Utopil sa vo Váhu, nevedel plávať a popíjal

Po týždni, čo sa v rieke Váh utopil mladý rybár, ktorého telo rieka o pár dní vyplavila, nebezpečná voda vzala život asi päťdesiatročnému mužovi, ktorý vraj nevedel plávať, no odvahu vstúpiť do vody na piešťanskom Lide mu zrejme dodal alkohol.

Dobrovoľní hasiči z Moravian nad Váhom spolu s piešťanskými hasičmi prehľadávali rieku aj brehy, hľadali utopeného muža. (Autor: FB DHZ Moravany nad Váhom)

Zmiznutie ohlásili jeho parťáci, žiaľ, už neskoro. A tak nielen piešťanskí hasiči, ale aj členovia DHZO Moravany nad Váhom vyrážali v sobotu 29. júna už len k vyhľadávaniu utopeného. Pátranie člnom i štvorkolkou bolo počas sobotnej noci neúspešné. Hasiči hľadali v úseku od Lida po Sĺňavu a na Lodenici po oboch brehoch. Aj na druhý deň vyrazili k Lodenici, od deviatej až do trinástej hodiny však muža nenašli. Jeho telo objavili až o pol štvrtej popoludní v nedeľu 30. júna pod Krajinským mostom.

Ak sa vydáte za radovánkami k vode, najmä tej, ktorú nepoznáte, zbytočne neriskujte a nepite alkohol. Buďte zodpovední k svojmu životu i k životom tých, ktorým nalievate.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana