Podoby džezu očami Jána Babiča

Nedeľa 28. 01. 2018 17:00  | Kultúra / Hudba  | Autor: jb

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, už sme opäť v obvyklom životnom režime, ktorý znamená u väčšiny obyvateľov päťdňový pracovný týždeň s vidinou jeho príjemného konca. Na pohľad všedné opakovanie každodennej rutiny s občasným oživením v podobe kávičky či pohára dobrého moku s blízkou bytosťou. Nezaškodí uvedomiť si vzácnosť každého rána.

Ján Babič

Ján Babič (Autor: red)

Je len na nás, ako si naše rána ozdobíme - pozdravíme suseda cestou do práce, pohladíme psíka panej z druhej strany ulice, dáme prednosť mamičke s dieťaťom pri nastupovaní do autobusu. Aj deň v povinnostiach má svoje čaro, pokiaľ ho prežijeme vo vzájomnej úcte. O to lepšie nám padne koniec pracovného týždňa s pocitom príjemne prežitých dní a s vedomím, že sme sa o to aj sami zaslúžili...

Podoby džezu na Rádiu Piešťany majú svoju železnú pravidelnosť. Už môžeme povedať, že rok po roku sa opakujú situácie a témy, ktoré tu už boli a našli pozitívnu odozvu u poslucháčov. Už pred rokom sme si pripomenuli zaujímavý úkaz.

V mesiaci január sa narodilo dvanásť popredných džezových bubeníkov! Pripomenieme si 110. výročie narodenia fenomenálneho huslistu Stephanea Grapelliho a ankety renomovaných džezových magazínov uvádzajú ďalšie rebríčky významných minuloročných albumov a ich tvorcov.

Magazín JazzTimes určil desať najlepších historických albumov roka 2017, z ktorých vyšiel víťazne Thelonius Monk a jeho album Les Liaisons Dangereuses 1960. Na európskom turné je jeden z najlepších svetových bigbandov - Jazz At Lincoln Center. Zahrá 31. januára vo Viedni a 1. februára v Brne. Priblížime si ho v relácii na Rádiu Piešťany v nedeľu 28. januára o 20.00 h.

Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa