PFK Piešťany pozývajú malých futbalistov na nábor: Máme ambíciu rozbehnúť aj dievčenský tím

  • Mladí dnes / Piešťany / Šport / Futbal
  • 9. júna 2020, 09:04

Od 9. júna majú rodičia detí možnosť zapísať ich na futbal. Predstavitelia futbalového klubu pozývajú mladých hráčov od päť do osem rokov, aby sa zapísali na fubtal. Súčasťou náboru je aj otvorenie najmladšieho tímu s rokom narodenia 2015. Tí začínajú trénovať utorky a štvrtky od 16:30. Trénerom najmladších prípravkárov sa stal Lukáš Ščasný.

(Autor: video PFK Piešťany)

Pri starších deťoch môžete kontaktovať jednotlivých trénerov, ktorých kontakty nájdete na webstránke PFK Piešťany. „Ak niektorí rodičia váhajú či ich bude futbal baviť, odporúčam letné futbalové kempy, kde si nielen vyskúšajú kolektívnu hru, ale užijú si veľa zábavy pri iných aktivitách, ale aj sa naučia napríklad športovú angličtinu,“ hovorí o letnej aktivite klubu pre deti od 5 do 13 rokov jeho prezident Ján Stachura.

Súčaštou náboru je aj ambícia futbalového klubu rozbehnúť po rokoch dievčenský projekt.  „Registrujeme zvýšený záujem dievčat o tento šport, kedy vo viacerých ročníkoch medzi chlapcami už úspešne pôsobia aj dievčatá. Niekedy je však pre ne náročné súperiť s chlapcami a stáva sa, že práve táto skutočnosť ich odradí od prihlásenia sa na futbal,“ začína svoje rozprávanie Ján Stachura. „Preto sme sa rozhodli vytvoriť čisto dievčenské družstvo, aby sme poskytli aj takúto možnosť. Tešíme sa na všetky šikovné dievčatá,“ dodáva.  Zároveň to predstavuje ďalší krok klubu v jeho rozvoji, ktorý ho posunie na vyšší level. Začiatok čisto dievčenských tréningov je naplánovaný na druhu polovicu júna a bude závisieť najmä od záujmu mladých hráčok.

V piešťanských farbách už úspešne háji v kategórií dorastencov Vanesa Pomajbová. Naše mesto má aj vďaka nej zastúpenie v slovenskej reprezentácii. „Vanesa u nás úspešne pôsobila už od prípravky. Paradoxne začala s futbalom trochu neskôr ako je obvyklé, ale najmä vďaka svojmu prístupu a vedeniu trénerov sa veľmi rýchlo dokázala dostať na úroveň spojich spoluhráčov. Dnes je jedna z mála športovcov, ktorí to dotiahli do slovenskej reprezentácie súčasne v rozličných športoch – vo futbale a atletike,“ povzbudivo sa vyjadril prezident PFK Piešťany Ján Stachura. Ocenením jej úspechov je aj opakovaná nominácia na športovca roka Piešťan, kde podľa mňa tohto roku patrí medzi favoritky.

Vanesa preto povzbudzuje ďalšie hráčky, aby si minimálne vyskúšali tento šport.

PFK

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V úvode apríla sa na Banke konalo jarné upratovanie obce. Organizovala ho obec od ôsmej hodiny rannej až do obeda,…
  • 15.04.2024, 16:46
  • Spravodajstvo
Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 15. apríla 2024
Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica