Pyrodan

Zdravie

Kapucínka pomôže pri zápale močových ciest

V Európe sa po prvýkrát vyskytla v roku 1684 ako okrasná rastlina. Neskôr sa listy a kvety pre jej ostrú chuť používali do šalátov a až v 20. storočí sa začala využívať ako liečivá bylina.

20. 01. 2016 16:00  |  Galéria / Zdravie

Každý musíme nájsť svoj spôsob stravovania

Ako nájsť svoj spôsob stravovania? V dobe internetu každý deň nájdete informácie, čo treba jesť, čo je zdravé, aký olej má zázračný účinok. A ďalší deň si prečítate, že to až taký zázrak nie je. A vy sa v tom strácate. Ani sa vám nečudujem, ja tiež. Veď každý chceme pre seba a pre našich blízkych len to najlepšie.

19. 12. 2015 12:00  |  Galéria / Zdravie
Tím ambulancie vedie MUDr. Martin Psica. (Ján Král)

Navštívte lekára bez čakania a poplatkov

Aj Piešťanci už môžu bez zbytočného čakania navštevovať ambulanciu všeobecného lekára, otvorenú v biznis centre Aquapolis na Piešťanskej ceste v Trnave.

18. 11. 2015 14:05  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu

Slzovka pomáha pri detoxikácii a zahlienení

Slzovka obyčajná (Jojobové slzy alebo Yi yi ren) je jednou z najdlhšie pestovaných obilnín na svete, najmä v starom Egypte, Palestíne či v Grécku. Má vysoký obsah betakaroténu, vitamínov skupiny B, C, draslíka, vápnika, horčíka, železa, medi, fosforu a zinku. Neobsahuje lepok, takže si na nej pochutia aj celiatici.

04. 11. 2015 12:44  |  Galéria / Zdravie
Ortopéd a zároveň riaditeľ nemocnice Štefan Kóňa pri vyšetrení plochonožia podoskopom. (archív NAW)

Ortopédi vyšetria školákov i predškolákov

V Piešťanoch chcú vyhlásiť vojnu detským plochým nohám. Informoval o tom riaditeľ Nemocnice Alexandra Wintera a zároveň primár jej ortopedického oddelenia Štefan Kóňa. Po ukončení jesenných prázdnin navštívia všetky predškolské a školské zariadenia v meste a po udelení súhlasu od rodičov im bezplatne vyšetria deti.

28. 10. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne

Huba Reishi pre vaše zdravie

Huby Reishi (Ganoderma lucidum) alebo Ling Zhi (v preklade božská huba nesmrteľnosti) používajú čínski liečitelia už 2000 rokov. Vyskytuje sa zriedkavo, preto sa pestuje na špeciálnych farmách. Je to vlastne parazitická huba, ktorá rastie na stromoch v mieste poranenia.

24. 10. 2015 15:00  |  Galéria / Zdravie
V obchode Moja špajza si návštevníci odovzdali skúsenosti a recepty vhodné pri histamínovej intolerancii. (vd)

Moja špajza: Vie, čo potrebujú ľudia s histamínovou intoleranciou

V obchode so zdravou výživou Moja špajza, ktorý sa nachádza na ulici Pod Párovcami v Piešťanoch, sa v piatok 18. septembra skloňovala v každom páde choroba - histamínová intolerancia. Prichádzali sem mamičky s deťmi, ale aj dospelí, ktorým táto novodobá choroba, ktorá je horšia ako potravinová alergia, zasiahla kruto do života. Učia sa, čo môžu zjesť. V obchode bolo možné zmerať si za pomoci analyzéra intoleranciu na potraviny.

26. 09. 2015 12:00  |  Galéria / Zdravie

Vzácny vitamín B17 v marhuľových jadrách

Horké marhuľové jadrá a olej z marhuľových jadier obsahujú vitamín B17, zvaný amygdalín, podporný prostriedok pri liečbe rakoviny a tvorbe červených krviniek.

17. 09. 2015 14:10  |  Galéria / Zdravie

Jedz hneď a bez výčitiek

Pri hľadaní alternatív „rýchlych jedál“ môžete odteraz siahnuť aj po zdravom variante. Či už počas dovolenky, na internáte, alebo v práci, jednoducho vtedy, keď nemáte čas a podmienky na to, aby ste trávili čas varením.

01. 08. 2015 11:00  |  Galéria / Zdravie
Anna Kopáčová tvrdí, že bylinky pomôžu len ľuďom, ktorí veria v ich liečivú moc. (V. Dusíková)

Bylinkárka A. Kopáčová lieči desiatky ľudí a predsa necíti únavu

Uštipnutia zmije sa bojí viac ako čerta. A predsa ju nezastrašia a neodradia ani slnkom zaliate stráne, kde nečujne šuchocú vretenice s kľukatou čiarou na chrbte. S čižmami až po kolená, s košíkom a nožíkom v ruke vstúpi do lesa i na lúku ako kedysi jej chtelnická babička. To všetko pre bylinky, ktorými lieči telo - ale i dušu chorých, smutných a ubolených ľudí. Dáva vieru v uzdravenie - Anna Kopáčová z Vrbového.

18. 07. 2015 11:00  |  Galéria / Zdravie
Články 21 - 30 z 185
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa