Akcie

Rudolf Pavlovič (vľavo) pri preberaní ocenenia z rúk Mariána Ivanova. (dan)

Vinárska akadémia pozná víťazov

Najobľúbenejší mok či nápoj bohov. Tieto a aj mnohé ďalšie ospevujúce prívlastky má nápoj, ktorý sa vyrábal už pred 8000 rokmi na území dnešného Gruzínska. Víno sa po tisícročia teší stále rovnako veľkej popularite. Čo-to sa naučiť o víne môžete aj v Piešťanoch. Prebieha tu totiž malá vinárska akadémia, ktorú organizuje Zväz záhradkárov a vinárov Slovenska.

20. 01. 2018 15:00  |  Kultúra / Akcie
Poľnohospodársky golf sa hral na oráčine s motykou namiesto golfovej palice. (kriak)

Všehoslav sa na vrbovských brownoch prebojoval až k zlatému „zemáku“

V „rolách“ nad Vrbovým sa dva dni po vykopávaní pandrláčika, teda 26. decembra, konali piate Majstrovstvá sveta a vesmíru vo Vrbovskom poľnohospodárskom golfe.

13. 01. 2018 17:00  |  Kultúra / Akcie
Deťom vďaka sponzorom odovzdávali knihy. (pror)

Otvor srdce - daruj knihu

Už siedmy ročník projektu na podporu čítanosti s názvom „Otvor srdce - daruj knihu“ zorganizoval Medzinárodný klub žien v Piešťanoch. Jej vyvrcholenie sa uskutočnilo v stredu 20. decembra v Piešťanskom informačnom centre.

22. 12. 2017 09:00  |  Kultúra / Akcie
Malé deti zo Slnečničky spievali a tancovali pod dohľadom učiteliek. (dan)

Slnečnica na vianočnú nôtu

Vianočným koncertom potešili v piatok 15. decembra návštevníkov Domu umenia folkloristi zo súboru Slnečnica. Do tanca veselo hrala Ľudová hudba Michala Pagáča.

21. 12. 2017 17:00  |  Kultúra / Akcie
Sisa Sklovská sa spolu s tanečnicami veselo zvŕtala na pódiu. (dan)

S. Sklovská: V Piešťanoch sa to všetko začalo

Vyznanie od Mariky Gombitovej, rezké rytmy funky či známe pesničky. To všetko si v pondelok 11. decembra v piešťanskom kine Fontána vypočuli návštevníci koncertu Sisy Sklovskej.

21. 12. 2017 16:00  |  Kultúra / Akcie
Darcovia krvi vo Vrbovom sa blysli na Vianočných trhoch vynikajúcim gulášom. (archív MS SČK Vrbové)

Kto neochutnal vrbovský guláš, môže ľutovať

Tak ako herci zvyčajne najviac milujú svoj posledný film, tak isto vnímajú varenie gulášu na Vianočných trhoch aj členovia Miestnej organizácie Slovenského Červeného kríža vo Vrbovom. Ten posledný, čo nakuchtili vo dvoch plných kotloch, mal chuť, vôňu i „grády“.

19. 12. 2017 15:00  |  Kultúra / Akcie
V rámci Vianočného gastra sa škola premení na množstvo kulinárskych zákutí. V tomto sa nás snažili uloviť na pečeného moriaka.  (gak)

Útok na chuťové bunky i žalúdok sme prežili

K tradičným predvianočným podujatiam v Piešťanoch patria aj Gastro Vianoce Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera (HAĽW). Tie tohtoročné sa uskutočnili v utorok 12. a v stredu 13. decembra a na návštevníkov čakalo množstvo kulinárskych návnad.

19. 12. 2017 12:00  |  Kultúra / Akcie obsahuje video
Šatstva a iných potrebných vecí sa vyzbieralo za plný dom. (mb)

Piešťanci darovali Vianoce núdznym

Zbierka obuvi, oblečenia, hračiek, školských a domácich potrieb pre deti z detského domova a pre rodiny z azylového domu v Piešťanoch prebiehala od predminulej nedele do štvrtka 7. decembra. Jej cieľom bolo rozšírenie povedomia o každodennej pomoci pre ľudí, ktorí to potrebujú.

15. 12. 2017 10:00  |  Kultúra / Akcie
Charitatívny beh mal aj povinný dresscode - mikulášske oblečenie. (am)

Behom podporili deti z azylového domu

Nultý ročník Charitatívneho mikulášskeho behu prilákal do centra Piešťan niekoľko desiatok dospelákov i detí. V sobotu 9. decembra prišli podporiť deti z miestneho azylového domu.

13. 12. 2017 16:00  |  Kultúra / Akcie
Mikuláš so svojimi pomocníkmi obdaroval deti z Centra voľného času Ahoj. (archív CVČ)

Pred príchodom Mikuláša si zatancovali

Deti z Centra voľného času Ahoj v Piešťanoch privítali minulý utorok Mikuláša s úsmevom na tvárach. Čakanie na Mikuláša si 120 deťúreniec spestrilo zábavným programom v priestoroch mestského kultúrneho strediska.

12. 12. 2017 11:00  |  Kultúra / Akcie
Články 11 - 20 z 432
GARGO
Regal Burger

Anketa