Seniorom v obci Banka vzdali úctu tancom i spevom

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším pozvala obec Banka vo štvrtok 19. októbra do kultúrneho domu svojich obyvateľov, z ktorých drvivá väčšina prežila život naplnený prácou, starostlivosťou o rodiny, ich blaho i o rozvoj rodnej dediny a krajiny, aby si ich uctila a tiež pobavila. Nechýbal kultúrny program, ľudové tance a spevy súboru Inovec, ba aj tanečná zábava.

(Autor: FB Obec Banka informuje)

„Štvrtkový podvečer patril našim seniorom, bol symbolický, veď aj október, symbol jesene, je mesiacom, keď príroda naberá na svojej kráse plnosťou rozmanitých farieb. Je ako dôchodkový vek – jeseň života, životné obdobie, ktoré so sebou prináša dozrievanie múdrosti, skúsenosti, ale aj radosti a bolesti. Nie nadarmo práve október je mesiacom úcty k starším. S radosťou sme im prichystali príjemné posedenie v kruhu priateľov, susedov a známych,“ uviedla starostka obce Tatiana Julinyová.

O tom, že akcia bola vydarená a seniori sa cítili dobre, svedčia aj fotografie, ktoré obec zverejnila na svojom facebookovom profile. Za oknami už bola noc a hudba z reproduktorov vyhrávala do skoku. Ľudia sa bavili a svoj sviatok oslávili v príjemnej a radostnej atmosfére.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. decembra 2023
Meniny má Barbora, zajtra Oto