Film

Cinematik vstúpil do druhej dekády „života“. (am)

Cinematik: Zmena mesta neprichádza do úvahy

Oproti svetovým festivalom je piešťanský Cinematik stále len mladším bratom. No i napriek tomu si vytvoril významné meno a stal sa medzinárodne uznávaným. Minulý týždeň sa brány premietacích sál otvorili už desiatykrát. Vo štvrtok 10. septembra slávnostným úvodom v Dome umenia vstúpil do druhej dekády „života“.

15. 09. 2015 13:00  |  Kultúra / Film obsahuje fotogalériu
Tomáš Klenovský chce, aby na festival prišli aj úplne bežní diváci. (archív T.K.)

T. Klenovský: Organizovať festival nie je biznis

Medzinárodný filmový festival Cinematik v Piešťanoch patrí medzi najväčšie podujatia svojho druhu na Slovensku. Od roku 2006 každý september prináša vyše 70 celovečerných a množstvo krátkometrážnych filmov s dôrazom na európsku a slovenskú kinematografiu. Krátko pred 10. septembrom, kedy odštartuje jubilejný desiaty ročník, sme sa porozprávali s Tomášom Klenovským, výkonným riaditeľom Cinematiku.

02. 09. 2015 11:00  |  Kultúra / Film
Ilustr. foto (mp)

Septembrová ponuka v Dome umenia

Záverečný koncert Organových dní, filmový festival Cinematik, divadlo Dino, slávnostné otvorenie 35. umeleckej sezóny súborom Lúčnica so svojím reprezentačným programom, výstavy a výborné filmy, to je v skratke septembrová ponuka podujatí Domu umenia v Piešťanoch.

27. 08. 2015 13:17  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje video
Ilustr. foto (mp)

Augustová filmová ponuka v Dome umenia

Po viac ako mesačnej pauze si návštevníci Domu umenia opäť vychutnajú kultúrne zážitky. Ďalšia umelecká sezóna sa začne už s vynoveným interiérom.

21. 08. 2015 12:26  |  Kultúra / Film obsahuje video
Ilustr. foto (mp)

V Dome umenia budú premietať už budúci týždeň

Po viac ako mesačnej pauze si návštevníci Domu umenia opäť vychutnajú kultúrne zážitky. Ďalšia umelecká sezóna sa začne už s vynoveným interiérom. Prví diváci sa na nové sedadlá usadia 24. augusta.

18. 08. 2015 15:00  |  Kultúra / Film
Málokedy sa stane, že Piešťanci sa spoločne zasmejú tak, ako to bolo v sobotu. (am)

Plátno stavali tri hodiny

Už po 13. raz cestujú dva malé retrobusy po Slovensku, aby obyvateľov zabavili niekoľkými českými i slovenskými filmami. Bažant Kinematograf opäť nevynechal ani Piešťany a pri prvom tohtoročnom snímku sa obyvatelia stretli v sobotu 11. júla v Hudobnom pavilóne v mestskom parku.

14. 07. 2015 14:30  |  Kultúra / Film
Snímku zo sveta modelingu podporil aj nemecký Vogue. (A. Mathiasová)

Nový film odpremiérovali v Piešťanoch

Červený koberec pripomínajúci filmový festival v Cannes, modelky a modeli, šampanské. Aj tak to vyzeralo pred piešťanským Kultúrno-spoločenským centrom Fontána v stredu 17. júna. Európska premiéra nového slovenského filmu Girls of New York pútala pozornosť hneď od prvého momentu.

24. 06. 2015 08:48  |  Piešťany / Aktuálne
Ondřej Vetchý v hlavnej úlohe crazy komédie Život je život (Bontonfilm)

Česká komédia - Život je život v Dome umenia

Dom umenia vás pozýva 1. júna o 19.00 hod na českú komédiu Život je život. Ondřej Vetchý a Simona Stašová ako manželský pár riešia v komédii Život je život milostné a životné eskapády svojich 3 dcér, ale predovšetkým svoje vlastné. Za snímkou sú autori úspešnej komédie Láska je láska, oproti „Láske“ však „Život“ sľubuje viac humoru, fantázie a bláznivých situácií. Tak ako to už v živote býva… Ondřej Vetchý sa navyše vo filme objaví v dvojrole dvoch úplne odlišných mužov. A jednému z nich hlavu poriadne poblázni šarmantná Slovenka Kristína Peláková. Dcéry Tereza Voříšková, Bára Poláková a Sára Sandeva dopĺňajú zloženie rodiny, do života ktorej zasiahnu aj Marek Taclík, Miroslav Táborský, Petr Vančura a vo výraznej úlohe „bond girl“ spomínaná slovenská speváčka Kristína Peláková.

31. 05. 2015 14:17  |  Kultúra / Film obsahuje video
Ovečka Shaun vo filme (Continental-film)

Film: Ovečka Shaun vo filme

Dom umenia vás pozýva 1. júna o 16.30 hod. na filmové predstavenie Ovečka Shaun vo filme. Úspešná seriálová postavička sa ocitá na plátnach kín. Život na farme je nekonečná nuda. Každý deň plynie v rovnakom rytme, Shaun musí poslúchať a robiť, čo jej farmár prikáže. Mať tak jeden jediný deň voľna! To chce poriadny plán, ale všetko je inak, pretože farmár zablúdi v meste a ovečky sa vydávajú ho hľadať a doviezť domov.

31. 05. 2015 13:01  |  Kultúra / Film obsahuje video
Články 41 - 50 z 134
Regal Burger

Anketa