Žiaci piešťanského gymnázia spoznávali krajiny partnerských škôl virtuálne

  • Mladí dnes / Školy / Piešťany
  • 5. februára 2021, 00:02

Možno práve v dnešnej situácii je viac ako inokedy aktuálne anglické porekadlo: Keď ti život nadelí citróny, sprav z nich citronádu. A tak práve v čase, keď sa vyučovanie pomaly, ale isto presúvalo do online priestoru a o cestovaní dalo len snívať, využili žiaci piešťanského gymnázia dostupné technológie a vyrazili, aspoň virtuálne, do sveta spoznávať krajiny partnerských škôl.

Prezentáciu o Japonsku spracovala Nela Mečírová. (Autor: archív GYPY)

V rámci konverzačnej témy Cestovanie si žiaci z triedy kvarta na hodine angličtiny vybrali ľubovoľnú krajinu z medzinárodnej siete škôl Pierra de Coubertina, do ktorej patrí aj piešťanské gymnázium, naštudovali si dostupné materiály a pripravili prezentácie so základnými informáciami a rôznymi zaujímavosťami, pre ktoré by bolo hodno danú krajinu navštíviť. Vybrané prezentácie postúpili zahraničným partnerom z daných krajín, ktorých tento nečakaný záujem zo strany študentov a kvalitne vypracované prezentácie veľmi milo prekvapili.

Žiaci sa dočkali pozitívnych reakcií od nadšených učiteľov zo Španielska, Japonska, Argentíny, Kene, Talianska, Francúzska a Indie, ale aj funkcionárov siete škôl P. de Coubertina a olympijských výborov z viacerých vzdialených krajín – námestníčky generálneho tajomníka Výboru škôl Pierra de Coubertina vo Švajčiarsku, viceprezidentky Medzinárodného výboru Pierra de Coubertina v Japonsku a viceprezidentky Austrálskeho olympijského výboru.

Uvidíme, ktorým siedmim šťastlivcom z gymnázia sa podarí stretnúť so svojimi zahraničnými vrstovníkmi aj osobne na ďalšom Medzinárodnom fóre škôl Pierra de Coubertina na Cypre v októbri 2022.

Eva Corticelli/Alica Klapicová

28 Shares

Najnovšie správy

Od založenia Dobrovoľného hasičského spolku vo Vrbovom uplynulo minulý rok 140 rokov. Napriek tomu, že všetko bolo na túto významnú…
  • 19.09.2021, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
Centrum voľného času Ahoj v Piešťanoch zorganizovalo v stredu 8. septembra v rámci náboru do záujmových krúžkov Deň otvorených dverí.
  • 19.09.2021, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
Dnes je nedeľa 19. septembra. Tento deň je Dňom vzniku Slovenskej národnej rady. Meniny má Konštantín.
  • 18.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. septembra 2021
Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava