Akcie

Zľava: básnici Michal Habaj, Michal Tallo, Mária Ferenčuhová a moderátorka Ivana Papcunová. (mp)

Piešťany a poézia si rozumejú

Súčasná slovenská poézia si prišla sadnúť v stredu 18. októbra do priestorov piešťanského klubu ŽiWell, kam delegovala tri popredné „emká”: Máriu Ferenčuhovú, Michala Habaja a Michala Talla.

24. 10. 2017 19:00  |  Kultúra / Akcie
Piešťanskí karavanisti si užili víkend s podobne naladenými ľuďmi zo Slovenska, Čiech a Moravy. (vd)

Karavanisti ukončili sezónu na Banke

Caravan club Piešťany má za sebou zrelú štyridsiatku. Nielen pri tejto príležitosti, ale hlavne pri nej usporiadali jeho členovia opäť parádnu rozlúčku so sezónou, akú robievali celé tie dlhé roky na Výtokoch.

21. 10. 2017 13:00  |  Kultúra / Akcie
Deti i učiteľky zo ZŠ na Komenského ulici vo Vrbovom sa odfotili s autormi obľúbených kníh. (vd)

Nechcú byť ako Analfabeta Negramotná

V Mestskej knižnici v Piešťanoch sa organizátori v poradí už deviateho ročníka projektu s názvom Keď čítanie je čtení presvedčili, že slovenské deti českému jazyku rozumejú. Na piatkovom „veľkom čítaní“ prevažne z kníh českých autorov deti z Piešťan i Vrbového rozumeli češtine rovnako dobre ako svojmu materinskému jazyku.

20. 10. 2017 14:00  |  Kultúra / Akcie
Ocenenie získali (zľava) Jana Jančárová, František Kopca, Valéria Palúchová, Lýdia Slezáriková a Mária Šicková. (vd)

Ocenili dobrovoľníctvo a aktivity seniorov

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším si v piešťanskom kine Fontána v utorok 10. októbra prevzali ocenenia i kytice vďaky za dlhoročnú aktívnu prácu v spoločenských a pacientských organizáciách piati najaktívnejší členovia.

18. 10. 2017 11:00  |  Kultúra / Akcie
Odborný seminár mal ústrednú tému - od teórie k praxi. (vd)

Proti reume kresbami i praxou

Svetový Deň reumatizmu oslávili v Národnom ústave reumatických chorôb (NÚRCH) v Piešťanoch veselo aj vážne. Do kúpeľného mesta zavítali talentovaní žiaci Základnej umeleckej školy Ladislava Mokrého z Topoľčian, aby svojimi kresbičkami spríjemnili nemocničný pobyt deťom s reumatickými ochoreniami.

18. 10. 2017 09:00  |  Kultúra / Akcie
Účastníkom podujatia bude čítať svoju tvorbu aj Mária Ferenčuhová. (archív OZ Diera do sveta)

Zažite poéziu naživo!

Vďaka spolupráci s Mestskou knižnicou Piešťany sa 18. októbra o 18. hodine v komunitnom centre Žiwell uskutoční čítačka Mx3 - súčasná poézia naživo, združujúca troch popredných autorov slovenskej poetickej scény Máriu Ferenčuhovú, Michala Habaja a Michala Talla.

16. 10. 2017 17:00  |  Kultúra / Akcie
V sobotu môžete spojiť príjemné s užitočným. (jm)

Turistický pochod na Ahoj

Pre milovníkov hôr a obdivovateľov prírody je na sobotu 7. októbra pripravený peší pochod spojený s užitočnou vecou, ako udržať krajinu zachovalú aj pre ďalšie generácie. Totiž, nepôjde iba o prechádzku a obdivovanie krás prírody, ale účastníci tejto akcie sa aktívne zapoja aj do vyčistenia náučného chodníka vedúceho na vrch Ahoj.

06. 10. 2017 06:18  |  Kultúra / Akcie
Krása pobedimského kroja. (ep)

Impulzom k záchrane dedičstva boli spálené kroje

Plním sľub spred štyroch rokov. Je to sľub pobedimskému a bašovskému kroju, no hlavne ženám, našim mamám, babičkám, prababičkám, že sa budem snažiť zachovať neskutočnú krásu nášho kroja aspoň vo fotografii.

05. 10. 2017 19:00  |  Kultúra / Akcie
Piešťanci sa dozvedeli aj o histórii secesnej vily s modrými okenicami s bohato zdobeným štýlom na ulici Pod Párovcami. (mp)

Na bicykli obehli vilky aj Floreát

Už po šiesty raz si Piešťanci sadli na bicykle, aby si spolu s miestnymi architektkami zašliapali do pedálov a zastavili sa pri budovách, ktoré si zaslúžia povšimnutie. Deň architektúry bol tentoraz zameraný na historický vývoj bývania.

04. 10. 2017 10:00  |  Kultúra / Akcie
Cukrová vata chutila fantasticky. (vd)

Na jarmoku vo Vrbovom bolo veselo a chutne

Jesenný Vrbovský jarmok sa v sobotu 30. septembra niesol v znamení dobrej nálady, chutného burčiaka, cukrovej vaty, kolotočov, dychovky i ľudového tanca. Na svoje si prišli najmä rodiny s malými deťmi.

03. 10. 2017 12:04  |  Kultúra / Akcie obsahuje video
Články 61 - 70 z 456
GARGO
Regal Burger

Anketa