GEFCO

Osobnosti

Líder tanečnej skupiny Heroes – Bobeš chce dobyť svet

PIEŠŤANY - Tanec v štýle break dance pre nich znamená všetko. Je to ich životný štýl, poskytuje im voľnosť, slobodu. Posúva ich bližšie k publiku, ale aj k sebe samému. Zbližuje ich bez dlhých rečí aj poznania cudzích rečí. Sú Piešťanci a tancom si razia cestu do Európy aj do sveta. Na Slovensku sú najlepší a my to o nich možno ani nevieme. Hoci ich vídame točiť sa na hlavách i chrbtoch a skákať saltá pod mušľou i v kine Fontána, ale aj na výchovných koncertoch, vianočných akadémiách, či hudobných festivaloch a večierkoch. HEROES – je názov tanečnej skupiny, ktorú vedie sympatický chalan s dredami na hlave – Bobeš. Je manažér, zakladateľ aj choreograf.

20. 07. 2011 09:00  |  Galéria / Osobnosti
Na súťaži v Lodne bola Daniela Piscová osemkrát, z toho vyhrala päťkrát.

Daniela Piscová alias Ozefa Omáčkech je najlepšia rozprávačka (1.)

Na tohtoročnom rozprávačskom Lodne vyhrala hlavnú cenu ľudová rozprávačka Daniela Piscová, alias Ozefa Omáčkech z Krakovian. Je to úspech, na aký sa nezabúda, pretože porotcovia spomedzi dvadsiatich piatich súťažiacich z celého Slovenska vybrali Ozefu. Vyhrala nielen preto, že jej „huba išla rýchlejšie jak košická strela", ale za rýchlosťou nezaostával ani zaujímavý obsah a podanie súťažného príspevku.

17. 07. 2011 10:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
BARMA: Pre dotieravé komáre je možné meditovať len pod moskytiérou.

Cestu po Ázii premysleli počas nudného skúškového obdobia (2.)

Doktorand Geografického ústavu SAV v Bratislave Dušan Šebo si do Piešťan našiel druhýkrát cestu, aby hovoril o zaujímavostiach exotických krajín a špecifík rôznych náboženstiev. V Piešťanskom informačnom centre hovoril o o stretnutí so sikhizmom, hinduizmom a teravádovým budhizmom na potulkách Indiou, Barmou a Srí Lankou. Predtým prítomným zvedavcom však rozpovedal, ako sa vôbec dostal do Indie a prečo sa na prvú polovicu cesty rozhodol využiť ako dopravný prostriedok bicykel. Dnes vám prinášame druhú polovicu rozhovoru.

17. 07. 2011 09:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Kupčo dostal za parenicu kvalitné talianske víno

PIEŠŤANY - Správne vidíme len srdcom, to ostatné je očiam neviditeľné. Týmto Exupéryho mottom sa riadi nielen pri svojej tvorbe, ale aj je v obyčajnom dennom živote piešťanský fotograf Yaro Kupčo. Iba pred pár dňami sa vrátil z Parmy, kde na predmestí v Castelo Sanvitale otváral so svojim talianskymi priateľmi výstavu fotografií. Ďalšia sa nachádza v Tatranskej Lomnici a aby ani Piešťanci neprišli skrátka, tretia letná Kupčova prezentácia bude v auguste v Galérii Fontána.

15. 07. 2011 13:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
TURECKO: Na niektorých miestach je veľmi zima a sucho, ale natrafiť sa dá aj na ryžové polia.

Cestu po Ázii premysleli počas nudného skúškového obdobia (1.)

Doktorand Geografického ústavu SAV v Bratislave Dušan Šebo si do Piešťan našiel druhýkrát cestu, aby hovoril o zaujímavostiach exotických krajín a špecifík rôznych náboženstiev. V Piešťanskom informačnom centre hovoril o o stretnutí so sikhizmom, hinduizmom a teravádovým budhizmom na potulkách Indiou, Barmou a Srí Lankou. Predtým prítomným zvedavcom však rozpovedal, ako sa vôbec dostal do Indie a prečo sa na prvú polovicu cesty rozhodol využiť ako dopravný prostriedok bicykel.

