Vo Vrbovom odmenili významných darcov krvi

V Kúrii Mórica Beňovského sa v utorok 12. marca zišli členovia i sympatizanti Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža (Ms SČK) vo Vrbovom, aby zhodnotili činnosť spolku v uplynulom roku a odmenili najlepších darcov.

Na výročnej členskej schôdzi vyzdvihli a odmenili tiež bezpríspevkových darcov krvi ocenených Janského plaketami a Kňazovického medailou za rok 2023. (Autor: Pavol Plencner)

Svojich kolegov i priateľov privítala predsedníčka Ms SČK Vrbové, Viera Sabová, ktorá zároveň otvorila výročnú členskú schôdzu: „Vážení hostia, milé dámy a páni, drahí darcovia, členovia i nečlenovia SČK. Deje sa to každý deň okolo nás – havárie, povodne, zemetrasenia, ozbrojené konflikty mimoriadne veľkých dopadov, ľudia hladní, smädní, bez domova, bez práce, bez najbližších a všetci hľadajú pomocnú ruku, oporný bod, kúsok istoty v neistote. Tu sa naskytuje priestor pre pomoc od medzinárodného hnutia dobrovoľníkov z Červeného kríža a Červeného polmesiaca na všetkých úrovniach. Vitajte všetci na Výročnej členskej schôdzi Ms SČK Vrbové za rok 2023.“

Na podujatí si minútou ticha uctili pamiatku tých členov organizácie, ktorí opustili rady Ms SČK Vrbové v minulom roku. O spestrenie a dobrú náladu s postarali žiaci Spojenej školy vo Vrbovom, ktorí si nacvičili vystúpenie pod vedením riaditeľky Silvie Jirků. Nasledovala povinná jazda schôdze v podobe revíznej správy, informácií z výročnej správy spolku za vlaňajší rok, prítomných oboznámili o finančnom hospodárení minulého obdobia a schvaľovanie rozpočtu na ďalší rok.

Vyzdvihli a ocenili tiež bezpríspevkových darcov krvi ocenených Janského plaketami a Kňazovického medailou za rok 2023. Potlesk a slová vďaky si vypočulo dvanásť darcov krvi vrbovskej organizácie:

Medaila MUDr. Kňazovického – 100/80 odberov (muž/žena): Jozef Marcius

Plaketa profesora MUDr. Jana Janského – Diamantová (80/60): Ján Čupka

Plaketa profesora MUDr. Jana Janského – Zlatá (40/30): Jozef Bukovčák, Marián Trtúšek, Tomáš Držík, Ivana Petríčková, Stanislava Jankovičová

Plaketa profesora MUDr. Jana Janského – Strieborná (20/20): Ľubomír Dunajčík, Janka Čimová

Plaketa profesora MUDr. Jana Janského – Bronzová (10/10): Zuzana Macejechová, Veronika Gonová, Silvia Sudorová

Miroslav Halama/vd

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 16. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hlasu. Meniny má Dana, Danica.
  • 16.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V úvode apríla sa na Banke konalo jarné upratovanie obce. Organizovala ho obec od ôsmej hodiny rannej až do obeda,…
  • 15.04.2024, 16:46
  • Spravodajstvo
Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 16. apríla 2024
Meniny má Dana, Danica, zajtra Rudolf