Za kyberšikanu skončil vo väzbe

Piešťanská vyšetrovateľka obvinila 57 – ročného muža z okresu Piešťany z prečinov nebezpečného elektronického obťažovanie a ohovárania.

(Autor: am)

Muž mal po dlhšiu dobu posielať hromadné emaily kolegom ženy, ktorí spolu pracovali v rámci štátnej správy. V správach ju vedome a opakovane nazýval podvodníčkou či notorickou klamárkou, dlhodobo ju ponižoval, osočoval a urážal nielen pred jej kolegami v práci, ale aj pred viacerými občanmi mesta Piešťany. Svojim konaním  a neustálym obťažovaním poškodzoval jej dobré meno a zhoršoval tak kvalitu jej života. Obeť šikany začala prípad riešiť s políciou začiatkom septembra. Napriek tomu, že mu polícia vzniesla za tieto skutky obvinenie, s obťažovaním ženy a rozposielaním urážlivých emailov pokračoval ďalej. Vyšetrovateľka preto obvinenie voči mužovi rozšírila a zároveň podala podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Trnavský súd sa s návrhom stotožnil.

 Upozorňujeme, že šikana či ohováranie sú protiprávne nielen v reálnom svete, ale aj v online priestore. Za pomoci moderných technológií sa obťažovanie či šikana presunula aj do virtuálneho priestoru. Pre agresorov je totiž ľahšie ubližovať niekomu, komu sa nemusia pozerať priamo do očí a menej vnímajú tak emócie a zranenie obete. Rovnako menej si uvedomujú závažnosť svojho konania a zodpovednosť zaň. Pripomíname preto, že od 1. júla 2021 pribudol v Trestnom zákone trestný čin Nebezpečné elektronické obťažovanie. Za úmyselné dlhodobé ponižovanie, zastrašovanie, či neoprávnene konanie v mene obete prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, si môžete posedieť vo väzení až na 3 roky.

KRPZ Trnava

0 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila