Film

Ilustr. foto (mp)

Októbrová ponuka Domu umenia

Október v Dome umenia bude patriť koncertom Ivana Táslera & IMT Smile ACOUSTIC a Ondřeja Brzobohatého so svojim turné IDENTITY Tour 2015, dobovej komédii, Divadlu Bolka Polívky a BE2CAN - najlepším filmom z festivalov Berlín, Benátky a Cannes.

28. 09. 2015 09:45  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Ilustr. foto (mp)

Filmový záver septembra v Dome umenia

Koniec septembra v Dome umenia bude patriť filmom - Očami fotografky – vždy možno začať, Gangster Ka, Navždy mladá a Iracionálny muž.

25. 09. 2015 15:15  |  Kultúra / Film obsahuje video
Cinematik vstúpil do druhej dekády „života“. (am)

Cinematik: Zmena mesta neprichádza do úvahy

Oproti svetovým festivalom je piešťanský Cinematik stále len mladším bratom. No i napriek tomu si vytvoril významné meno a stal sa medzinárodne uznávaným. Minulý týždeň sa brány premietacích sál otvorili už desiatykrát. Vo štvrtok 10. septembra slávnostným úvodom v Dome umenia vstúpil do druhej dekády „života“.

15. 09. 2015 13:00  |  Kultúra / Film obsahuje fotogalériu
Tomáš Klenovský chce, aby na festival prišli aj úplne bežní diváci. (archív T.K.)

T. Klenovský: Organizovať festival nie je biznis

Medzinárodný filmový festival Cinematik v Piešťanoch patrí medzi najväčšie podujatia svojho druhu na Slovensku. Od roku 2006 každý september prináša vyše 70 celovečerných a množstvo krátkometrážnych filmov s dôrazom na európsku a slovenskú kinematografiu. Krátko pred 10. septembrom, kedy odštartuje jubilejný desiaty ročník, sme sa porozprávali s Tomášom Klenovským, výkonným riaditeľom Cinematiku.

02. 09. 2015 11:00  |  Kultúra / Film
Ilustr. foto (mp)

Septembrová ponuka v Dome umenia

Záverečný koncert Organových dní, filmový festival Cinematik, divadlo Dino, slávnostné otvorenie 35. umeleckej sezóny súborom Lúčnica so svojím reprezentačným programom, výstavy a výborné filmy, to je v skratke septembrová ponuka podujatí Domu umenia v Piešťanoch.

27. 08. 2015 13:17  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje video
Ilustr. foto (mp)

Augustová filmová ponuka v Dome umenia

Po viac ako mesačnej pauze si návštevníci Domu umenia opäť vychutnajú kultúrne zážitky. Ďalšia umelecká sezóna sa začne už s vynoveným interiérom.

21. 08. 2015 12:26  |  Kultúra / Film obsahuje video
Ilustr. foto (mp)

V Dome umenia budú premietať už budúci týždeň

Po viac ako mesačnej pauze si návštevníci Domu umenia opäť vychutnajú kultúrne zážitky. Ďalšia umelecká sezóna sa začne už s vynoveným interiérom. Prví diváci sa na nové sedadlá usadia 24. augusta.

18. 08. 2015 15:00  |  Kultúra / Film
Málokedy sa stane, že Piešťanci sa spoločne zasmejú tak, ako to bolo v sobotu. (am)

Plátno stavali tri hodiny

Už po 13. raz cestujú dva malé retrobusy po Slovensku, aby obyvateľov zabavili niekoľkými českými i slovenskými filmami. Bažant Kinematograf opäť nevynechal ani Piešťany a pri prvom tohtoročnom snímku sa obyvatelia stretli v sobotu 11. júla v Hudobnom pavilóne v mestskom parku.

14. 07. 2015 14:30  |  Kultúra / Film
Snímku zo sveta modelingu podporil aj nemecký Vogue. (A. Mathiasová)

Nový film odpremiérovali v Piešťanoch

Červený koberec pripomínajúci filmový festival v Cannes, modelky a modeli, šampanské. Aj tak to vyzeralo pred piešťanským Kultúrno-spoločenským centrom Fontána v stredu 17. júna. Európska premiéra nového slovenského filmu Girls of New York pútala pozornosť hneď od prvého momentu.

24. 06. 2015 08:48  |  Piešťany / Aktuálne
Články 41 - 50 z 136
GARGO
Regal Burger

Anketa