O prvý adventný koncert v Dome umenia sa postará Lúčnica

V piešťanskom Dome umenia sa koncom novembra začne predvianočné obdobie. Odštartuje ho spevácky zbor a orchester Umeleckého zboru Lúčnica. Prvý adventný koncert umelci odohrajú v stredu 30. novembra o 19.00 h vo veľkej sále.

Prvý adventný koncert v Dome umenia sa uskutoční v stredu 30. novembra o 19.00 h. (Autor: am)

Štvortýždňové obdobie adventu je pre veriacich najmä časom duchovnej prípravy a pokánia pred slávením Vianoc. Je to obdobie tichého zamyslenia i radostného očakávania, ktoré je umocnené hudbou. Tá nás obklopuje a povznáša, preto aj spevácky zbor a orchester Umeleckého súboru Lúčnica pripravili Adventný koncert, na ktorom uvedú sakrálne i svetské diela, ktoré duchovne oblažia poslucháča.

V dielach svetových aj domácich autorov diváci nájdu zbožnosť, oslavnosť, pokoru i radosť. Zaznejú a cappella zborové sakrálne skladby, no hráči sa predstavia aj na netypických hudobných nástrojoch – na cimbale, fujare a panovej flaute, rozozvučia sa husle a zaspievajú mladí ľudia obdarení láskou k spevu. V programe odznejú diela svetových a domácich autorov s tematikou adventu a Vianoc. Sólovo sa predstaví sopranistka Zuzana Weiserová a organista Marek Janko. Umeleckým vedúcim súboru je Martin Sleziak, spevákov diriguje Elena Matušová. Program bude trvať jednu hodinu. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal alebo v pokladni Domu umenia za 12 eur. Rezervovať sa dajú prostredníctvom webu navstevnik.sk.

75 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. decembra 2023
Meniny má Barbora, zajtra Oto