Prekliatie - nekonečný príbeh lásky

Streda 25. 04. 2018 19:00  | Kultúra / Divadlo  | Autor: mo

Láska. Slovo, ktoré aj hory prenáša. Aj v minulosti, aj dnes. Téma lásky už bola spracovaná v mnohých podobách. Tentoraz na divadelné dosky Domu umenia v Piešťanoch prichádza ako muzikál Prekliatie.

Muzikál Prekliatie uvidíte v Dome umenia vo štvrtok 26. apríla.

Muzikál Prekliatie uvidíte v Dome umenia vo štvrtok 26. apríla. (Autor: archív DUP)

Ide o nový slovenský muzikál, v ktorom tému lásky pretavili do textu, hudby i tanca autori Ernest Šarközi a Jaroslav Moravčík. Prekliatie je moderná hudobno-tanečná feéria s prvkami muzikálu plná emócií, ktoré gradujú nielen vďaka krvi protagonistov, ale aj virtuozitou nabitej hudby v bravúrnej interpretácii Cigánskych Diablov.

Autori sa pohrali s dvomi premennými - silou lásky a nepriazňou osudu. Ak k tomu pribalíme ešte nezmyselné spoločenské predsudky, ktoré často láske bránia, tak máme love story, akú môžu závidieť i hollywoodski producenti.

Nosná myšlienka príbehu spočíva v nekonečnom súboji dobra a zla, čierneho a bieleho, lásky a nenávisti, života a smrti. Autorom hudby je E. Šarközi, popredný slovenský choreograf a režisér J. Moravčík prichádza s vlastným tanečným súborom Atašé, unikátnym telesom tvoreným špičkovými slovenskými tanečníkmi, ktorí vynikajú dynamikou a univerzálnosťou tanečného prejavu.

Vo štvrtok 26. apríla od 19. hodiny vás do príbehu vtiahnu Silvia Šarköziová v úlohe matky, Vanessa Šarköziová ako cigánka Pavlína a Marcel Dragúň ako cigán Rajko. Úlohy diabla sa zhostil Karol Csino.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa