Cestovanie

Vstúpte do Balneologického múzea

PIEŠŤANY - V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme do piešťanského Balneologického múzea.

08. 01. 2011 06:00  |  Galéria / Cestovanie

V Nižnej je rodinná hrobka Onoryovcov

NIŽNÁ - V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme do obce Nižná.

25. 12. 2010 06:00  |  Galéria / Cestovanie

Myjava - mesto národovcov

PIEŠŤANY - V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme na Myjavu.

18. 12. 2010 06:00  |  Galéria / Cestovanie

Za hrachovú kašu dostal dedinu

HRACHOVIŠTE - Veľký Plešivec je dominantou okolia, najmä dediniek Hrachovište, Podolie, Čachtice a Častkovce. Výstup je možný z niekoľkých miest – po žltej značke z obce Hrachovište, odkiaľ to na Plešivec trvá asi 40 minút. Po modrej značke sa na Plešivec dostanete z Čachtického hradu.

11. 12. 2010 06:00  |  Galéria / Cestovanie

Bzince pod Javorinou preslávila Ľudmila

PIEŠŤANY - V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme do obce Bzince pod Javorinou.

04. 12. 2010 08:01  |  Galéria / Cestovanie

Čermany dýchajú i nemeckou históriou

PIEŠŤANY - V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme do obce Čermany.

27. 11. 2010 06:00  |  Galéria / Cestovanie

Anička Jurkovičová - prvá slovenská herečka

PIEŠŤANY - Myšlienka slovenského národného povedomia mala svoje pevné miesto v živote Aničky Jurkovičovej. Bola dcérou národného buditeľa Samuela Jurkoviča, ktorý v Novom Meste nad Váhom pôsobil ako notár a učiteľ. Neskôr sa stala manželkou J. M. Hurbana a matkou S. H. Vajanského. Jej rodný dom stojí v Novom Meste n. V.

20. 11. 2010 07:00  |  Galéria / Cestovanie

V bojnianskom hradisku sídlili kniežatá

BOJNÁ - V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme do Bojnej.

13. 11. 2010 09:32  |  Galéria / Cestovanie

O barónoch Stummerovcoch

VEĽKÉ RIPŇANY- Neďaleko Veľkých Ripnian leží ďalšia lokalita bohatá na archeologické nálezy a dejiny osídlenia Horných Obdokoviec a Obsoloviec siahajú do praveku. Oficiálna stránka obce prináša prehľad osídlenia a archeologických nálezov tejto oblasti, pričom nezabúda na nálezisko strieborných a zlatých mincí.

06. 11. 2010 09:01  |  Galéria / Cestovanie

Duranov mlyn neprežil

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme do obce Moravany nad Váhom.

30. 10. 2010 09:13  |  Galéria / Cestovanie
Články 61 - 70 z 91
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa