Tu už nikto nič negarantuje ani „smeráckym“ pohlavárom

Ako uvádza oficiálna stránka polície na sociálnej sieti, vyšetrovateľ NAKA obvinil Roberta F. z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu.

(Autor: FB Robert Fico)

„Napriek tomu, že Najvyšší súd SR rozhodol, že extrémistické výroky exposlanca Milana Mazureka sú trestným činom a odsúdil ho za ne, Robert F. mal s nimi verejne súhlasiť a tak svoj postoj šíriť cez sociálne siete. Môže mu hroziť trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ oficiálne uviedla svoje stanovisko polícia.

Predseda Smeru-SD Robert Fico vo videu na sociánej sieti vyhlásil, že orgány činné v trestnom konaní rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov. Fico takto komentoval rozsudok Najvyššieho súdu, ktorý odsúdil Milana Mazureka za extrémistické trestné činy. 

Kotlebovca odsúdil Najvyšší súd za extrémistické trestné činy. Mazurek prišiel o mandát poslanca a musel zaplatiť peňažný trest vo výške 10-tisíc eur.

„Milan Mazurek povedal to, čo si myslí celý národ. Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu. Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do ktorejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí pozatvárať. To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zákrokoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?“ rečnil Fico na adresu rozhodnutia súdu.

O čo však v skutočnosti ide, keď polícia je stále v kompetencii ministerky za SMER-SD Denisy Sakovej, ukáže zrejme už najbližšie obdobie.

22 Shares

Najnovšie správy

sobota, 15. augusta 2020
Meniny má Marcela, zajtra Leonard