Dubovany si užili karneval na jednotku s hviezdičkou

  • Kultúra a spoločnosť / Školy
  • 19. februára 2020, 00:01

Sála Obecného úradu v Dubovanoch sa v sobotu 8. februára premenila na karnevalovú sieň. Od obeda tam usilovne pracovali rodičia aj učiteľky, aby priestory vyzerali čo najlepšie a karneval sa vydaril na jednotku s hviezdičkou.

Nechýbala promenáda a tanec masiek. (Autor: archív ZŠ s MŠ Dubovany)

„Nesmelo sa zabudnúť na nič. A veru, stálo to za to. Deti a veľa rodičov boli v maskách, iní sa zasa zvŕtali v kuchyni a pripravovali občerstvenie. Učiteľky sa snažili zabávať deti–masky rôznymi súťažami,“ uviedla Darina Havrlentová, riaditeľka Základnej školy s materskou školou Dubovany.

Témou karnevalu boli kvety. Učiteľky sa predstavili ako kytica margarétok. Keď deti túto kyticu rozviazali a margarétky sa predstavili, predviedli sa i masky a zábava mohla začať. Masky – čarodejnice, Elsy, princezné, myšky, bojovníci, letušky, lienky či včielky – boli krásne.

Deti i rodičia sa tešili aj na bohatú tombolu. „Hlavnou cenou bola kolobežka od starostu obce. Nielen jemu patrí naše poďakovanie, ale aj ďalším sponzorom – jednotlivcom aj firmám, ba i rodičom a pedagógom. Veľké ďakujem patrí každému, kto priložil ruku k dielu,“ dodala riaditeľka.

102 Shares

Najnovšie správy

piatok, 4. decembra 2020
Meniny má Barbora, zajtra Oto