Akcie

Lodenica 2014 (Erik Ďuriš)

Koniec leta s Lodenicou

PIEŠŤANY- Koniec leta v Piešťanoch sa už niekoľko rokov nesie v znamení festivalu Lodenica. Ani tento rok to nemôže byť inak. A tak sa už šestnásty krát otvorili brány autocampingu, aby sa mohli návštevníci rozlúčiť s letom pri dobrej hudbe. Otvárací deň sa niesol v duchu spomienky na Waldemara Matušku.

29. 08. 2014 11:30  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Trebatice 2014 (Erik Ďuriš)

Trebatické Hody maximum hudby a zábavy

Keď sa povedia hody, v Trebaticiach toto slovo naberá špeciálny význam. Ako každý rok, tak aj tento v obci Trebatice na motokárovej dráhe čakalo množstvo atrakcií v podobe kolotočov a dokonca aj bungee jumping pre odvážlivcov. Pre menej statočných boli prichystané stánky plné dobrého jedla a pitia.

17. 08. 2014 14:31  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Švédske fusion trio Dirty Loops

Open Jazz Fest na Zelenej vode po siedmykrát

Považie ako región sa hrdí nezvykle častým výskytom džezových aktivít vysokej umeleckej úrovne. V rozpätí päťdesiatich kilometrov toku rieky Váh sa v priebehu leta a skorej jesene konajú tri rešpektované hudobné podujatia. Trenčiansky džezový festival Jazz pod hradom, piešťanský džezový Festival Doda Šošoku a Open Jazz Fest na Zelenej vode, pričom posledne menovaný je jediný džezový festival na otvorenej scéne. Na brehu lákavých jazier pri Novom Meste nad Váhom je postavené pódium, ktoré za šesť rokov trvania predstavilo niekoľko džezových legiend.

17. 07. 2014 10:34  |  Kultúra / Akcie
Soňa Bulbeck hovorila o živote žien v arabskom svete.

Nazrela za dvere kultúry a života v Saudskej Arábii

Návštevníci Piešťanského informačného centra sa na chvíľku preniesli do sveta preniknutého orientálnymi vôňami - Saudskej Arábie. V utorok 8. júla prišla porozprávať o svojich skúsenostiach zo života v arabskej krajine aj o svojej novej knihe spisovateľka a blogerka Soňa Bulbeck.

17. 07. 2014 09:31  |  Kultúra / Akcie
O autogramy Braňa Deáka bol v knižnici veľký záujem. (vd)

Braňo Deák - obyčajný chlap s neobyčajným šarmom

Herec Braňo Deák dofrčal na besedu do piešťanskej knižnice na svojom motocykli. Namiesto batožiny si v pondelok 23. júna pribalil na cestu zopár kníh. Na ich obálke je vyobrazený slovenský sexsymbol v bielom kovbojskom klobúku. Spod belasého tielka mu vyskakujú bicepsy. V jednej ruke drží práve znesené, ešte zafúľané slepačie vajce. Okolo dobre vyzerajúceho usmiateho chlapa pobehujú sliepky, ktorým šéfuje kohút so vztýčeným krvavočerveným hrebeňom. Na titulke knihy, v ktorej sú recepty, ale aj rozprávanie, je nápis: Braňo Deák - Chute a vône života.

04. 07. 2014 09:00  |  Kultúra / Akcie
Topfest 2014 (Erik Ďuriš)

Na 30 Second to Mars čakal 20-tisícový dav

PIEŠŤANY- Tretí záverečný deň sa na Topfeste zabávalo vyše 20 000 ľudí. V krásnom slnečnom dni si mohli návštevníci vychutnať skupiny ako Gladiátor, Konflikt, Rybyčky48 či hviezdny 30 Second to Mars. Absenciu speváka Tomáša Klusa nahradila skupina Čechomor. Hviezdou večera bola kapela Na 30 Second to Mars. Festival uzavreli domáci Polemici.

29. 06. 2014 13:31  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Topfest 2014 (Erik Ďuriš)

Štvrtkový večer na Topfeste s Kabátom

PIEŠŤANY- Najväčší rockový festival na Slovensku -Topfest 2014 otvoril svoje brány. Už od stredy sa na piešťanskom letisku začali zhromažďovať nedočkaví fanúšikovia, aby si mohli užiť tri dni poriadnej rockovej nádielky. Otvárací deň bol v znamení jediného slovenského koncertu skupiny Kabát, na ktorý sa prišli pozrieť tisícky fanúšikov. Po takmer dvojhodinovom koncerte rozžiaril oblohu už tradičný ohňostroj. Presne na polnoc bol už pripravený koncert skupiny Sabaton.

27. 06. 2014 10:01  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
First Slovak Slopestyle 2014 (Erik Ďuriš)

First Slovak Slopestyle v Kalnici

PIEŠŤANY/KALNICA -V Kalnici sa konal medzinárodný závod freestyle bicyklov slopestyle na trati s umelo vytvorenými prekážkami. Bol to naozaj jedinečný závod, ktorý Slovensko ešte nemalo možnost vidieť. Na novo vybudovanej a prvej slopestyle trati na Slovensku pre freestyle bicykle ponúkla na 300 metroch štartovaciu rampu a 7 umelých prekážok a skokov. Po celej jej dĺžke boli diváci svedkami množstva neľútostných súbojov o stupne víťazov. Atraktívny závod mal predstaviť tento šport širokej verejnosti a prísľub účasti európskej slopestyle špičky prilákať mladú generáciu.

22. 06. 2014 14:31  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Otvorenie Čachtického hradu. (Erik Ďuriš)

Čachtický hrad otvoril svoje brány

ČACHTICE/PIEŠŤANY - Čachtický hrad po dvoch rokoch, kedy na ňom prebiehala rekonštrukcia, otvoril svoje brány. Pre ľudí bol pripravený bohatý program. Okrem zrenovovaného hradu mohli návštevníci vidieť ukážku stredovekých zbraní a zbroje, šermiarske vystúpenie, vojenský výcvik, alebo vyskúšať si turnaj v lukostreľbe a mnoho iného. Okrem toho bola pripravená v obci aj degustácia vína či prehliadka podzemných chodieb Čachtíc.

22. 06. 2014 12:31  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Carat tuning party 2014 (Erik Ďuriš)

Vytunené autá znova na letisku

PIEŠŤANY- Na letisku sa znova po roku zišli nadšenci tuningu. Konal sa tam už 11. ročník akcie, s názvom Carat Tuning Párty. Šprinty, drifty, dobrú hudbu, veľa zábavy a kopu iných vecí ste si mohli užit na tejto akcii počas tohto víkendu.

22. 06. 2014 10:01  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 61 - 70 z 364
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa