Do škatule od topánok nezabudnite zabaliť aj kus srdca

Celoslovenská výzva Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok píše tento rok svoje piate pokračovanie. Zber sa začína v stredu 23. novembra, pričom naplnené škatule môžete odovzdávať aj v Piešťanoch, vo Vrbovom či vo Veľkých Kostoľanoch.

Do škatuľky nezabudnite pribaliť čosi, čo seniorov zahreje na duši. (Autor: Senior Modrová)

Projekt Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? sa za posledné roky stal milou tradíciou. Prežil napriek covidovým obdobiam a protipandemickým opatreniam, lebo jeho hlavný cieľ je šľachetný. Ľudia túžia počas najkrajších sviatkov v roku urobiť dobrý skutok a potešiť na Vianoce seniorov žijúcich v domovoch dôchodcov. Väčšina z nich totiž nemá príbuzných, prípadne sa s nimi nestretáva. Škatuľa plná prekvapení je preto ich jediným vianočným darom.

Zapojiť sa opäť môže ktokoľvek – stačí nájsť škatuľu od topánok štandardného rozmeru (nie z detských topánok, ani veľkých dámskych čižiem), obaliť ju baliacim papierom (hornú a spodnú časť samostatne, aby sa dala otvárať), nakúpiť niekoľko užitočných vecí, vložiť ich do škatule a zaniesť na zberné miesto. Organizátori sa už postarajú o to, aby škatule pred najkrajšími sviatkami v roku potešili čo najviac seniorov.

Škatuľa by mala obsahovať z každého rožku trošku, takže ju naplňte niečím voňavým (sprchovací gél, šampón, sprej, tekuté mydlo, vlhčené obrúsky, krém na ruky alebo nohy…), niečím sladkým (bonboniéra, čokoláda, cukríky, keksíky…), niečím slaným (chrumky, krekry…), niečím teplým (čaj, káva), niečím na zábavu (krížovky, časopis, kniha), niečím zo srdca (pohľadnica, kresba dieťaťa, hrnček, pohár, náramok, drobnosť, čo poteší) a niečím mäkkým (rukavice, ponožky).

Nevkladajte použité veci ako sprchové gély, otvorené či trvanlivé potraviny, potraviny vyžadujúce tepelnú úpravu, špecifické oblečenie ako tričká (ťažko trafiť veľkosť), viditeľne nosené oblečenie, lieky, alkohol, čistiace prostriedky, vitamínové doplnky, nebezpečné predmety, peniaze. Škatule neobaľujte vcelku a nedávajte na ne mašle, aby sa dali ukladať na seba.

Kontaktnými osobami pre PiešťanyĽudmila Kušniráková, Eva Jakabová a Alena Boorová.

Ľudmilu Kušnirákovú môžete pre bližšie informácie kontaktovať e-mailom kusnirakova.ludmila@gmail.com, prípadne na tel. 0918/970 908. Zberným miestom je cestovná agentúra Mar Travel na Námestí slobody (po – pi 9.00 – 18.00 h).

Alenu Boorovú zastihnete prostredníctvom e-mailu alenaboorova1412@gmail.com, prípadne na čísle 0904/653 288. Zbernými miestami sú Záhradné centrum Charvát na Ulici A. Hlinku (po – pi 8.00 – 15.00, so 8.00 – 12.00 h) a novinový stánok na autobusovej stanici (po – pi 6.00 – 15.00, so 8.00 – 12.00 h). Táto kontaktná osoba je určená aj pre Vrbové, avšak v mestečku pod šikmou vežou môžete škatuľu odovzdať i v Kvetinárstve Floral Rainbow na Ulici M. A. Beňovského (po – pi 8.00 – 16.00, so 8.00 – 12.00 h).

Evu Jakabovú môžete kontaktovať prostredníctvom e-mailu jakabova.eja@gmail.com, prípadne na tel. 0908/570 345.

Hromadný zber bude prebiehať 27. novembra a 5. decembra na parkovisku Národného ústavu reumatických chorôb v Piešťanoch od 18. do 20. hodiny.

Kontaktnou osobou pre obec Veľké Kostoľany je Dana Halašková – e-mail halaskova.dana@gmail.com, tel. 0907/280 142. 

20 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. decembra 2023
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora