Skaličania po zápase nepodali domácim hokejistom ruky!

• 13. januára 2013, 22:07
  • Autor:sita/p.j.

ŠHK 37 Piešťany – HK 36 Skalica 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Skalický brankár Lipovský v 3. min ešte zlikvidoval dve Chylove dorážky, no o minútu neskôr už bol krátky na strelu švihom Henricha Ručkaya. V 10. min Pálffy pekne našiel Jankoviča, no ten nevyzrel na domáceho brankára Tomeka. V 11. min dostal trest v hre Pálffy, ktorý verbálne zosmiešňoval rozhodcu Kubuša. V 16. min bolo 2:0, Filip premenil gólovú príležitosť, ktorú mu pripravilo duo bratov Ručkayovcov. Do streleckej listiny sa mohli zapísať aj Skaličania, no Vyrůbalík pred domácou bránkou strieľal nedôrazne. Prvá časť zápasu priniesla ešte efektný Lipovského zákrok, ktorým skalický brankár zmaril Mišurovu šancu.
Hostia mohli streliť kontaktný gól v 24. min, no Kutálkovu šancu však efektným zákrokom zlikvidoval Tomek. Druhá tretina sa odohrávala prevažne v strednom pásme. V 32. min bolo rušno pred domácim brankárom, no Školiak "neupratal" puk za jeho chrbát. O tri minúty neskôr si do útočného pásma nakorčuľoval Konečný, ale ani ten neprekonal domáceho gólmana.
Tretia tretina mala vyrovnaný priebeh, no ani jedno z mužstiev si nevypracovalo výraznú gólovú šancu. Hostia sa desať sekúnd pred koncom zápasu odhodlali k hre bez brankára, no ani to im nepomohlo k streleniu aspoň kontaktného gólu. Skaličania po zápase nepodali domácim hokejistom ruky.
((myvideo:1))
Góly: 2. H. Ručkay (Drgoň, J. Ručkay), 16. Mertel (R. Filip, J. Ručkay)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Miroslav Lažo 5+DKZ za sekunutie, Žigmund Pálffy (obaja Skalica) 10+DKZ+trest v hre za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Brath, P. Tvrdoň, 2455 divákov

Piešťany: T. Tomek – V. Urban, Drgoň, R. Filip, Škadra, Bučka, A. Kolník, Cuník, Brňák – Šišovský, V. Nemec, T. Melichárek – J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay – S. Saliji, Mertel, Stupka – Chylo, Peško, Haring
Skalica: M. Lipovský – Vyrůbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Bobček, Barák, Gula, M. Srnec – Pálffy, R. Školiak, Šátek – Martin Sloboda, Lažo, Stieler – Holovič, Kutálek, R. Konečný – J. Jurík, Klejna