripomenieme 90. výročie narodenia americkej bubeníckej legendy Elvina Jonesa a Jirko Mráz oslávi 9. septembra 73 rokov. V piešťanskom Kursalone zahrá v piatok slovenský kontrabasista Robert Ragan Jr. so svojím projektom. Do Elektrárne Piešťany 14. septembra príde vynikajúci džezový huslista Ľubo Šamo so svojím sprievodom. Na svetovej džezovej scéne vyšla nová hviezda - Jazzmeia Horn, ktorá vydala debutový album.

Informácie z domácej a zahraničnej džezovej scény sú pravidelnou súčasťou relácie Podoby džezu. Na stretnutie v nedeľu na Rádiu Piešťany o 20. hodine sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa