Dobrovoľníci z technickej školy upratali centrum

V posledné júnové dni, keď už známky sú uzatvorené, študenti i učitelia Strednej odbornej školy technickej v Piešťanoch využili zmysluplne na rôzne aktivity. Jednou z nich bola brigáda v centre mesta. Dobrovoľníci sa chopili lopát či zmetákov, aby ho pracovníkom verejnej zelene zo Služieb mesta Piešťany pomohli upratať.

(Autor: SOŠT Piešťany)

„Žiaci prvých a druhých ročníkov pomáhali upratovať centrum na Námestí slobody, Winterovej ulici a v okolí Hudobného pavilónu v mestskom parku,“ informovala nás zástupkyňa školy Daniela Kulíková. Pod dohľadom pedagógov sa chopili metiel a iných nástrojov, aby si nielen kúpeľní hostia a návštevníci Piešťan, ale aj domáci obyvatelia naplno užili letnú sezónu v peknom prostredí bez náletovej zelene rastúcej pomedzi dlažbu či opadaných suchých kvetov lipy a iných kvetov stromov.

Podľa Kulíkovej dobrovoľníci boli naozaj usilovní a nijako špeciálne ich nebolo potrebné naháňať do roboty: „Aktívnou a zodpovednou činnosťou na jednotlivých stanovištiach prispeli k plynulému priebehu celej akcie. Ďakujeme dobrovoľníkom, že svojou prácou skrášlili naše mesto.“

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 21. júla 2024
Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna