Huba Reishi pre vaše zdravie

Sobota 12. 11. 2016 15:00  | Galéria / Zdravie  | Autor: pr

Hubu Reishi (Ganoderma lucidum) alebo Ling Zhi (v preklade božská huba nesmrteľnosti) používajú čínski liečitelia už 2000 rokov. Vyskytuje sa zriedkavo, preto sa pestuje na špeciálnych farmách. Je to vlastne parazitická huba, ktorá rastie na stromoch v mieste poranenia.

Reishi (Ganoderma lucidum)

Reishi (Ganoderma lucidum)

Posilňuje imunitný systém, pomáha pri vysokom krvnom tlaku, cukrovke či astme. Pomáha pri liečbe rakoviny, dne, reumatizme, chronickej bronchitíde, kardiovaskulárnych ochoreniach aj migréne. Dokonca napomáha pri chudnutí, nakoľko upravuje metabolizmus. V tele nastoľuje acidobázickú rovnováhu, čiže je zásaditotvorná a neprekysľuje organizmus.

Obsahuje veľké množstvo polysacharidov, antioxidantov, vlákninu, organické germánium, enzýmy a terpenoidy, ktoré majú protizápalový účinok. Reishi je vhodná na detoxikáciu, lebo svojím zložením na seba viaže ťažké kovy. Tým je veľmi priaznivá aj pre pečeň.

Odporúča sa pri psychickej alebo fyzickej rekonvalescencii, pri stave vyčerpania, nespavosti, búšení srdca. Reishi má pozitívny vplyv na pľúca, pomáha odhlieneniu, tlmí kašeľ a dušnosť.

Reishi môžete v obchodoch nájsť v podobe prášku, ktorý je v kapsuliach. S obľubou je pridávaná do kávy alebo čaju Rooibos, kde nemá prakticky žiadnu chuť. Výhodou prítomnosti Reishi v káve je, že nezaťažuje žalúdok a neprekysľuje organizmus.

GARGO
Regal Burger

Anketa