Elektrárňa Piešťany: Súťaž ku Dňu Zeme i nová medná krava E-tela

Elektrárňa Piešťany si pri príležitosti Dňa Zeme pripravila pre detských ale aj dospelých hráčov interaktívnu vzdelávaciu hru, ktorá funguje na princípe spoločenských stolových hier.

Pátranie po zelenej planéte zavedie hráčov na webové stránky slovenských inštitúcii a firiem, ktoré sa zaoberajú ochranou životného prostredia, alebo používajú ekologické postupy. Hráči riešia súťažné úlohy a získavajú indície na vylúštenie hlavnej tajničky. V duchu ochrany našej planéty môžu celú hru absolvovať elektronicky pomocou aktívnej hracej karty. Môžu si ju však aj vytlačiť a s hracou kockou a figúrkami použiť ako klasickú stolovú hru.

„Pripomenutie Dňa Zeme má v Elektrárni už niekoľkoročnú tradíciu, obvykle však v tomto období organizujeme veľké podujatie pre verejnosť s prednáškami, tvorivými dielňami a predajnými stánkami. Pri príprave tohto ročníka bolo zrejmé, že bude musieť prebehnúť v inom formáte. Preto sme s lektormi vymysleli a pripravili túto zábavnú, ale zároveň aj vzdelávaciu hru, ktorú si môže spoločne zahrať celá rodina alebo dokonca školský kolektív,“ uviedla riaditeľka Elektrárne Katarína Hallová.

V týždni Dňa Zeme sa ku hre viaže súťaž o eko darčeky od ZSE. Do súťaže sa môže zapojiť každý, kto vylúšti hlavnú tajničku a od dnes, teda od soboty 17. apríla do polnoci vo štvrtok 22. apríla zašle správne heslo a svoje kontaktné údaje.

Školské kolektívy súťažia o dva voľné vstupy na interaktívny vzdelávací program v Elektrárni, ktorý môžu absolvovať počas nasledujúceho školského roku. Súťaž pre školy je otvorená až do 28. mája. Súťažné formuláre, hracia karta a pravidlá hry sú k dispozícii na webovej stránke Elektrárne.

Od vymýšľania stolovej hry sa pracovníci Elektrárne presunuli do elektrárenskej záhrady, kde aj v tejto sezóne pripravujú areál na prázdninové aktivity.

K novým prvkom v Záhrade vedomostí pribudla medná krava E-tela, ktorá sa využíva na bio chov včiel. Vďaka pozorovaciemu oknu sa z nej stane pomôcka k interaktívnemu vzdelávaciemu programu o opeľovačoch v mestskom prostredí.

Zjednodušené verzie týchto exteriérových vzdelávacích programov budú tvoriť základ aktivít pre denné detské tábory, ktoré čoraz častejšie zaraďujú návštevu Elektrárne do svojich programov.

„Novinkou v tomto roku je ponuka denného detského tábora v réžii lektorov a animátorov Elektrárne Piešťany. Atmosféru starej elektrárne a vedomosti našich lektorov sme sa rozhodli ponúknuť rodičom a deťom z blízkeho okolia aj počas prázdnin. Pripravujeme dva termíny: 19. – 23. júla a 16. – 20. augusta. Viac informácii a prihlasovacie formuláre zverejníme už v najbližších dňoch.“

ts Elektrárňa Piešťany

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína