Na doskách Domu umenia riešili klamstvo

Sobota 04. 02. 2017 16:00  | Kultúra / Divadlo  | Autor: am

Dom umenia Piešťany minulý týždeň uviedol prvé činoherné predstavenie v roku 2017. V stredu 25. januára sa na pódiu predstavili slovenské herecké esá v komédii s názvom Klamstvo. Diváci sa schuti zasmiali, no určite sa i zamysleli nad pointou príbehu.

Vzťah Gabriely Škrabákovej a Petra Šimuna riešili ostatní dvaja herci.

Vzťah Gabriely Škrabákovej a Petra Šimuna riešili ostatní dvaja herci. (Autor: am)

Komédia tentoraz začala netradične o 20.00 h, a to pre pedagogické povinnosti Emílie Vášáryovej. Potom, čo sa takmer plné hľadisko Domu umenia usadilo do červených sedadiel, sa na pódiu zjavili herci a zvedavých milovníkov kultúry začali zabávať rôznymi perlami. „Keby všetci ľudia na svete hovorili len a len pravdu, neexistovalo by ani jedno manželstvo,“ predniesol Milan Kňažko svojej divadelnej manželke E. Vášáryovej, ktorá prichytila manželovho dlhoročného priateľa alias Petra Šimuna s milenkou, pričom podvádzať tak mal svoju ženu, do kostýmu prezlečenú Gabrielu Škrabákovú.

Komédia pojednávala o klamstve či milosrdnej lži a pravde, herci dumali, či je lepšie povedať bolestivú pravdu alebo radšej isté skutočnosti utajiť. „Celé klamstvo je o každodennom živote, kde sa stretnú spriatelené páry a uvažujú nad tým, či informáciu, ktorá môže skomplikovať vzťahy tých druhých, je potrebné odovzdať alebo sa má prejsť mlčaním,“ uviedla Edita Bjeloševičová, riaditeľka Domu umenia.

Emília Vášáryová a Milan Kňažko potešili divákov vtipnými hláškami.Emília Vášáryová a Milan Kňažko potešili divákov vtipnými hláškami. (Autor: am)
Na vtipne ladených rozhovoroch sa diváci dobre pobavili, v mnohých dialógoch sa manželské páry iste i našli. „Mám veľkú radosť, že premiéra tohto predstavenia bola len nedávno a Dom umenia bol len treťou zástavkou hercov,“ uviedla E. Bjeloševičová. Pritom prezradila, že v zákulisí panovala príjemná atmosféra, herci boli pohodoví a veľmi dobre naladení. 

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 4, ktoré je v predaji od 31. januára.

GARGO
Regal Burger

Anketa