Súťaž o voľný vstup na Cinematik - Elle

Piatok 25. 08. 2017 17:00  | Kultúra / Film  | Autor: red

V poradí už 12. Medzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany aj tento rok od 12. do 17. septembra odpremieta výber najlepších európskych filmov uplynulého roka. Každoročne ho zostavujú európski filmoví kritici a festivaloví dramaturgovia.

Jej život sa navždy zmení, keď ju v jej vlastnom dome napadne neznámy útočník.

Jej život sa navždy zmení, keď ju v jej vlastnom dome napadne neznámy útočník. (Autor: ts)

Silné filmy sa na festivale stretnú v súťažnej sekcii výstižne pomenovanej Meeting Point Europe organizovanej pod záštitou medzinárodnej federácie filmových kritikov FIPRESCI. Návštevníci Cinematiku budú môcť v slovenskej premiére vidieť hneď niekoľko dôležitých snímok, ktorých názvy sa na zahraničných festivaloch toľkokrát spomínali.

Tohtoročná mozaika je plná kvalitných filmov rôznych žánrov z rôznych krajín. Prináša snímky, ktoré adekvátne reprezentujú stav súčasnej európskej kinematografie.

Elle

Michèle sa javí ako nezničiteľná. Nemilosrdný prístup zo svojej práce šéfky poprednej spoločnosti na výrobu videohier, prenáša aj do svojho milostného života. Jej život sa navždy zmení, keď ju v jej vlastnom dome napadne neznámy útočník. Keď muža rezolútne vystopuje, obaja sú vtiahnutí do zvláštnej a vzrušujúcej hry – hry, ktorá sa môže v hoci kedy vymknúť spod kontroly.

Festivaly a ocenenia:

Zlaté glóbusy 2017 – Najlepší zahraničný film, Najlepšia herečka vo filme – dráme (Isabelle Huppert) Ceny César 2017  – Najlepší film, Najlepšia herečka (Isabelle Huppert) Festival v Cannes, MFF Toronto, FF San Sebastián, FF Londýn, Viennale, FF Turín

Zapojte sa do súťaže o akreditácie

Organizátori Medzinárodného filmového festivalu Cinematik Piešťany pripravili pre tých, ktorí sa zapoja do našej SMS súťaže, osem plných akreditácií na festival, vďaka ktorým môžete sledovať ľubovoľné filmy počas premietacích dní. Filmov bude vyše 150, takže určite sa oplatí zaslať súťažnú SMS v tvare: win(medzera)cinematik(medzera)telefónne číslo na skrátené číslo 6660 do 3. septembra do 20. hodiny. Cena spätnej SMS je 1,20 € s DPH. Ôsmich výhercov, ktorí získajú po jednej plnej akreditácii, budeme telefonicky kontaktovať. Službu SMS poskytuje A SMS, s.r.o.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa