Nadácia Adeli

Rady spotrebiteľom

Ak si kúpite kvalitné dvere a zabezpečíte vchod, zlodej sa do pivnice nedostane. (Monika Klemošová)

Sedem tipov, ako ubrániť pivnicu pred zlodejmi

Pivnice sú u zlodejov viac ako obľúbené. Často im stačí prekonať iba chabé zabezpečenie a môžu si odniesť to, čo sa im páči. A ide niekedy o drahé vybavenie - motorové píly, bicykle, lyže, záhradné grily a náradie. Ako pivničné priestory zabezpečiť tak, aby sa nestali ľahkým terčom zlodejov?

09. 04. 2017 09:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Automatická umyváreň šetrí vodičom čas. (pixabay.com)

Pravidelnú hygienu potrebuje aj vaše auto

Slnečné, no nie príliš horúce počasie často láka ľudí na výlety. Oveľa príjemnejšie je však zviezť sa v čistom a lesknúcom sa automobile. Ako dať čo najlepšie svojho štvorkolesového tátoša po zime do poriadku, nám poradil majiteľ piešťanskej ručnej autoumyvárne Henrich Feranec.

08. 04. 2017 06:42  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Na jeseň začnite hnojiť trvalky fosforečnými a draselnými hnojivami. (Jozef Šimko)

Chcete mať doma pekné trvalky aj po zime?

Koniec leta môže byť v záhrade nádherný. Samozrejme, najmä vtedy, ak ste sa o ňu počas sezóny starali. Kvitne množstvo krásnych rastlín a nápadnejšie začínajú byť aj okrasné trávy. Nekonečné možnosti záhradníckeho kúzlenia ponúkajú dekoratívne trávy okrasné. Všetky druhy trvaliek a tráv dnes zakúpime v kontajneroch, preto ich môžeme vysádzať takmer celý rok, keď sa teplota pohybuje nad bodom mrazu.

16. 09. 2016 15:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom

Ako na perly alebo čo by ste mali vedieť pred ich nákupom

Malé dokonalé i nedokonalé guľôčky v rôznych farbách, ktoré sa trblietajú, lesknú, zmatňujú. Hebké perličky, ktoré jemne kĺžu medzi prstami. Zázraky prírody, ktoré nás fascinujú odnepamäti. Výsledky mesiacov tvrdej práce nevzhľadných mušlí. Votrelci a smietky, ktoré sa menia v niečo, po čom ženy túžia. Tiež si neviete predstaviť svoju šperkovnicu bez periel? Nedokážete opustiť byt bez-perlového náhrdelníku, ktorý ste dostala k 18. narodeninám? Podľahnime spolu kúzlu tohto magického produktu prírody a pozrite sa, načo si dávať pri nákupe periel pozor.

08. 09. 2016 09:12  |  Galéria / Rady spotrebiteľom

Hľadáte ideálny matrac?

Využite dňa 26. novembra od 12.00 - do 17.00 hod. v predajni Nábytok Storm na Bratislavskej ceste 78 v Piešťanoch meranie vhodnosti matracov špeciálnou dekou PC X-Senzor.

18. 11. 2015 08:22  |  Piešťany / Aktuálne
Vo firme RAMAR dokážu uspokojiť aj najnáročnejších zákazníkov. (pror)

Aj zjazdové lyže potrebujú pravidelný servis

Zimná sezóna je v plnom prúde. To, čo trápi vodičov, teší vyznávačov zimných športov. Bohatá snehová nádielka rozprúdila život nielen na vysokohorských svahoch, ale i na tých nižšie položených v okolí Piešťan. Lyžiarske stredisko Bezovec od soboty 31. januára hlási veľmi dobré podmienky na všetkých štyroch zjazdovkách. Okrem kvalitnej snehovej pokrývky však pre dokonalú radosť z lyžovania potrebujete i dôkladne pripravené lyže.

07. 02. 2015 07:53  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (red)

Rady pre spotrebiteľa: Tepelné čerpadlo

Mnoho Slovákov si pravdepodobne ani neuvedomuje, že konštruktér prvého tepelného čerpadla na svete je Slovák Aurel Stodola, ktorý sa narodil v Liptovskom Mikuláši a bol profesorom svetoznámeho Alberta Einsteina. Jeho tepelné čerpadlo z roku 1928 pracuje dodnes vo Švajčiarsku a vykuruje radnicu v Ženeve. Tento vzácny vynález napriek tomu na Slovensku ani takmer po 100 rokoch nie je využívaný tak, ako by si zaslúžil.

22. 06. 2014 11:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom obsahuje fotogalériu
Ilustračná fotografia

Letný doping: Doprajte si (tekuté) vitamíny!

K letným mesiacom neodmysliteľne patrí čerstvá zelenina a ovocie. Urobte niečo pre svoje zdravie a doprajte si vitamíny vo všetkých formách - odšťavujte, strúhajte, lisujte!

17. 08. 2012 07:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Ilustračná fotografia

Chlaďte ekonomicky

Voľného priestoru nikdy nie je dosť. Ani toho v chladničke - najmä v takýchto horúčavách. Nerozčuľujte sa, že sa vám do dvierok nezmestí fľaša s minerálkou a mraznička je preplnená na prasknutie. Investujte do novej.

06. 07. 2012 07:30  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Ilustračná fotografia

Televízne technológie budúcnosti

O čom ste kedysi snívali, máte na dosah! Nové technológie umožňujú zdieľať multimediálny obsah okamžite a bez použitia otravných káblov a hľadania správnych konektorov. Programy môžete prepínať hlasom či pohybom ruky a obľúbené filmy sledovať 3D v pohodlí domova.

15. 06. 2012 07:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Články 11 - 20 z 89
Regal Burger

Anketa