Osobnosti

Animovaný film nie je underground určený len mladým

Svet animovaného filmu je pre väčšinu z nás veľkou neznámou. Akosi sa domnievame, že tento umelecký žáner je určený výhradne deťom alebo mladým ľuďom milujúcich underground. Takmer bez povšimnutia širokej verejnosti zostal aj júlový festival animovaných filmov Fest Anča, ktorý získal za štyri roky svojej existencie skvelé renomé nielen v Európe ale i po celom svete. Jednou z jeho organizátorov je aj mladá animátorka a ilustrátorka Alica Gurinová (25), ktorá pochádza z Piešťan, no žije a tvorí v Bratislave.

24. 07. 2011 09:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video obsahuje fotogalériu

Líder tanečnej skupiny Heroes – Bobeš chce dobyť svet

PIEŠŤANY - Tanec v štýle break dance pre nich znamená všetko. Je to ich životný štýl, poskytuje im voľnosť, slobodu. Posúva ich bližšie k publiku, ale aj k sebe samému. Zbližuje ich bez dlhých rečí aj poznania cudzích rečí. Sú Piešťanci a tancom si razia cestu do Európy aj do sveta. Na Slovensku sú najlepší a my to o nich možno ani nevieme. Hoci ich vídame točiť sa na hlavách i chrbtoch a skákať saltá pod mušľou i v kine Fontána, ale aj na výchovných koncertoch, vianočných akadémiách, či hudobných festivaloch a večierkoch. HEROES – je názov tanečnej skupiny, ktorú vedie sympatický chalan s dredami na hlave – Bobeš. Je manažér, zakladateľ aj choreograf.

20. 07. 2011 09:00  |  Galéria / Osobnosti
Na súťaži v Lodne bola Daniela Piscová osemkrát, z toho vyhrala päťkrát.

Daniela Piscová alias Ozefa Omáčkech je najlepšia rozprávačka (1.)

Na tohtoročnom rozprávačskom Lodne vyhrala hlavnú cenu ľudová rozprávačka Daniela Piscová, alias Ozefa Omáčkech z Krakovian. Je to úspech, na aký sa nezabúda, pretože porotcovia spomedzi dvadsiatich piatich súťažiacich z celého Slovenska vybrali Ozefu. Vyhrala nielen preto, že jej „huba išla rýchlejšie jak košická strela", ale za rýchlosťou nezaostával ani zaujímavý obsah a podanie súťažného príspevku.

17. 07. 2011 10:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
BARMA: Pre dotieravé komáre je možné meditovať len pod moskytiérou.

Cestu po Ázii premysleli počas nudného skúškového obdobia (2.)

Doktorand Geografického ústavu SAV v Bratislave Dušan Šebo si do Piešťan našiel druhýkrát cestu, aby hovoril o zaujímavostiach exotických krajín a špecifík rôznych náboženstiev. V Piešťanskom informačnom centre hovoril o o stretnutí so sikhizmom, hinduizmom a teravádovým budhizmom na potulkách Indiou, Barmou a Srí Lankou. Predtým prítomným zvedavcom však rozpovedal, ako sa vôbec dostal do Indie a prečo sa na prvú polovicu cesty rozhodol využiť ako dopravný prostriedok bicykel. Dnes vám prinášame druhú polovicu rozhovoru.

17. 07. 2011 09:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Kupčo dostal za parenicu kvalitné talianske víno

PIEŠŤANY - Správne vidíme len srdcom, to ostatné je očiam neviditeľné. Týmto Exupéryho mottom sa riadi nielen pri svojej tvorbe, ale aj je v obyčajnom dennom živote piešťanský fotograf Yaro Kupčo. Iba pred pár dňami sa vrátil z Parmy, kde na predmestí v Castelo Sanvitale otváral so svojim talianskymi priateľmi výstavu fotografií. Ďalšia sa nachádza v Tatranskej Lomnici a aby ani Piešťanci neprišli skrátka, tretia letná Kupčova prezentácia bude v auguste v Galérii Fontána.

