Topfest

Zdravie

Huba Reishi pre vaše zdravie

Huby Reishi (Ganoderma lucidum) alebo Ling Zhi (v preklade božská huba nesmrteľnosti) používajú čínski liečitelia už 2000 rokov. Vyskytuje sa zriedkavo, preto sa pestuje na špeciálnych farmách. Je to vlastne parazitická huba, ktorá rastie na stromoch v mieste poranenia.

24. 10. 2015 15:00  |  Galéria / Zdravie
V obchode Moja špajza si návštevníci odovzdali skúsenosti a recepty vhodné pri histamínovej intolerancii. (vd)

Moja špajza: Vie, čo potrebujú ľudia s histamínovou intoleranciou

V obchode so zdravou výživou Moja špajza, ktorý sa nachádza na ulici Pod Párovcami v Piešťanoch, sa v piatok 18. septembra skloňovala v každom páde choroba - histamínová intolerancia. Prichádzali sem mamičky s deťmi, ale aj dospelí, ktorým táto novodobá choroba, ktorá je horšia ako potravinová alergia, zasiahla kruto do života. Učia sa, čo môžu zjesť. V obchode bolo možné zmerať si za pomoci analyzéra intoleranciu na potraviny.

26. 09. 2015 12:00  |  Galéria / Zdravie

Vzácny vitamín B17 v marhuľových jadrách

Horké marhuľové jadrá a olej z marhuľových jadier obsahujú vitamín B17, zvaný amygdalín, podporný prostriedok pri liečbe rakoviny a tvorbe červených krviniek.

17. 09. 2015 14:10  |  Galéria / Zdravie

Jedz hneď a bez výčitiek

Pri hľadaní alternatív „rýchlych jedál“ môžete odteraz siahnuť aj po zdravom variante. Či už počas dovolenky, na internáte, alebo v práci, jednoducho vtedy, keď nemáte čas a podmienky na to, aby ste trávili čas varením.

01. 08. 2015 11:00  |  Galéria / Zdravie
Anna Kopáčová tvrdí, že bylinky pomôžu len ľuďom, ktorí veria v ich liečivú moc. (V. Dusíková)

Bylinkárka A. Kopáčová lieči desiatky ľudí a predsa necíti únavu

Uštipnutia zmije sa bojí viac ako čerta. A predsa ju nezastrašia a neodradia ani slnkom zaliate stráne, kde nečujne šuchocú vretenice s kľukatou čiarou na chrbte. S čižmami až po kolená, s košíkom a nožíkom v ruke vstúpi do lesa i na lúku ako kedysi jej chtelnická babička. To všetko pre bylinky, ktorými lieči telo - ale i dušu chorých, smutných a ubolených ľudí. Dáva vieru v uzdravenie - Anna Kopáčová z Vrbového.

18. 07. 2015 11:00  |  Galéria / Zdravie

Čierna rasca pomáha tráveniu

Čierna racsa alebo černuška siata (Nigella sativa) bola svojimi liečivými účinkami známa už v starom Egypte. Používala sa vtedy na upokojenie pokazených žalúdkov faraónov. Olej z nej sa našiel aj v hrobke Tutanchamóna pred 3300 rokmi.

04. 07. 2015 15:00  |  Galéria / Zdravie

Proti kašľu poslúži propolisové maslo

Moravský bylinkár Jozef A. Zentrich tvrdil, že na problémy s prieduškami sa najlepšie osvedčilo propolisové maslo, ktoré sa však nedá kúpiť v lekárni. Treba si ho vyrobiť doma. Je to výborný prostriedok aj na pľúcne choroby. Môžeme ho užívať aj vtedy, ak sa nevieme zbaviť kašľa.

27. 06. 2015 08:00  |  Galéria / Zdravie

Krajšie opálenie a hydratácia pokožky

Panenský kokosový olej je až neuveriteľne univerzálny. Dá sa využiť nielen ako potravina alebo doplnok stravy, ale aj ako prírodná telová a vlasová kozmetika. Pretože je panenský, čisto prírodný bez akýchkoľvek prímesí alebo konzervantov, môžete si natierať pokožku rovnakým olejom, ktorý si večer pridáte do šalátu.

21. 06. 2015 15:00  |  Galéria / Zdravie

Graviola pomáha pri rakovine

Graviola je strom, ktorý pochádza z Ameriky. Na liečebné účely sa využívajú plody, listy a stonky. Najväčší účinok však majú práve listy.

19. 06. 2015 15:30  |  Galéria / Zdravie

Očistiť sa, zosilnieť a schudnúť!

Očista bez hladovania Počas detoxikačnej kúry Neera® nahrádzame pevnú stravu čistým, prírodným, výživným nápojom zo stromového sirupu Madal Bal (vyrobeného vo Švajčiarsku z čistého kanadského javorového sirupu stupňa C+ a niekoľkých druhov palmových sirupov z juhovýchodnej Ázie), čerstvej citrónovej šťavy, vody a kayenského korenia. Tento nápoj stimuluje prečisťujúci proces nášho tela, uspokojuje pocit hladu a dodáva telu energiu bez toho, aby zaťažoval tráviaci trakt, prispieva k obnoveniu biochemickej a minerálnej rovnováhy v tkanivách a bunkách a urýchľuje ich regeneráciu.

14. 06. 2015 14:00  |  Galéria / Zdravie
Články 21 - 30 z 180

Anketa