Francúzske filmy zaplnia Dom umenia

Pondelok 13. 03. 2017 13:30  | Kultúra / Film  | Autor: ts

V Dome umenia Piešťany si na svoje prídu fanúšikovia európskej kinematografie, a to v rámci festival francúzskeho filmu s názvom Crème de la Crème IV.

Ilustr. foto

Ilustr. foto (Autor: mp)
Ako prvý v stredu 15. marca o 18.00 h uvedú film 150 miligramov, inšpirovaný skutočným príbehom, ktorý spôsobí vypuknutie mediálnej búrky. Pneumologička pracujúca v nemocnici v Breste príde na súvislosť medzi nevyjasnenými úmrtiami pacientov a podávaním lieku Mediator, ktorý je na trhu už 30 rokov. Ak má zvíťaziť pravda, musí Irène Frachon, ktorej skutočným príbehom sa film inšpiroval, zviesť boj Dávida s Goliášom.

Hneď na ďalší deň, vo štvrtok 16. marca o 18.00 h zaplní plátno Odysea. Je to výpravná a hviezdne obsadená biografia rodiny Cousteau, ktorá pred otvorila tichý svet pod morskou hladinou. Film Odysea je najväčším projektom režiséra a scenáristu Jérôme Salla, ktorý patril v roku 2016 medzi najočakávanejšie snímky vo Francúzsku.
Vo štvrtok 17. marca o 18.00 h sa diváci prenesú do sveta umenia. Film Muž, ktorý zachránil Louvre je portrétom riaditeľa Musées Nationaux Jacquesa Jaujarda v období 2. svetovej vojny. Dokumentuje príbeh muža, ktorý zachránil majstrovské diela Louvru pred nacistickým rabovaním. Tento veľký odbojár a vysoký štátny funkcionár zorganizoval evakuáciu viac ako štyroch tisícov umeleckých skvostov.
Posledným filmom v rámci festivalu bude Začať odznova, premietnu ho v pondelok 20. marca o 18.00 h. Nathalie je učiteľkou filozofie na parížskej strednej škole. Jedného dňa jej dlhoročný životný partner oznámi, že ju opúšťa kvôli inej žene. Nathalii neostáva nič iné, ako sa vyrovnať s doteraz nepoznanou samotou i opäť získanou slobodou.GARGO
Regal Burger

Anketa