Cestovanie

Na bezpečnosť slovenských turistov v letoviskách dohliadajú aj naši policajti. (gak)

Na čo treba dávať v Chorvátsku pozor

Aj počas tohto leta budú pri „slovenskom“ mori v Chorvátsku na našich dovolenkárov dávať pozor slovenskí policajti. Sústredení budú v najnavštevovanejších lokalitách, konkrétne v Splitskodalmatínskej a Primorskogoranskej oblasti. Po dohode môžu byť však vyslaní na výkon služby aj do iných oblastí podľa vývoja aktuálnej situácie v dovolenkových destináciách.

22. 07. 2017 08:00  |  Galéria / Cestovanie
(Zľava) Miroslav Beňovič, Jozef Šiška, Daniel Gábriš, Lukáš Ondrášik a Ingrid Kučmíková. (L.O., D.G., J.Š., M.B., I.K.)

Na motorkách po tajomnej krajine kráľa upírov

Strednú oblasť Rumunska v minulosti známu ako Sedmohradsko celosvetovo preslávil román Brama Stokera - Dracula. V súčasnosti je táto časť balkánskej krajiny veľmi známa aj vďaka jednej z najkrajších ciest sveta, ktorá vedie popod bájny Drakulov hrad. Jej čaro objavili i tvorcovia britskej motoristickej relácie Top Gear. A práve sem si to v júni namierila na svoj motovýlet i partia motorkárov z Veľkého Orvišťa a Očkova.

15. 07. 2017 13:09  |  Galéria / Cestovanie
Piešťanský fotograf Yaro Kupčo si vyskúšal ryžovanie zlata. (archív autora)

Putovanie Aljaškou a Yukonom alebo Ako som na Klondike ryžoval zlato

V piešťanskom Kursalone sa v piatok 12. mája konala premiéra výstavy piešťanského fotografa Yara M. Kupča. Autor jej dal názov Putovanie Aljaškou a Yukonom alebo Ako som ryžoval zlato na Klondike. Po dlhých desiatich rokoch sa Yaro Kupčo opäť vrátil k čiernobielej fotografii a vytvoril unikátnu kolekciu ilustrujúcu jeho zážitky v krajine, o ktorej sníval už ako malý chlapec. Výstavu dopĺňajú zábery z dvoch národných parkov - z Yellowstonu a Grand Tetonu. A ako to už býva zvykom, slávnostnú vernisáž tento fotograf spojil s premietaním farebných fotografií z ciest a potuliek po Aljaške či Yukone. O vlastnom zážitku i prvopočiatkoch ryžovania zlata porozprával aj čitateľom Piešťanského týždňa.

21. 05. 2017 12:00  |  Galéria / Cestovanie
Dvojica na bicykloch zdolala diaľku, o akej sa mnohým ľuďom ani nesníva. (archív Dušana Šeba)

Zo Slovenska do Pakistanu: Na bicykloch zdolali 6000 kilometrov

Predstava šesťtisíckilometrovej jazdy na bicykli je pre väčšinu ľudí nepredstaviteľná, dokonca to platí aj pre obyvateľov Piešťan, milovníkov tohto spôsobu eko-dopravy. Do mesta, v ktorom sa nachádza azda viac bicyklov ako ľudí, konkrétne do Piešťanského informačného centra, prišiel o svojich cestovateľských zážitkoch v stredu 29. marca porozprávať Ján Valkovič. Na štyri mesiace trvajúcu jazdu sa vydal v roku 2009 so svojím kamarátom Dušanom Šebom.

08. 04. 2017 12:00  |  Galéria / Cestovanie
V Japonsku je pôda vzácna, do výšky tam budujú aj stojany na čerpacích staniciach. (Katarína Líšková)

Ak si chce Japonec kúpiť auto, musí mať parkovacie miesto

Japonsko, krajina s vyše šesťtisíc ostrovmi, ktorú ročne zasiahne 1500 zemetrasení, je očarujúca, no v mnohom extrémna. Priemernému Slovákovi môžu pripadať bežné súčasti japonského života ako neuveriteľné, ba pochádzajúce zo sci-fi filmu. O zákutiach a realite tohto tisíce kilometrov vzdialeného štátu Piešťancom porozprávala vo štvrtok 2. februára v Piešťanskom informačnom centre sprievodkyňa Katarína Líšková.

