Divadlo

Český herec J. Dušek divákov v mnohom inšpiroval. (am)

Jaroslav Dušek inšpiroval i zabával

Úspešné divadelné predstavenie Jaroslava Dušeka ako spracovanie rovnomenného románu Štyri dohody už roky vypredáva kultúrne stánky v Česku aj na Slovensku. V piatok 4. novembra si monodrámu vychutnali diváci v piešťanskom Dome umenia, tentoraz však kúpou vstupenky podporili dobrú vec.

11. 11. 2016 16:00  |  Kultúra / Divadlo
Piešťanskí gymnazisti zabávali svojich rovesníkov veselým príbehom Mačkin dom. (archív gymnázia)

Gymnazisti po rokoch opäť oprášili Mačkin dom

Študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch naštudovali pod vedením učiteľky slovenčiny Stanislava Šimovej divadelný príbeh o pyšnej mačke, čo býva v parádnom dome s maľovanými oblokmi a zlatom pretkávanými kobercami. Žije tam spolu so svojím sluhom a domovníkom, fúzatým kocúrom Vasilijom, a nemá inej roboty, iba fintiť sa a prijímať hostí.

11. 11. 2016 14:00  |  Kultúra / Divadlo
(archív DU)

November v Dome umenia

Piešťanské rendezvous v novembri pokračuje v Dome umenia výstavou tvorby výtvarníka z českej Vysočiny Jana Svobodu “Hledání” – malba a socha, výstave fotografií Karol Kállay “Franz Kafka a Praha", kultovému predstaveniu Jaroslava Dušeka a jeho priateľov - Štyri dohody, stretnutiu s literárnou tvorbou Juraja Šajmoviča, benefičnému koncertu Rebeccin krok vpred III, Bolek Polívka trochu inak…, premiérovému koncertu veľkej adventnej tour Vianočné hviezdy 2016.

31. 10. 2016 19:35  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Lujza Garajová-Schrameková potešila Piešťancov dávkou dobrého humoru. (am)

Seriálovej mame Lujze ďakujú za výchovné návody

Piešťanský pivovar opäť zaplnili všetky generácie dospelých milovníkov humoru. V sobotu 22. októbra sa na pódiu predstavila štvorica komikov so svojou stand-up comedy show Silné reči. Okrem Jána Gorduliča sa v Piešťanoch predviedla aj Kristína Farkašová, Stano Staško a Lujza Garajová-Schrameková, ktorá v súčasnosti hviezdi v televíznom seriáli Naši. Piešťanskému týždňu v krátkom rozhovore porozprávala, ako hodnotí čas strávený v kúpeľnom meste, ale aj to, či dáva ostatným výchovné rady.

27. 10. 2016 15:42  |  Kultúra / Divadlo
Bábky zo Sváťovho dividla ožijú v Dome umenia už dnes. (am)

Deti uvidia Červenú čiapočku aj Koblížka

Osemnásty ročník festivalu Piešťanské rendezvous v Dome umenia Piešťany odštartovala v utorok 4. októbra vernisáž výstavy Najkrajšie bábky. Zbierku predviedli manželia Horváthovci zo svojho Sváťovho loutkového divadla z Litoměřic.

05. 10. 2016 10:09  |  Kultúra / Divadlo
Na pôde Domu umenia ukážu svoje herecké umenie Karel Roden a Jana Krausová. (archív Domu umenia)

Piešťanské rendezvous: Bohatá jeseň v Dome umenia

Dom umenia pre milovníkov kultúry pripravil už 18. ročník obľúbeného podujatia Piešťanské rendezvous. To odštartuje v utorok 4. októbra o 17.00 h vernisážou výstavy najkrajších bábok. Čo všetko však v rámci dvojmesačného česko- slovenského festivalu divákov čaká na Nábreží Ivana Krasku, prezradila riaditeľka kultúrneho stánku Edita Bjeloševičová.

04. 10. 2016 12:00  |  Kultúra / Divadlo
V prvej časti divadelnej inscenácie sprevádzali hlášky hercov výbuchy smiechu. (vd)

Divadelnú sezónu otvoril Úpadok amerického impéria

Novú divadelnú sezónu v piešťanskom Dome umenia otvorila jeho riaditeľka Edita Bjeloševičová slávnostným príhovorom. Pred plným javiskom divákov si vo štvrtok 29. septembra uctila a pripomenula pamiatku dvoch významných piešťanských osobností, s ktorými sa ona i jej kolegovia rozlúčili počas uplynulých mesiacov.

04. 10. 2016 09:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (mp)

Októbrová ponuka Domu umenia

Október v Dome umenia bude patriť 18. ročníku festivalu Piešťanské rendezvous, kde sa predstaví Sváťovo loutkové dividlo z Litoměřic, Richard Müller – To najlepšie tour 2016, Radošinské naivné divadlo s tragifraškou Lás-ka-nie2, Marie Rottrová s koncertným turné "75" a Be2Can3 - prehliadke najlepších filmov z festivalov Berlín, Benátky a Cannes.

30. 09. 2016 08:30  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
(archív DU)

Septembrová ponuka v Dome umenia

Koncert českej kultovej skupiny osemdesiatych rokov - Stromboli, Slovenský komorný orchester, 11. ročník festivalu Cinematik, narodeninový recitál Lucie Bílej a slávnostné otvorenie 36. divadelnej sezóny, to je v skratke septembrová ponuka podujatí Domu umenia v Piešťanoch.

31. 08. 2016 21:44  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (mp)

Májová ponuka Domu umenia

61. ročník Piešťanského festivalu s vystúpením Slovenskej filharmónie, Lotz Trio, umeleckého súboru Lúčnica, sprievodné podujatie IX. ročníka festivalu Zázračný oriešok, premiéra filmu Návštevníci 3 a Ako sa zbaviť nevesty, divadlo Dino s hrou Vadí nevadí - to je v skratke májová ponuka predstavení v Dome umenia.

29. 04. 2016 12:35  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Články 51 - 60 z 238
GARGO
Regal Burger

Anketa