15. 07. 2011 13:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
TURECKO: Na niektorých miestach je veľmi zima a sucho, ale natrafiť sa dá aj na ryžové polia.

Cestu po Ázii premysleli počas nudného skúškového obdobia (1.)

Doktorand Geografického ústavu SAV v Bratislave Dušan Šebo si do Piešťan našiel druhýkrát cestu, aby hovoril o zaujímavostiach exotických krajín a špecifík rôznych náboženstiev. V Piešťanskom informačnom centre hovoril o o stretnutí so sikhizmom, hinduizmom a teravádovým budhizmom na potulkách Indiou, Barmou a Srí Lankou. Predtým prítomným zvedavcom však rozpovedal, ako sa vôbec dostal do Indie a prečo sa na prvú polovicu cesty rozhodol využiť ako dopravný prostriedok bicykel.

10. 07. 2011 09:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
Piešťanci mali možnosť vidieť príbeh o legendárnej Alžbete Báthoryovej - nemilovanej žene, ktorá nenašla šťastie ani po boku manžela ani milenca. (Foto: Igor Paulech)

Herecká kariéra Jána Galloviča začala v Piešťanoch

PIEŠŤANY - Piešťanci mali možnosť na divadelných doskách vidieť príbeh o skľúčenej, nemilovanej žene, ktorá nenašla šťastie ani po boku manžela a ani pri milencovi. Legendami opradenú Báthoryčku predstavila v Dome umenia dvojica autorov Henrich Leško a Jana Kákošová ako ženu vo svete neprajných mužov. V hlavných úlohách u nás vystúpili Karin Olasová ako Alžbeta Báthoryová a Ján Gallovič ako palatín Juraj Thurzo.

06. 07. 2011 14:00  |  Galéria / Osobnosti

Keď sa minulosť prelína s prítomnosťou

PIEŠŤANY - Hoci by si mnohí povzdychli, že mladých dnes nezaujíma nič iné ako nekontrolovateľná zábava, nie je tomu tak. Niektorí sa venujú športu, iní umeniu, ďalší sa zas zaujímajú o históriu. Tých posledných združuje Kompánia trnavských žoldnierov, ktorá vznikla v roku 2004. Jej členovia odetí v dobovom šate prezentujú záujemcom každodenný život stredovekého človeka - či už bojovými scénami, stredovekými remeslami alebo vtedajšou kuchyňou. Jej vedúcim je Bystrík Holeček (25), ktorý nám bližšie predstavil túto skupinu.

05. 07. 2011 11:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video obsahuje video
Mladé talenty sa v sobotu 18. júna predviedli v Hudobnom pavilóne. (Foto: M. Dusík)

Superstarista Lukáš Ondruš oslávil narodeniny „pod mušľou"

PIEŠŤANY - V sobotu 18. júna si Piešťanci užili návrat „strateného syna". Tohtoročný superstarista Lukáš Ondruš, ktorý žije už niekoľko rokov v Prahe, si narodeninový koncert naplánoval vo svojom rodnom meste. Lukášovi odovzdala na pódiu tortu riaditeľka mestského kultúrneho strediska Marta Jurčová. Druhú - s motívom súťaže a jeho fotkou - mu po skončení koncertu odovzdala jeho mama Diana Ondrušová.

26. 06. 2011 12:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Doda Šošoku pozdraví aj Kenny Garret z USA

PIEŠŤANY - Ak by bol svetoobčan a zakladateľ džezovej tradície v Piešťanoch - Dodo Šošoka na žive, určite by si rád zadžemoval s Anitou Soul, či Robertom Glasperom, Kenny Garretom, Tomášom Gajlikom, alebo jeho obľúbeným Seredským Dixielandom. Pozrite sa, koho si z neba zavolal na tretí ročník festivalu plného džezu a dobrej muzičky, ktorý nesie jeho meno...

29. 05. 2011 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Články 61 - 70 z 170
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa