GEFCO

Osobnosti

Bronzová dvojica z paralympiády Mitošinka - Janovjak (vpravo). Foto: R. Benický

Janovjak: Vždy som veľmi chcel a vždy som jazdil nadoraz

Muž menšieho vzrastu, útlejšia postava, pohľad tak trochu uhorený do neznáma. Vcelku nenápadný, no o to srdečnejší. Niet na ňom ani len stopa hviezdnych manierov, pritom na nedávnych tohoročných paralympijských hrách v Londýne spolu so svojim navádzačom získal pre Slovensko cennú bronzovú medailu.

03. 10. 2012 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Tím slovenských dobrovoľníkov s tamojším kňazom.

Ukrajinské deti chytilo za srdce Človeče, nezlob se a pexeso

PIEŠŤANY - Marián Adamčík je mladý muž, ktorý ešte pred dvomi rokmi dral školské lavice Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, kde bol dokonca predsedom školskej rady. Časť týchto prázdnin sa rozhodol stráviť nie tradičnou letnou študentskou aktivitou. Stal sa dobrovoľníkom na Zakarpatskej Ukrajine.

28. 08. 2012 11:16  |  Galéria / Osobnosti
Fotografie V. Otepkovej sa hrajú so snovou realitou.

Fotka je môj vnútorný svet, do ktorého púšťam ľudí

PIEŠŤANY - Mladá fotografka z Vrbového Veronika Otepková sa snaží vo svojej tvorbe ukazovať vlastný vnútorný svet. Ten vytvára pomocou počítačových úprav. Plánuje sa od digitálu opäť vrátiť k tmavej komore a klasickej fotografii. Piešťanskému týždňu prezradila zopár detailov z jej fotokuchyne.

25. 08. 2012 09:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
Stanislav Šurin odohrá úvodný koncert festivalu sv. Cyrila a Metoda.

Organové dni v Piešťanoch oslávia magický trinásty ročník

PIEŠŤANY - Trnavské organové dni sa stali základom myšlienky založenia podobnej tradície aj v Piešťanoch. Tento rok sa organ v Kostole sv. Cyrila a Metoda, ale aj v Dome umenia rozozvučí už trinástykrát. V úvodnom koncerte, ktorý zaznie v chrámovom prostredí, sa predstaví organizátor festivalu – hudobník Stanislav Šurin. Ani tento rok však nebude chýbať hudba v podaní amerického organistu Davida di Fiore.

02. 08. 2012 07:00  |  Galéria / Osobnosti
Denisa Prošková hovorila o svojej knihe plnej trefných fejtónov.

Trefné české fejtóny zazneli i v Piešťanoch

PIEŠŤANY – Návštevníci a obyvatelia mesta mali možnosť stretnúť sa a vypočuť si rozprávanie českej spisovateľky a novinárky Denisy Proškovej. Letné literárne posedenie bolo na tému jej knihy, ktorú pomenovala podľa svojej obľúbenej vety – Neberte si to osobně.

26. 07. 2012 12:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video
Napriek tomu, že Richard Sulík a Ivan Mikloš stoja na pravej strane politického spektra, v otázke eurovalu sa nezhodnú.

Na Vrbovských vetroch Sulík s Miklošom rozfúkali eurozónu

VRBOVÉ - Vrbovské vetry vo štvrtok 12. júla pokračovali pomerne búrlivou debatou medzi politikmi Ivanom Miklošom a Richardom Sulíkom. Hoci obaja stoja na pravej strane politického spektra, ohľadne ďalšieho fungovania Slovenska v eurozóne, postojoch k eurovalu či zotrvania Grécka v EU, našli len málo spoločných styčných bodov. Debatu moderoval Štefan Hríb a vy si úryvky z nej môžete pozrieť na našom videu.

13. 07. 2012 11:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video obsahuje fotogalériu
Filip Hološko si zahral za piešťanský výber v zápase proti Colorado Tigers v Trebaticiach. (ms)

Hološko zavítal v lete aj do Piešťan

PIEŠŤANY - Našu redakciu navštívil slovenský futbalový reprezentant - Filip Hološko. Počas svojej letnej dovolenky sa zastavil aj vo svojom rodnom meste - Piešťany.

09. 07. 2012 13:15  |  Šport / Futbal obsahuje video
Filip Hološko si zahral za piešťanský výber v zápase proti Colorado Tigers v Trebaticiach. (ms)

Hološko zavítal v lete aj do Piešťan

PIEŠŤANY - Našu redakciu navštívil slovenský futbalový reprezentant - Filip Hološko. Počas svojej letnej dovolenky sa zastavil aj vo svojom rodnom meste - Piešťany.

09. 07. 2012 13:15  |  Kam za športom / Futbal obsahuje video
Ilustr. foto

Rozhovor so strieborným hokejistom Michelom Miklíkom...

Do našej redakcie zavítal hokejista a piešťanský rodák Michel Miklík. Má za sebou pestrú hokejovú kariéru, keď v roku 2001 začínal v extraligovom Liptovskom Mikuláši, neskôr pôsobil v kluboch MsHK Žilina, Dukla Trenčín a posledné pôsobil v HC Košiciach, s ktorými získal dva tituly majstra Slovenska.

11. 06. 2012 08:00  |  Šport / Hokej obsahuje video
Šperkárka Silvia Korvínová vystaví svoju tvorbu už v stredu vo Fontáne. (vd)

Kým sa rozhodne pre šperk, najskôr si ho vynosí v srdci

PIEŠŤANY - Hovorí sa, čo je nám súdené, nás neminie. Dobré sudičky uložili do kolísky Piešťanky Silvie Korvínovej kúsok strieborného drôtu, malachit a šperkárske kliešte. Ako rástla, ani si neuvedomovala, že ihlu a niť na vyšívanie, ceruzku na kreslenie a háčkované náramky šťastia ju raz privedú až k darovaným predmetom sudičiek. Hovorí sa ešte čosi – šťastie vraj praje pripraveným! Silvia túto hlášku potvrdila svojím umeleckým rastom. Dospela až do stavu šperkárskeho.

15. 05. 2012 10:30  |  Galéria / Osobnosti
Články 31 - 40 z 169
GARGO
Regal Burger

Anketa