Aktualizované: Muž, ktorého zrazila opitá záchranárka, zomrel

Utorok 06. 06. 2017 10:25  | Krimi / Na hrane zákona  | Autor: SITA/KR PZ)

Tri opité vodičky v Trnavskom kraji skončili v uplynulých dňoch v policajných celách. Jednou z nich bola aj 41-ročná záchranárka, ktorá cestou do práce zrazila cyklistu, neposkytla mu pomoc a z miesta ušla. Muža ratovali leteckí záchranári.

Vodička zišla z cesty a zrazila 44-ročného cyklistu z Jaslovských Bohuníc, ktorý bol na cyklistickom chodníku.

Vodička zišla z cesty a zrazila 44-ročného cyklistu z Jaslovských Bohuníc, ktorý bol na cyklistickom chodníku. (Autor: KR PZ)

Nehoda sa stala v nedeľu 4. júna ráno v obci Paderovce neďaleko Jaslovských Bohuníc. Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, vodička zišla z cesty a zrazila 44-ročného cyklistu z Jaslovských Bohuníc, ktorý bol na cyklistickom chodníku. Muž po náraze spadol a ťažko sa zranil. Do nitrianskej nemocnice ho previezol vrtuľník. Vodička z miesta ušla, policajti ju našli asi dva kilometre za obcou smerom na Chtelnicu. Namerali jej 1,25 promile alkoholu. Priznala sa, že cyklistu zrazila, no priebeh nehody si nepamätala. Šoférka je podozrivá z ublíženia na zdraví s následkom ťažkej ujmy z nedbanlivosti, z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky aj z neposkytnutia prvej pomoci, hoci jej to vyplývalo zo zamestnania. Hrozí je trest na šesť mesiacov až tri roky.

Ďalšia opitá 49-ročná vodička havarovala v obci Dvorníky v okrese Hlohovec. Narazila tu do dvoch zaparkovaných áut. Policajti jej namerali až 2,58 promile. Škody, ktoré spôsobila, vyčíslili na 3000 eur. Pri obci Koplotovce zase chytili 26-ročnú šoférku, ktorá nafúkala 1,94 promile alkoholu. Obidve už čelia obvineniu z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

AKTUALIZOVANÉ:

Muž, ktorého zrazila opitá záchranárka, zomrel

 

Cyklistu pred nezodpovednou vodičkou neochránil ani cyklistický chodník, ktorý je oddelený od cesty. Cyklista, ktorého v nedeľu ráno v Paderovciach v okrese Trnava zrazila opitá záchranárka, dnes ráno v nemocnici zomrel. Informáciu potvrdili príbuzní obete. Štyridsaťštyriročný Igor utrpel pri dopravnej nehode vážne zranenia hlavy, hrudníka, horných aj dolných končatín. V jeho prípade nešlo o prvú nehodu, auto ho zrazilo aj pred šiestimi rokmi.GARGO
Regal Burger

Anketa