Školy dostali za mimoriadne výsledky svojich žiakov státisíce eur

Školy dostali za mimoriadne výsledky svojich žiakov 769 799 eur. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR prostriedky rozdelilo základných a stredným školám za úspechy žiakov na celoslovenských či medzinárodných súťažiach a olympiádach v školskom roku 2018/2019. Ušlo sa aj jednej piešťanskej základnej škole a trom stredným školám.

Rezort týmto spôsobom oceňuje prácu škôl a ich pedagógov s nadanými žiakmi od školského roku 2006/2007. „Teší ma, že do súťaží a olympiád sa úspešne zapája toľko žiakov, pričom mnohí z nich sa nestratili ani na medzinárodnej úrovni v konkurencii svojich rovesníkov z Európy i celého sveta. Vysoký počet ocenených umiestnení a s tým súvisiaci nárast objemu finančných prostriedkov, ktoré sme školám vyplatili, potvrdzuje, že máme na Slovensku veľa šikovných a nadaných žiakov,“ uviedla ministerka školstva Martina Lubyová.

Medziročne predstavuje nárast vyplatených prostriedkov za mimoriadne výsledky žiakov vyše 60 000 eur. Takto získané financie môžu školy využiť na odmeňovanie učiteľov, ktorí pripravovali žiakov na súťaže a predmetové olympiády alebo sa zúčastňovali na realizácii medzinárodného projektu. Tiež na nákup didaktickej techniky a učebných pomôcok, na úhradu nákladov súvisiacich s pobytom žiakov na súťažiach alebo aj na aktivity súvisiace s účasťou školy v medzinárodných projektoch a programoch.

Za výsledky žiakov v uplynulom školskom roku získalo finančné prostriedky celkovo 592 základných a stredných škôl a školských zariadení. Dosiahnuté výsledky sú obodované, pričom jeden bod má hodnotu 200 eur. Najúspešnejšou školou je Gymnázium na Poštovej 9 v Košiciach, ktoré získalo za výsledky svojich žiakov takmer 19 600 eur. V poradí druhú najvyššiu sumu 15 400 eur dostalo bratislavské Gymnázium na Grösslingovej 18. Sumou viac ako 10 000 eur si prilepšili aj Gymnázium Ľudovíta Štúra v Trenčíne (13 200 eur) a bratislavské Konzervatórium na Tolstého 11 (11 200 eur).

V Piešťanoch z tohto balíka získali prostriedky tri stredné školy. Gymnázium Pierra de Coubertina 2200 eur. Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera a Stredná odborná škola záhradnícka po 1400 eur.

Najúspešnejšou základnou školou bola Základná škola s materskou školou pre deti a žiakov so sluchovým postihnutím internátna na Drotárskej ceste 48 v Bratislave, ktorá od rezortu školstva získala 8 200 eur.

Základná škola na Brezovej ulici v Piešťanoch získala 600 eur.

Pror/SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím