Osobnosti

„Nie som proti štrajkovej pohotovosti. Ak sú ľudia nespokojní, mali by mať právo vyjadriť svoj názor,“ tvrdí Miloš Tamajka.

Piešťanom chýbajú firmy, zamestnávajúce odborne vzdelaných ľudí

Riaditeľ úradu práce Miloš Tamajka: „Sme na chvoste celej štátnej správy, už niet z čoho škrtať.“ Tamajka je staronovým riaditeľom piešťanského úradu práce. Prvýkrát sa funkcie ujal v roku 2008 a o dva roky neskôr ho odvolala vláda Ivety Radičovej. Nová vláda Roberta Fica plošne vymenila riaditeľov úradov a M. Tamajka v máji tohto roku opäť zasadol na riaditeľskú stoličku.

24. 10. 2012 14:48  |  Piešťany / Aktuálne
Bronzová dvojica z paralympiády Mitošinka - Janovjak (vpravo). Foto: R. Benický

Janovjak: Vždy som veľmi chcel a vždy som jazdil nadoraz

Muž menšieho vzrastu, útlejšia postava, pohľad tak trochu uhorený do neznáma. Vcelku nenápadný, no o to srdečnejší. Niet na ňom ani len stopa hviezdnych manierov, pritom na nedávnych tohoročných paralympijských hrách v Londýne spolu so svojim navádzačom získal pre Slovensko cennú bronzovú medailu.

03. 10. 2012 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Tím slovenských dobrovoľníkov s tamojším kňazom.

Ukrajinské deti chytilo za srdce Človeče, nezlob se a pexeso

PIEŠŤANY - Marián Adamčík je mladý muž, ktorý ešte pred dvomi rokmi dral školské lavice Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, kde bol dokonca predsedom školskej rady. Časť týchto prázdnin sa rozhodol stráviť nie tradičnou letnou študentskou aktivitou. Stal sa dobrovoľníkom na Zakarpatskej Ukrajine.

28. 08. 2012 11:16  |  Galéria / Osobnosti
Fotografie V. Otepkovej sa hrajú so snovou realitou.

Fotka je môj vnútorný svet, do ktorého púšťam ľudí

PIEŠŤANY - Mladá fotografka z Vrbového Veronika Otepková sa snaží vo svojej tvorbe ukazovať vlastný vnútorný svet. Ten vytvára pomocou počítačových úprav. Plánuje sa od digitálu opäť vrátiť k tmavej komore a klasickej fotografii. Piešťanskému týždňu prezradila zopár detailov z jej fotokuchyne.

25. 08. 2012 09:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
Stanislav Šurin odohrá úvodný koncert festivalu sv. Cyrila a Metoda.

Organové dni v Piešťanoch oslávia magický trinásty ročník

PIEŠŤANY - Trnavské organové dni sa stali základom myšlienky založenia podobnej tradície aj v Piešťanoch. Tento rok sa organ v Kostole sv. Cyrila a Metoda, ale aj v Dome umenia rozozvučí už trinástykrát. V úvodnom koncerte, ktorý zaznie v chrámovom prostredí, sa predstaví organizátor festivalu – hudobník Stanislav Šurin. Ani tento rok však nebude chýbať hudba v podaní amerického organistu Davida di Fiore.

02. 08. 2012 07:00  |  Galéria / Osobnosti
Denisa Prošková hovorila o svojej knihe plnej trefných fejtónov.

Trefné české fejtóny zazneli i v Piešťanoch

PIEŠŤANY – Návštevníci a obyvatelia mesta mali možnosť stretnúť sa a vypočuť si rozprávanie českej spisovateľky a novinárky Denisy Proškovej. Letné literárne posedenie bolo na tému jej knihy, ktorú pomenovala podľa svojej obľúbenej vety – Neberte si to osobně.

26. 07. 2012 12:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video
Napriek tomu, že Richard Sulík a Ivan Mikloš stoja na pravej strane politického spektra, v otázke eurovalu sa nezhodnú.

Na Vrbovských vetroch Sulík s Miklošom rozfúkali eurozónu

VRBOVÉ - Vrbovské vetry vo štvrtok 12. júla pokračovali pomerne búrlivou debatou medzi politikmi Ivanom Miklošom a Richardom Sulíkom. Hoci obaja stoja na pravej strane politického spektra, ohľadne ďalšieho fungovania Slovenska v eurozóne, postojoch k eurovalu či zotrvania Grécka v EU, našli len málo spoločných styčných bodov. Debatu moderoval Štefan Hríb a vy si úryvky z nej môžete pozrieť na našom videu.

13. 07. 2012 11:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video obsahuje fotogalériu
Filip Hološko si zahral za piešťanský výber v zápase proti Colorado Tigers v Trebaticiach. (ms)

Hološko zavítal v lete aj do Piešťan

PIEŠŤANY - Našu redakciu navštívil slovenský futbalový reprezentant - Filip Hološko. Počas svojej letnej dovolenky sa zastavil aj vo svojom rodnom meste - Piešťany.

09. 07. 2012 13:15  |  Šport / Futbal obsahuje video
Filip Hološko si zahral za piešťanský výber v zápase proti Colorado Tigers v Trebaticiach. (ms)

Hološko zavítal v lete aj do Piešťan

PIEŠŤANY - Našu redakciu navštívil slovenský futbalový reprezentant - Filip Hološko. Počas svojej letnej dovolenky sa zastavil aj vo svojom rodnom meste - Piešťany.

09. 07. 2012 13:15  |  Kam za športom / Futbal obsahuje video
Ilustr. foto

Rozhovor so strieborným hokejistom Michelom Miklíkom...

Do našej redakcie zavítal hokejista a piešťanský rodák Michel Miklík. Má za sebou pestrú hokejovú kariéru, keď v roku 2001 začínal v extraligovom Liptovskom Mikuláši, neskôr pôsobil v kluboch MsHK Žilina, Dukla Trenčín a posledné pôsobil v HC Košiciach, s ktorými získal dva tituly majstra Slovenska.

11. 06. 2012 08:00  |  Šport / Hokej obsahuje video
Články 31 - 40 z 170
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa