Divadlo

Ilustr. foto (mp)

Február v Dome umenia

Február v Dome umenia bude patriť Cigánskym Diablom, Baletu SND, Credance & sólistom SĽUKU v tanečnej dráme vášnivej, osudovej lásky krásnej a neskrotnej Cigánky - Carmen á la GYPSY DEVILS, divadlu Hlavina v inscenácii - Súpis dravcov, ktorá je už v poradí šestnásta, ktorú tento súbor naštudoval v spolupráci s autorom Stanislavom Štepkom, premiére filmu Bela a Sebastian 2: Dobrodružstvo pokračuje, skutočnému príbehu o sláve a páde, láske a zrade, vine a treste vo vyhrotenom období - Lída Baarová, thrilleru Druhá šanca, paródii na pôvodný film 50 odtieňov sivej - 50 odtieňov čiernej a čiperným veveričkám - Alvin a Chipmunkovia.

30. 01. 2016 10:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Radošinci si vyslúžili niekoľko obdivných potleskov. (am)

Zmiešaná štvorhra pobavila divákov

Ako už býva zvykom, v novom roku sa ako prví na dosky Domu umenia Piešťany postavili umelci z Radošinského naivného divadla. Osmička hercov sa predviedla v komediálnom predstavení Zmiešaná štvorhra. Herci zabávali divákov vo štvrtok 21. januára.

26. 01. 2016 09:01  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (mp)

Januárová ponuka v Dome umenia

Január v Dome umenia bude predovšetkým patriť filmovým predstaveniam - premiére filmu Muzikál aneb Cesty ke štestí... , tragikomickému príbehu režiséra, ale aj akčnému filmu z dielne Stevena Spielberga a Zmiešanej štvorhre v podaní Radošinského naivného divadla.

02. 01. 2016 10:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Simona Stašová opäť dokázala, že patrí medzi najlepšie české herečky. (am)

Hurónsky smiech aj dramatické chvíle

Divadlo A. Dvořáka Příbram zavítalo do piešťanského Domu umenia s hviezdnou posádkou. Na čele s českou legendou Simonou Stašovou v pondelok 30. novembra herci odohrali predstavenie s názvom Drobečky z perníku.

09. 12. 2015 13:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Herci názorne predviedli, ako sa pohybujú planéty vo vesmíre. (am)

Všetko, čo vidíme, je minulosť

Kvalitne vzdelaná časť národa si pri prečítaní rovnice E = mc² ihneď predstaví Einsteinovu teóriu relativity. Vo štvrtok 26. novembra ju predviedli herci z brnianskeho HaDivadla v priestoroch Elektrárne Piešťany netradičnou divadelnou formou.

02. 12. 2015 14:00  |  Kultúra / Divadlo
Simona Stašová získala cenu THÁLIE 2007 za mimoriadny ženský javiskový výkon za úlohu Evy Mearovej.

Piešťanský týždeň vyspovedal Simonu Stašovú

Herci z Divadla A. Dvořáka v Příbrami predviedli v piešťanskom Dome umenia svoju fantastickú tragikomédiu Drobečky z perníku.

01. 12. 2015 14:39  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (mp)

Decembrová ponuka v Dome umenia

Záver roku v Dome umenia bude patriť vianočnému koncertu Slovenskej filharmónie a Speváckeho zboru Lúčnica so sólistami Simonou Šaturovou a Pavlom Remenárom a piešťanskej premiére Radošinského naivného divadla s hrou Zmiešaná štvorhra, ďalej slovenskému premiérovému vystúpeniu Habana Social Club Orquesta musica, komédii Vánoční KAMEŇÁK, filmom Otcovia a dcéry a Pri mori.

30. 11. 2015 10:38  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Bolek Polívka je vďačný životu aj za smutné úsmevy a veselý smútok. (Tibor Hlobeň)

Bolek Polívka: Pravda o živote je nad nami

Bolek Polívka hral na 17. ročníku festivalu Piešťanské rendezvous o láske a živote, ale skôr o jeho temných stránkach a spodných tónoch. Pri tvorbe autorského predstavenia Pre dámu na balkóne si určite veľa vymýšľal, ale všetko, čo v piešťanskom Dome umenia so svojím brnianskym divadlom v utorok 27. októbra ukázal, malo reálny základ. Veď spomenutá dáma je ideál. Láska, ktorá neprichádza. Možno sa v nej spoznalo mnoho mužov, ale aj ich priateliek.

08. 11. 2015 14:00  |  Kultúra / Divadlo
Herečka stvárňujúca Ľudmilu Podjavorinskú zapojila do predstavenia aj divákov. (am)

Vtáčia svadba priamo pred detskými očami!

Čimčarara čim čim čim, mama, ja sa ožením! Legendárna veta z poézie pre deti s názvom Čin-čin sa za 70 rokov od prvého vydania dočkala mnohých spracovaní. V pondelok 26. októbra dopoludnia ožilo dielo z pera Ľudmily Podjavorinskej v Dome umenia Piešťany.

05. 11. 2015 14:00  |  Kultúra / Divadlo

Novembrová ponuka v Dome umenia

Piešťanské rendezvous v novembri pokračuje v Dome umenia koncertmi Jarka Nohavicu, Richarda Müllera s Andrejom Šebanom, vystúpením Cigánskych diablov, premiérou novej bondovky Spectre, filmu Eva Nová a divadelnými vystúpeniami z Příbrami a Jaroměře.

30. 10. 2015 15:29  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Články 51 - 60 z 209
Lekáreň Regia

Anketa