Primátor Jančovič nezakáže míting Kotlebovcov v mestských priestoroch

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 24. januára 2020, 17:56

Primátor Piešťan Peter Jančovič nezakáže predvolebnú diskusiu politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko na pôde Mestského kultúrneho strediska v Piešťanoch, ktorá je ohlásená na piatok 31. januára. Jančovič zverejnil stanovisko, podľa ktorého to nie je v právomoci primátora. Proti Kotlebovcom, sa však chystajú protestné mítingy nie len v Piešťanoch, ale v celom Trnavskom kraji.

Primátor Piešťan, Peter Jančovič (uprostred) míting Kotlebovcov v MsKS nezakáže (Autor: pror)

Na nepovolenie mítingu politickej strany v mestských priestoroch vyzývali piešťanského primátora viacerí obyvatelia mesta.

„O využití priestorov mestských organizácií pre konkrétne aktivity a subjekty, či o komerčnom prenájme týchto priestorov rozhoduje výlučne štatutár organizácie v súlade s platnou legislatívou,“ vysvetlil primátor. Ako ďalej dodal, Kotlebovci – ĽSNS je legitímnou parlamentnou stranou s právom zhromažďovať sa, ktoré je zaručené Ústavou Slovenskej republiky. „Senát Najvyššieho súdu v roku 2019 zamietol návrh na rozpustenie tejto strany. Z právneho hľadiska platí, že strana je legálna a má právo zvolávať verejné zhromaždenia. My musíme rešpektovať platnú legislatívu SR,“ dodal primátor Jančovič.

Vo svojom stanovisku tiež uviedol, že on osobne sa nestotožňuje s myšlienkami a názormi tejto politickej strany.

Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko ohlásila na budúci týždeň viacero predvolebných zhromaždení v mestách a obciach Trnavského kraja. Prakticky pri všetkých chystajú jednotlivci a rôzne iniciatívy aj protestné mítingy zamerané proti tejto politickej strane.

(SITA)

369 Shares

Najnovšie správy

Polícia zadržala po útoku päť osôb. Piešťanská polícia obvinila štyroch mužov z výtržníctva a najstaršieho, 35 ročného muža aj z…
  • 22.10.2020, 14:37
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo / Región
štvrtok, 22. októbra 2020
Meniny má Sergej, zajtra Alojzia