Lodenica

Osobnosti

Kupčo dostal za parenicu kvalitné talianske víno

PIEŠŤANY - Správne vidíme len srdcom, to ostatné je očiam neviditeľné. Týmto Exupéryho mottom sa riadi nielen pri svojej tvorbe, ale aj je v obyčajnom dennom živote piešťanský fotograf Yaro Kupčo. Iba pred pár dňami sa vrátil z Parmy, kde na predmestí v Castelo Sanvitale otváral so svojim talianskymi priateľmi výstavu fotografií. Ďalšia sa nachádza v Tatranskej Lomnici a aby ani Piešťanci neprišli skrátka, tretia letná Kupčova prezentácia bude v auguste v Galérii Fontána.

15. 07. 2011 13:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
TURECKO: Na niektorých miestach je veľmi zima a sucho, ale natrafiť sa dá aj na ryžové polia.

Cestu po Ázii premysleli počas nudného skúškového obdobia (1.)

Doktorand Geografického ústavu SAV v Bratislave Dušan Šebo si do Piešťan našiel druhýkrát cestu, aby hovoril o zaujímavostiach exotických krajín a špecifík rôznych náboženstiev. V Piešťanskom informačnom centre hovoril o o stretnutí so sikhizmom, hinduizmom a teravádovým budhizmom na potulkách Indiou, Barmou a Srí Lankou. Predtým prítomným zvedavcom však rozpovedal, ako sa vôbec dostal do Indie a prečo sa na prvú polovicu cesty rozhodol využiť ako dopravný prostriedok bicykel.

10. 07. 2011 09:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
Piešťanci mali možnosť vidieť príbeh o legendárnej Alžbete Báthoryovej - nemilovanej žene, ktorá nenašla šťastie ani po boku manžela ani milenca. (Foto: Igor Paulech)

Herecká kariéra Jána Galloviča začala v Piešťanoch

PIEŠŤANY - Piešťanci mali možnosť na divadelných doskách vidieť príbeh o skľúčenej, nemilovanej žene, ktorá nenašla šťastie ani po boku manžela a ani pri milencovi. Legendami opradenú Báthoryčku predstavila v Dome umenia dvojica autorov Henrich Leško a Jana Kákošová ako ženu vo svete neprajných mužov. V hlavných úlohách u nás vystúpili Karin Olasová ako Alžbeta Báthoryová a Ján Gallovič ako palatín Juraj Thurzo.

06. 07. 2011 14:00  |  Galéria / Osobnosti

Keď sa minulosť prelína s prítomnosťou

PIEŠŤANY - Hoci by si mnohí povzdychli, že mladých dnes nezaujíma nič iné ako nekontrolovateľná zábava, nie je tomu tak. Niektorí sa venujú športu, iní umeniu, ďalší sa zas zaujímajú o históriu. Tých posledných združuje Kompánia trnavských žoldnierov, ktorá vznikla v roku 2004. Jej členovia odetí v dobovom šate prezentujú záujemcom každodenný život stredovekého človeka - či už bojovými scénami, stredovekými remeslami alebo vtedajšou kuchyňou. Jej vedúcim je Bystrík Holeček (25), ktorý nám bližšie predstavil túto skupinu.

05. 07. 2011 11:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video obsahuje video
Mladé talenty sa v sobotu 18. júna predviedli v Hudobnom pavilóne. (Foto: M. Dusík)

Superstarista Lukáš Ondruš oslávil narodeniny „pod mušľou"

PIEŠŤANY - V sobotu 18. júna si Piešťanci užili návrat „strateného syna". Tohtoročný superstarista Lukáš Ondruš, ktorý žije už niekoľko rokov v Prahe, si narodeninový koncert naplánoval vo svojom rodnom meste. Lukášovi odovzdala na pódiu tortu riaditeľka mestského kultúrneho strediska Marta Jurčová. Druhú - s motívom súťaže a jeho fotkou - mu po skončení koncertu odovzdala jeho mama Diana Ondrušová.

26. 06. 2011 12:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Doda Šošoku pozdraví aj Kenny Garret z USA

PIEŠŤANY - Ak by bol svetoobčan a zakladateľ džezovej tradície v Piešťanoch - Dodo Šošoka na žive, určite by si rád zadžemoval s Anitou Soul, či Robertom Glasperom, Kenny Garretom, Tomášom Gajlikom, alebo jeho obľúbeným Seredským Dixielandom. Pozrite sa, koho si z neba zavolal na tretí ročník festivalu plného džezu a dobrej muzičky, ktorý nesie jeho meno...

29. 05. 2011 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video

Lukáš Ondruš zaspieva Piešťancom v deň 16. narodenín

PIEŠŤANY - Jedným z favoritov tohtoročnej speváckej súťaže Česko Slovenská SuperStar bol aj pätnásťročný rodák z Piešťan, blonďavý sympaťák Lukáš Ondruš. Jeho vzhľad očaril nielen porotkyňu Gábinu Osvaldovú, ale aj tisíce dievčat, ktorým sa páčia chalani s dlhšími, kučeravými vlasmi a očami modrej lentilky. Rovnaké má aj jeho mama, Diana. Takými istými hlbokými jazerami sa dívala na svet i jeho stará mama - Katarína Balážiková, známa piešťanská učiteľka zo „sedmičky" školy.

14. 05. 2011 06:00  |  Galéria / Osobnosti

POZRITE SA: Pod Piešťanmi je zázračný lievik s termálnou vodou

PIEŠŤANY - Poďte sa s nami pozrieť do akumulačnej stanice piešťanských kúpeľov. Domácim pánom je tu strojník Eduard Ondrejka z Ardanoviec, ktorý novinárom porozprával, ako čerpajú vodu z vrtov, kam tečie, ako sa mieša a kde sa nachádzajú blúdivé pramene, ktoré vyvierajú z hĺbky asi 1800 metrov.

05. 05. 2011 13:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video

POZRITE SI: Rozhovor s Marii Rottrovou

PIEŠŤANY - Česká spevácka diva Marie Rottrová po viac ako roku zavítala so svojim programom do Piešťan. Priaznivci jej časom overených pesničiek si ju spoločne s hudobným hosťom Jaroslavom Wykrentom mohli vychutnať minulý piatok. Do takmer dvojhodinového koncertu táto stálica česko-slovenského hudobného neba však tentoraz nezaradila skladbu Jaromíra Nohavicu Lásko voníš deštěm. Ľuďom v zaplnenej sále Domu umenia vôbec neprekážalo, že účasťou na koncerte „zmeškali“ hokejový zápas Slovenska zo Slovinskom.

03. 05. 2011 12:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video obsahuje fotogalériu

Kňažkovi urobil prvú jazvu brat - udrel ho polenom

PIEŠŤANY- Obyvatelia Piešťan si v stredu 27. apríla užili v Kursalone hodinku moderovaného rozhovoru s Jánom Štrasserom a Milanom Kňažkom. Obaja rovesníci (Kňažko je len o pol roka starší od Štrassera) v závere besedy podpísali svojim priaznivcom novú knihu s názvom Nosím v sebe mnohé jazvy, ktorá je jednou zo série zatiaľ siedmich „štrasseroviek“. Prvú jazvu vraj Milanovi Kňažkovi urobil jeho starší brat, keď ho ovalil polenom. Malý Milan bol vtedy sotva polročný. Brat na neho vraj strašne žiarlil.

29. 04. 2011 06:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Články 61 - 70 z 166
Regal Burger

Anketa