Cestovanie

Na Branči je zakliata čierna pani

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme na hrad Branč.

20. 08. 2011 08:30  |  Galéria / Cestovanie

Na Smolenickom zámku zvonili aj búrke

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme do Smoleníc.

13. 08. 2011 08:00  |  Galéria / Cestovanie

Zázračná kôlňa Jozefa Bajzíka z Hrádku. Je plná muzeálnych kúskov

PIEŠŤANY/HRÁDOK - Jozef Bajzík býva v Hrádku a usmievať sa začne len čo otvorí obrovské drevené dvere na veľkej kôlni. Sú v nej ukryté poklady našich starých materí a otcov. Nájdete tu liatinové mlynčeky, mažiare, prútený kočiar, motovidlá, kolovrátky, brúsky, olejové lampy, dláta, kolísku, hojdacie kreslo, starú brankársku hokejku, drevené lyže, čo sa pripínali o topánky, korčule kvintáky aj kanady. V šere šopky tu stoja opreté sekery, chomút, korytá, džbánky, fľaštičky, kosy, hrable, ale aj zdobená ručne tepaná nábojnica z druhej svetovej vojny, či handerné fešandy. Jedna má piešťanský, druhá modrovský kroj. Tá druhá stojí pri panákovi vo vojenskej uniforme, ktorý má na hlave fičúrsku hasičskú prilbu. Je tu truhlica z roku 1906 a v krásnej vyrezávanej skrini nájdete tisíc drobností od šáločiek cez štamperlíky až po klystír.

07. 08. 2011 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Masívne múry Korlátskej zrúcaniny.

Hradného pána palicoval Jánošík

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých lokalít. Pripomeňme si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno asi netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme na kráľovský hrad Korlátka nad obcou Cerová.

06. 08. 2011 10:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje fotogalériu

Nádvorie Čachtického hradu čaká na kosu

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tentoraz sa vyberieme na Čachtický hrad.

30. 07. 2011 09:00  |  Galéria / Cestovanie

V Sobotišti navštívte hvezdáreň aj kaštieľ

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tentoraz sa vyberieme do Sobotišta.

09. 07. 2011 08:00  |  Galéria / Cestovanie

Z Marhátu vidno päť hradov

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme na vrch Marhát.

29. 05. 2011 09:00  |  Galéria / Cestovanie

Z katovho domu išli na popravu

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme do Trenčína.

07. 05. 2011 06:00  |  Galéria / Cestovanie

Pálffy postavil budmerický kaštieľ pre šľachtičnú, ktorá si vzala iného

PIEŠŤANY - Budmerice ležia medzi Modrou a Trnavou v doline potoka Gidra. Obec v súčasnosti reprezentuje kaštieľ obklopený rozľahlým anglickým parkom. V minulosti spadali Budmerice pod hradné panstvo Červený Kameň, obyvatelia pestovali vínnu révu, živili sa hrnčiarstvom, mlynárstvom a chovom rýb. Podľa oficiálnej stránky obce sú niektoré rybníky vystavané v 16. storočí zachované dodnes.

30. 04. 2011 06:00  |  Galéria / Cestovanie

Do stavby Červeného Kameňa zasiahli víly

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týž- deň sa vydáme na hrad Červený Kameň.

16. 04. 2011 06:00  |  Galéria / Cestovanie
Články 61 - 70 z 112
GARGO
Regal Burger

Anketa