Akcie

Aleš Nečas seniorom z klubu AkSen vysvetlil i poukazoval planéty. (vd)

Zvedaví astronómovia čítali z hviezd

Piešťany sa v piatok 25. augusta zobudili do zamračenej oblohy. Husté mraky, spoza ktorých nebolo vidno slnko, netrvali dlho. Nebo sa vyjasnilo a všetci, čo v ten deň plánovali výlet ku hviezdam, si mädlili ruky. „Uvidíme nielen Mesiac, ale možno aj Jupiter a Saturn,“ tešili sa.

29. 08. 2017 11:00  |  Kultúra / Akcie
Spevák potešil divákov hitmi ako Natália či Hovorila po španielsky. (Š. Kučkovský)

Energický Robo Opatovský zaspieval Piešťancom

Známe hity, ale i čerstvé novinky speváka Roba Opatovského zazneli v jeho podaní v piešťanskom Kursalone v nedeľu 13. augusta. Nadšené publikum sa mu za hudobný zážitok odmenilo výdatným potleskom.

23. 08. 2017 15:00  |  Kultúra / Akcie
Ustanovujúci slovenský rekord s 1717 cibuľami, ktoré ošatili Máriu Teréziu. (gak)

Kráľovná kuchyne stanovila ďalšie rekordy

V Maduniciach sa počas uplynulého víkendu opäť skloňovala cibuľa vo všetkých pádoch. Táto kráľovná kuchyne patrí k neodmysliteľnému pestovateľskému artiklu miestneho družstva a už po 22. raz sa stala stredobodom obecných slávností.

21. 08. 2017 20:30  |  Kultúra / Akcie obsahuje video
Hody Trebatice 2017 (am)

Hody Trebatice: Bavili sa všetky generácie

Tradičný augustový festival neďaleko Piešťan už je za nami. Hody Trebatice majú za sebou ďalší úspešný ročník, ktorý uplynulý víkend do regiónu priniesol kvalitnú muziku. V piatok 18. a v sobotu 19. augusta sa na pódiu postavenom na motokárovej dráhe v Trebaticiach zišli tisíce návštevníkov.

21. 08. 2017 01:00  |  Kultúra / Akcie obsahuje video
Stanislav Šurin zahrá na organe v utorok 22. augusta. (am)

Organové dni v Dome umenia

Už 18. ročník Organových dní v Piešťanoch opäť poteší milovníkov vážnej hudby. V utorok 22. augusta o 19.00 h sa v Dome umenia predstaví organista Stanislav Šurin, sprevádzať na flaute ho bude nemecký muzikant Helmut Hauskeller.

18. 08. 2017 10:00  |  Kultúra / Akcie
Návštevníci sa na Katarínku dostanú aj pešo po vyznačených trasách. (archív o.z. Katarínka)

Noc hradov a zrúcanín opäť aj na Katarínke

Dobrovoľníci z projektu Katarínka v sobotu 19. augusta opäť otvoria ruiny kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej neďaleko Dechtíc pre verejnosť. Tento rok sa po piatykrát zapoja do projektu Noc hradov a zrúcanín, ktorý na Slovensku organizuje združenie Zachráňme hrady.

18. 08. 2017 09:00  |  Kultúra / Akcie
Herečka predviedla v Elektrárni aj hru na niekoľkých nástrojoch. (am)

Deti pozorne počúvali príbehy o Rómoch

Herečky z Divadla LUNA Storytelling potešili vo štvrtok 10. augusta všetky deti, čo milujú príbehy a rozprávky. V priestoroch historickej Elektrárne Piešťany na popud mestskej knižnice porozprávali o temperamentnej kultúre v rámci predstavenia s názvom O rómskom zrkadle.

15. 08. 2017 20:00  |  Kultúra / Akcie
Dobrú atmosféru v červeníckom amfiteátri nepokazil ani piatkový dážď. (Pavol Karell)

Pestrý Červeník aj s Milli Vanilli

Víkendový 52. ročník rodinného festivalu s názvom Červeník v rovnomennej obci opäť dokázal, že na hudobných štýloch nezáleží, a spojil na jednom pódiu interpretov ako George Baker & Band, Milli Vanilli, Iné Kafe, Horkýže Slíže, Desmod, Zóna A, DJ EKG a prišiel aj Janko Lehotský.

15. 08. 2017 16:00  |  Kultúra / Akcie
Cisárovnú Máriu Teréziu priviezli na koči, ostatní šli pešo. (gak)

VIDEO: Na chtelnické panstvo opäť zavítala Mária Terézia

„Vivat, Mária Terézia, vivat, Vaše cisárske veličenstvo!“ Zrejme takto vítala šľachta i pospolitý ľud imperátorku a rakúsku panovníčku počas jej návštevy u grófa Jána Erdődyho na chtelnickom panstve.

09. 08. 2017 18:00  |  Kultúra / Akcie obsahuje video
Na festivale v Detve v programe Mladuchy obdivovali i krakovianske kroje. (Matej Pisca)

Kroj z Krakovian obdivovali v Detve

Na júlových folklórnych slávnostiach v Detve návštevníci obdivovali i mladé nevesty odeté do krakovianskeho kroja. V rámci programu Mladuchy sa na slávnostiach prezentovalo štyridsaťjeden svadobných krojov zo Slovenska, dvadsať z Maďarska a jeden zo Srbska. Náš región zastrešilo Múzeum Za krakovskú bránu.

06. 08. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 11 - 20 z 384
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa