Pred nami je poriadne horúci záver týždňa. Teploty môžu dosiahnuť až do +35 °C.

  • počasie / Spravodajstvo
  • 7. augusta 2020, 13:04

Záver pracovného týždňa odštartoval teplým a slnečným počasím. Cez víkend nás čakajú tropické horúčavy s teplotami až do +35 °C. Mierne ochladenie nás čaká začiatkom týždňa.

(Autor: pixabay.com)

Podobnú situáciu očakávame aj cez víkend, pričom pri slnečnom počasí sa bude vzduch prehrievať čoraz viac. Teploty dosiahnu už dnes, v piatok, od +26 do +34 °C. 

Veľmi teplo bude aj počas celého víkendu. Teploty sa počas soboty vyšplhajú počas dňa na +28 až +35 °C.

Prúdenie sa v závere víkendu zmení z východného na severovýchodné a prenikať k nám začne o niečo chladnejší vzduch. V nedeľu bude ale aj napriek miernemu ochladeniu naďalej veľmi teplo, od +25 do +33 °C.

Podobné teploty nás potom čakajú aj v úvode nasledujúceho týždňa. V pondelok a v utorok by sa mali maximálne denné teploty pohybovať od +28 do +33 °C, na severe a severovýchode bude o niečo chladnejšie.

Najväčšie horúčavy tak očakávame práve cez víkend. V poludňajších hodinách sa odporúčame vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu a dodržiavať pitný režim.

Zdroj: Imeteo.sk

6 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 28.09.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 28. septembra 2020
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela