Filmová prehliadka Be2Can v Piešťanoch

Utorok 03. 10. 2017 16:00  | Kultúra / Film  | Autor: Juraj Machovič

Aj Piešťany sú súčasťou filmovej prehliadky Be2Can, ktorá sa koná pravidelne vo viacerých mestách Čiech a Slovenska. Projekt vznikol v roku 2014 s cieľom sprostredkovať filmovým divákom to najlepšie, čo vzniká v kinematografii starého kontinentu.

Festivalové filmy sa premietajú aj v Piešťanoch.

Festivalové filmy sa premietajú aj v Piešťanoch. (Autor: red)

Centrom diania tohto projektu je Bratislava, ktorá premieta najväčší počet filmov počas siedmich dní s možnosťou zhliadnuť viaceré projekcie za jeden deň.

V októbri premietne piešťanské kino Fontána šesť kvalitných filmov s tohtoročnými premiérami na európskych festivaloch v Cannes, Berlíne a Benátkach. Zavítať môžete aj do najväčšieho jednosálového kina na Slovensku, ktoré sa nachádza v Dome umenia.

Filmoví nadšenci si môžu v októbri pozrieť šesť festivalových filmov, ktoré sú premietané vo Fontáne v dvojdňových cykloch. V prvom, 4. a 5. októbra, sú to filmy O tele a duši a Fantastická žena, v druhom, 10. a 11. októbra, zasa filmy Štvorec a Cesta času. Tretiu časť prehliadky tvoria filmy 120 tepov za minútu a Zabitie posvätného jeleňa, ktoré sa budú premietať v dňoch 24. a 25. októbra.

Odporúčame vám film O tele a duši od režisérky Ildikó Enyedi, ktorý sa stal najlepším filmom na Berlinale 2017, a teda získal ocenenie Zlatý Medveď. Premieta sa 4. októbra o 20:00.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa