Zelený autobus opäť zavítal do Piešťan

Utorok 11. 07. 2017 15:50  | Kultúra / Film  | Autor: am

Milovníci filmových diel si užili obľúbenú dávku slovenských a českých snímok. Od stredy 6. júla do pondelka 10. júla totiž v Hudobnom pavilóne v Piešťanoch sídlil zelený autobus podujatia Bažant Kinematograf.

České a slovenské filmy prilákali do parku desiatky milovníkov kinematografie.

České a slovenské filmy prilákali do parku desiatky milovníkov kinematografie. (Autor: am)

Podujatie, ktoré tento rok oslávilo 15 rokov, si za ten čas nenechalo ujsť približne 700-tisíc divákov v 60 mestách, medzi ktorými sa pravidelne objavujú i Piešťany. Zelená Škoda RTO dorazila do kúpeľného mesta z Trnavy a priniesla päť zaujímavých diel na plátne širokom deväť a vysokom takmer štyri metre.

Vo štvrtok sa do Hudobného pavilónu usadili prví hostia, aby si pozreli kultovú snímku Obecná škola. Napriek tomu, že divákov láka k plátnu a obrazovkám už viac než dve desiatky rokov, i tak si ju nenechalo ujsť mnoho návštevníkov. Búrka prerušila piatkové premietanie mnohokrát oceňovaného a uznávaného filmu s výbornou Zuzanou Mauréry s názvom Učiteľka. V sobotu si však milovníci kinematografie pozreli hranú rozprávku na motív Pavla Dobšinského, Sedem zhavranelých bratov.

O tom, že aj skrotení muži môžu zdivieť, sa diváci dozvedeli v nedeľu z filmu Teória tigra. Vlani tretí najnavštevovanejší premiérový film u našich západných susedov prilákal divákov aj do piešťanského parku. Poslednou snímkou bola v pondelok česká novinka, komédia Baba z ľadu.

V príbehu o neľahkých vzťahoch medzi tromi generáciami si hlavnú postavu zahrala Zuzana Kronerová.

Zelený autobus sa z Piešťan presúva do druhého mesta v okrese, do Vrbového.

GARGO
Regal Burger

Anketa