10. 07. 2011 09:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
Piešťanci mali možnosť vidieť príbeh o legendárnej Alžbete Báthoryovej - nemilovanej žene, ktorá nenašla šťastie ani po boku manžela ani milenca. (Foto: Igor Paulech)

Herecká kariéra Jána Galloviča začala v Piešťanoch

PIEŠŤANY - Piešťanci mali možnosť na divadelných doskách vidieť príbeh o skľúčenej, nemilovanej žene, ktorá nenašla šťastie ani po boku manžela a ani pri milencovi. Legendami opradenú Báthoryčku predstavila v Dome umenia dvojica autorov Henrich Leško a Jana Kákošová ako ženu vo svete neprajných mužov. V hlavných úlohách u nás vystúpili Karin Olasová ako Alžbeta Báthoryová a Ján Gallovič ako palatín Juraj Thurzo.

06. 07. 2011 14:00  |  Galéria / Osobnosti

Keď sa minulosť prelína s prítomnosťou

PIEŠŤANY - Hoci by si mnohí povzdychli, že mladých dnes nezaujíma nič iné ako nekontrolovateľná zábava, nie je tomu tak. Niektorí sa venujú športu, iní umeniu, ďalší sa zas zaujímajú o históriu. Tých posledných združuje Kompánia trnavských žoldnierov, ktorá vznikla v roku 2004. Jej členovia odetí v dobovom šate prezentujú záujemcom každodenný život stredovekého človeka - či už bojovými scénami, stredovekými remeslami alebo vtedajšou kuchyňou. Jej vedúcim je Bystrík Holeček (25), ktorý nám bližšie predstavil túto skupinu.

05. 07. 2011 11:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video obsahuje video
Mladé talenty sa v sobotu 18. júna predviedli v Hudobnom pavilóne. (Foto: M. Dusík)

Superstarista Lukáš Ondruš oslávil narodeniny „pod mušľou"

PIEŠŤANY - V sobotu 18. júna si Piešťanci užili návrat „strateného syna". Tohtoročný superstarista Lukáš Ondruš, ktorý žije už niekoľko rokov v Prahe, si narodeninový koncert naplánoval vo svojom rodnom meste. Lukášovi odovzdala na pódiu tortu riaditeľka mestského kultúrneho strediska Marta Jurčová. Druhú - s motívom súťaže a jeho fotkou - mu po skončení koncertu odovzdala jeho mama Diana Ondrušová.

26. 06. 2011 12:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Doda Šošoku pozdraví aj Kenny Garret z USA

PIEŠŤANY - Ak by bol svetoobčan a zakladateľ džezovej tradície v Piešťanoch - Dodo Šošoka na žive, určite by si rád zadžemoval s Anitou Soul, či Robertom Glasperom, Kenny Garretom, Tomášom Gajlikom, alebo jeho obľúbeným Seredským Dixielandom. Pozrite sa, koho si z neba zavolal na tretí ročník festivalu plného džezu a dobrej muzičky, ktorý nesie jeho meno...

29. 05. 2011 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video

Lukáš Ondruš zaspieva Piešťancom v deň 16. narodenín

PIEŠŤANY - Jedným z favoritov tohtoročnej speváckej súťaže Česko Slovenská SuperStar bol aj pätnásťročný rodák z Piešťan, blonďavý sympaťák Lukáš Ondruš. Jeho vzhľad očaril nielen porotkyňu Gábinu Osvaldovú, ale aj tisíce dievčat, ktorým sa páčia chalani s dlhšími, kučeravými vlasmi a očami modrej lentilky. Rovnaké má aj jeho mama, Diana. Takými istými hlbokými jazerami sa dívala na svet i jeho stará mama - Katarína Balážiková, známa piešťanská učiteľka zo „sedmičky" školy.

14. 05. 2011 06:00  |  Galéria / Osobnosti
Články 61 - 70 z 169
GARGO
Regal Burger

Anketa