Nadácia Adeli

Divadlo

Ilustr. foto (mp)

Októbrová ponuka Domu umenia

Október v Dome umenia bude patriť 18. ročníku festivalu Piešťanské rendezvous, kde sa predstaví Sváťovo loutkové dividlo z Litoměřic, Richard Müller – To najlepšie tour 2016, Radošinské naivné divadlo s tragifraškou Lás-ka-nie2, Marie Rottrová s koncertným turné "75" a Be2Can3 - prehliadke najlepších filmov z festivalov Berlín, Benátky a Cannes.

30. 09. 2016 08:30  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
(archív DU)

Septembrová ponuka v Dome umenia

Koncert českej kultovej skupiny osemdesiatych rokov - Stromboli, Slovenský komorný orchester, 11. ročník festivalu Cinematik, narodeninový recitál Lucie Bílej a slávnostné otvorenie 36. divadelnej sezóny, to je v skratke septembrová ponuka podujatí Domu umenia v Piešťanoch.

31. 08. 2016 21:44  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (mp)

Májová ponuka Domu umenia

61. ročník Piešťanského festivalu s vystúpením Slovenskej filharmónie, Lotz Trio, umeleckého súboru Lúčnica, sprievodné podujatie IX. ročníka festivalu Zázračný oriešok, premiéra filmu Návštevníci 3 a Ako sa zbaviť nevesty, divadlo Dino s hrou Vadí nevadí - to je v skratke májová ponuka predstavení v Dome umenia.

29. 04. 2016 12:35  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Detskí diváci sledovali rozprávku s otvorenými ústami. (am)

Môj macko potešil deti v Elektrárni

Hraná rozprávka inšpirovaná riadkami Márie Rázusovej-Martákovej a Vojtecha Kubaštu prilákala divákov do Elektrárne Piešťany. V nedeľu 24. apríla až z Košíc pricestovali herci z Divadla hudby a na pódiu predviedli hru s názvom Môj macko.

28. 04. 2016 11:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Drahovčania pripomenuli spevom a tancom kus histórie. (am)

Jánošík zdvihol publikum na nohy

Príbeh zbojníckeho kapitána Juraja Jánošíka je stále živý i vďaka mnohým inscenáciám. Muzikálovú verziu Ľubomíra Feldeka predviedli herci z Divadla Dobreta v piatok 22. apríla v piešťanskom Dome umenia. Za svoje výkony v hre Z dreva vyrezané alebo Jánošík podľa Vivaldiho si zaslúžili standing ovation, podporiť ich prišiel i sám autor a zaspieval si s nimi na pódiu.

27. 04. 2016 10:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Herci si vystúpenie v Dome umenia užívali. (am)

Diana Mórová si opäť pospala

Po minuloročnom úspechu hry Len si pospi, miláčik sa elita slovenského herectva vrátila na dosky Domu umenia Piešťany.

22. 04. 2016 11:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje fotogalériu
Z dreva vyrezané alebo Jánošík podľa Vivaldiho je nadčasová hra. (archív M. Majtána)

Na doskách Domu umenia sa predstavia herci z Dobrety

Osud zbojníka Juraja Jánošíka už zaujal mnohých tvorcov, vlastnú verziu príbehu vytvoril i Ľubomír Feldek. Práve s adaptáciou hry Z dreva vyrezané alebo Jánošík podľa Vivaldiho sa v piatok 22. apríla o 19.00 h predstavia na doskách Domu umenia Piešťany herci z drahovského Divadla Dobreta. Diváci sa majú na čo tešiť.

20. 04. 2016 09:00  |  Kultúra / Divadlo
(am)

Len si pospi, miláčik

Po minuloročnom úspechu šestice slovenských hercov sa umelci opäť vracajú na pódium Domu umenia Piešťany. V utorok 12. apríla o 19.00 h sa predstavia v komédii s názvom Len si pospi, miláčik.

07. 04. 2016 10:49  |  Kultúra / Divadlo
Huemaj sa narodil, no človekom nebol. Kto je jeho mama? (vd)

Kde má Huemaj mamičku? Tatino nevie

Predpoludnie v sobotu 2. apríla v Piešťanskom pivovare nepatrilo tentoraz chmeľovému moku, ale deťom. Za oponou i pred ňou sa mihala bábkoherečka z Divadla Jaja a cestovala po všetkých kontinentoch. Narodil sa jej totiž malý Huemaj - pripomínajúci všeličo, len nie ľudské mláďa.

06. 04. 2016 12:21  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
C. Kassai prežíva pri spievaní väčší stres ako počas hrania. (Alexandra Mathiasová)

Csongor Kassai: Herec sa môže stať čímkoľvek

Popredný slovenský herec Csongor Kassai divákov pravidelne zabáva na divadelných doskách či v televíznych inscenáciách. Cudzí mu však nie je ani spev. Začiatkom marca potešil piešťanské ženy v kinosále Kultúrno-spoločenského centra Fontána, kde zaspieval niekoľko piesní zo zlatej éry rozhlasu. Piešťanskému týždňu sa sympatický a veľmi príjemný umelec zdôveril s pocitmi z hereckej činnosti, ale prezradil i to, ako sa mu hrá v novom seriáli komerčnej televízie.

02. 04. 2016 18:00  |  Kultúra / Divadlo
Články 51 - 60 z 231
Regal Burger

Anketa