11. 02. 2017 15:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje fotogalériu
Pohľad na jazero a okolitú prírodu. Hory sú tu bez humusu, len piesok a skaly. (Vojtech Hank)

Na Bajkale zažil Piešťanec kamennú lavínu aj komfort v divočine

Jeho syn, tiež turista a cestovateľ, už trikrát navštívil národné parky v Amerike. On sa však vybral opačným smerom - na východ. Túlal sa po cestách i necestách cez tundry a rozľahlé stepi Sibíri, kde z prašného vzduchu vyrastajú zlaté hory Altaja. Naposledy si to však namieril k najväčšiemu sladkovodnému jazeru sveta, na Bajkal. Piešťanský fotograf Vojtech Hank.

29. 01. 2017 12:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje fotogalériu
Perla Karibiku poskytuje mnoho čarovných pohľadov. (Katarína Líšková)

Na Kube žijú najvynaliezavejší ľudia na svete

Čarovný ostrov uprostred Karibiku je vysnívanou destináciou mnohých milovníkov cestovania. Kuba fascinuje starými autami, typickými cigarami, ale i jedinečnou mentalitou. O tom, aký je život na tomto ostrove, porozprávala Katarína Líšková v piatok 5. augusta v Piešťanskom informačnom centre.

28. 08. 2016 12:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje fotogalériu
Kolonádový most ponad Váh vždy lákal návštevníkov. (Supa)

Turistov môže do Piešťan priviesť aj kultúrny turizmus

Pred niekoľkými dňami sa v piešťanskej Galérii NaMi konala diskusia o vzťahu medzi kultúrou, cestovným ruchom, architektúrou a verejnými priestormi. Úvodné príspevky zazneli z úst výtvarníčky a galeristky Nade Mikolášikovej a architektky Evy Rohoňovej. Slovo kultúra patrilo medzi najčastejšie používané, zvlášť v spojení s cestovným ruchom, ktorý v našom meste dlhodobo predstavuje najdôležitejší segment ekonomiky. Pojem kultúrny cestovný ruch môže vyvolávať rôzne predstavy. Najmä v súvislosti s tým, čo chápeme pod kultúrou, a v neposlednom rade aj s prejavmi nekultúrneho správania niektorých účastníkov cestovného ruchu. Skutočnosť je však o niečo prozaickejšia. Medzi odborníkmi je kultúrny turizmus zvyčajne vnímaný len ako jedna z foriem poznávacieho cestovného ruchu. Je založený na poznávaní materiálneho a duchovného dedičstva, účasti na kultúrnych udalostiach a vnímaní kreatívnej reality. Kombinácia týchto troch faktorov je špecifická pre každú destináciu a je podstatou jej kultúrnej atraktivity.

31. 07. 2016 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Za mrazivých nocí a teplých dní ožila Veľká pec kvapľami. (Andrej Karlík)

Vo Veľkej peci narástli ľadové cumlíky

Lesné chodníčky z Prašníka, Vrbového či Dolného Lopašova dovedú milovníkov prírody k asi pätnásť metrov dlhej jaskyni Veľká pec. Prírodnú pamiatku minulý týždeň posiali ľadové útvary, pripomínajúce cumlíky či prsia ženy.

04. 02. 2016 14:00  |  Región / Aktuálne
Detskej pozornosti lietadlo Tu-134A nemôže ujsť. (jk/archív aeroklubu)

Lietadlo Tupolev je dominantou leteckého múzea v Slávnici

K letisku v obci Slávnica, ktorá sa nachádza za Trenčínom neďaleko Nemšovej, vodičov nenavigujú žiadne okázalé orientačné tabule. Keď sa vám však podarí vymotať z úzkych dedinských uličiek, otvorí sa vám nečakane vcelku impozantný výhľad na lietadlo, ktoré na svojom trupe hrdo nesie názov Piešťany.

17. 08. 2014 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 41 - 50 z 122
GARGO
Regal Burger

Anketa