Piešťany: Prvým bábätkom roka 2024 je Júlia Uličná

  • Piešťanský týždeň / Narodili sa / Piešťany / Spravodajstvo
  • 11. januára 2024, 20:45

Vonku sa už na oblohe kotúľalo zubaté, zlaté slnce, keď v pôrodnici Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch mamička Mária Hanšutová priviedla na svet utešenú „bábiku“,  prvú tohtoročnú obyvateľku Piešťan, Júliu Uličnú.


Prvým novorodeniatkom Piešťan je Júlia Uličná, druhá dcéra Márie Hanšutovej a Michala Uličného z Piešťan. Blahoželáme! (Autor: Danka Čelešová)

Dieťatko sa narodilo s mierami 3 180 gramov a 49 centimetrov. Bolo ráno, osem hodín a tridsaťdeväť minút. V kalendári stálo: 10. január 2024. Meniny v ten deň oslavovali všetky Dáše a Dalimilovia. Do ďalšieho roka chýbalo rovných 357 dní. Aké budú pre malú Júliu a jej rodinu? Veríme, že šťastné, zdravé a radostné! Blahoželáme!

Júlia Uličná je druhým dieťatkom Márie Hanšutovej a Michala Uličného z Piešťan. Z príchodu malej sestričky sa doma tešila štvoročná Natália. Rovnakú radosť mali i pôrodníčky Petra Tallová a Cecília Marčišová. Dieťatko vyšetrila pediatrička Denisa Tichá. A kto sa oň v pôrodnici postaral skôr ako jeho mamička? Prvé Piešťanča kúpali, obliekali, česali, zabaľovali do plienočiek novorodenecké sestry Slavomíra Kormanová a Danka Čelešová. Danka nám ho aj odfotila, aby sme sa tešili spolu s celou rodinou a tiež pôrodníckym a novorodeneckým oddelením NAW Piešťany. V duchu dobrých tradícií prvé piešťanské bábätko privíta, mamičku si uctí a Júliu  odmení aj samotné mesto Piešťany na čele s primátorom Petrom Jančovičom. Ešte raz – srdečne blahoželáme!

Viera Dusíková, foto Danka Čelešová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 21. februára 2024
Meniny má Eleonóra, zajtra Etela